Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Happy ceaiul se chema ceai cu fenicul, anason si musetel...efect garantat si la Andra.E o cutie cu capac verde intens

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




Asta il am dar nu merge. Mai vazusem unul pe la Humana. Asta care il am e de la Hipp.
Cantitatea de apa e 100 ml plus o lingurita de ceai , nu?



Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

happy sigur nu il ai pe acela care contine si menta????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

de astazi am internet acasa. Ce ma bucur, a fost foarte frustrant, de citit mai citeam de pe telefon dar de scris, pas.

Noi trecem printr-o perioada tare grea, nu stiu dar parca la noi s-au strans toti mincinosii si nemernicii de meseriasi, toti dar absolut toti ne-au tras teapa privind termenele si calitatea lucrarilor si vreau sa va spun ca nu i-am ales pe cei mai ieftini. Nici acum nu ne-a venit mobila si stam cu hainele in cutii si e groaznic cand trebuie sa pregatesc copii pentru scoala / gradi. Din pricina asta suntem nervosi, obositi, stresati nu mai avem rabdare nici cu noi nici cu copii. Peste toate astea am mai avut si musafiri nepoftiti, familia Jery, ufff si mie imi e tat de frica de ei.

Miki te inteleg foarte bine, ai mei toti au plans la gradinita, unii mai mult, altii mai putin dar nu mi-a fost cu nici unul usor. Si acum plange Victor, desi a fost si anul trecut, dar s-a schimbat grupa la el si sunt multi copii noi si unii plang si plange si el inclusiv noaptea in somn ca nu vrea la gradi. Ca sa te consolez iti spun sigur ca nu-si mai amintesc nimic din perioada asta si nu-i marcheaza. Daria plangea de seara de la 18 ca nu vrea la gradinita pentru a doua zi, si acolo ma implora ( plangeam si eu la poarta gradinitei) si acum ne distram pe tema asta, nu-i vine sa creada ca asa scandal a facut pentru ca are amintiri frumoase din gradi. La noi cel mai mult a durat o luna jumate plansul, dar s-a reluat dupa fiecare vacanta/absenta in primul an.Totul e sa nu cedezi, daca ai facut pasul asta du-l pana la capat, altfel nu vei mai reusi sa-l duci. Nu te amagi ca la alta gradinita nu va plange daca iti prinde slabiciunea tot cu asa stres ai sa-l duci oriunde.

A venit Alex de la scoala. Ma duc sa-i dau sa pape.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

happy sigur nu il ai pe acela care contine si menta????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Sigur sigur, ca am fost sa citesc pe el.



Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

alexina, gata treaba?eu sunt gata...

la 3 jumate ii dau papa lui bubu si apoi ma duc la dus si ma machiez sa plec la
pe 1 octombrie nasim si am o gramada de lucruri de cumparat + cele lunare pentru noi si bebelica

lalely - da, si eu te intrebam de diversificare

somleac - ma bucur ca acum ai net acasica si sper sa intri mai des la o .de fiecare data cand iti vad sfarsitul postarilor, te admir...eu nu stiu ce m-as face cu 5 copilasi, ca nu mi-e usor nici cu unul

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeeee

offffff
miki am o mamica la odiseea antyoniei
a carei fetitas a plans la gradi pana la 7 ani cand a mers la scoala
si ea cand era mica la fel a patit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

happy eu am probleme de constipatie cu petra
de la inceput
si am stimulat-o mereu cu supozitorul
si acu a inceput sa isi dea drumul singurica
sa faca o data pe zi
nu e usor
ci frustrant
sa nu poata face
si daca am lasat-o 3 zile
s-a chinuit mititica
de nu mi-a mai trebuit apoi
e un lucru nou si pt mine ca antonia facea dupa fiecare supt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

happy sigur nu il ai pe acela care contine si menta????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Sigur sigur, ca am fost sa citesc pe el.



Mamica de Andrei si Maria



ai citit ce ti-am scris eu cu o pag inainte??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor, miki uite ce sfaturi da o tipa de la odiseea antoniei pt o fata care pateste cu fata ca tine cu vlad

S daca vrei sa o obisnuiesti in colectivitate, rezista! la noi a durat fix o saptamana. ideea e ca tu sa fii senina cand va despartiti dimineata. Si eu mai am un secret: cand merg sa-l iau ii duc mereu ceva: ori o jucarie de acasa, ori noua, ori o prajiturica/fursec/piscot sau ceva cumparat. Sau pur si simplu merg cu masinuta lui cu care se joaca afara sau cu tricicleta..sa vezi bucurie cand vede la usa gradinitei ceva de-al lui
Eu dimineata ii spun pe drum ce tare se va distra el cu copii, ce bine de el, ca va manca cu toti la masa si va dormi cu ei. In timpul asta, mami merge acasa sa faca mancarica buna si apoi vine si-l ia pe alex sa mergem in parc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Intru si eu rapid, nu am citit tot, ci pe sarite pt ca n-am timp...
In primul rand Miki....iti spun ca david mi-a plans pana la acum ..si in prima zi de scoala a avut o descarcare nervoasa, a plans si mi- a spus sa-l duc acasa, sa stea cu mine si mergem la scoala alta data.. E groaznic, e ff greu, stiu, dar nu ceda...Si NU_L TINE IN bRATE cand il duci, ii faci despartirea si mai grea - tine-l de mana doar sau chiar lasa-l singurel sa mearga....Eu le dadeam cate o bombonica cu echinaceea si mai uitau..aveam zile cand se desparteau ok de mine si zile cand ma stia toata gradinitza...Si despartirea sa fie cat mai rapida daca se poate, fara multe pupaturi...eu il dadeam rapid dnei ii spuneam ca vine mami repede si fugeam...Ma bucur ca si SOmleac a avut aceeasi experientza cu ai ei...inseamna ca nu-s ai mei cei mai ciudati la aspectul asta...E ff greu asta, cel mai greu aspect...

Mada, ai fost superbisimaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!Rochia nemaipomenita!
Lavi arati super, coafura la fel.
Mi-ati incantat ochii, numai fete frumoase..

Strumpfi ce face a ajuns? N-am apucat sa citesc...daca da o pup si sa aib zile reusite aici.

Cami, multumesc ca tii fetele la curent cu sarbatorile , esti o comoara!

Viss, si al meu e cam mucios, il tratez cu oscillo si aspirat muci, i-am dat si preventiv oricum. Sanatate multa!

Deea, Nu ne-am mai vazut d emult. E greu la mine acum cu inceputul scolii/gradi, toata ziua sunt pe drumuri, plec la 7 s anu prind aglomeratie pe prelungire, ajung in 7-8 minute si astept acolo juma de ora sa pot sa-l duc intii pe Mati si apoi pe David. Mati plange, inca nu a venit si var-su la grai, sper de luni....Doamne Ajuta sa nu mai planga. Apoi la 12 fara 15 iar tre sa merg sa-l iau de la scoala si il iau si pe Matei la 1 fara 15..uneori raman si ma plimb cu Arsenie pe acolo...L-am stresat saracutul zilele astea cu programul celorlalti...
E greu, ooof Somleac, cum te descurci mami cu 5??Mi se pare imposibil. Am incercat sa-l las cu mama si cu tata si atata a urlat ca voia tzitzi incat a trebuit sa ma intorc urgent. A urlat 1h si 40 de minute cu pauze ff miciPrin urmare e mucios si ragusit.
Sper sa intram intr-un normal.

Ah, scrish, nasol rau cu mobila, a fost serioasa treaba..ooo Doamne!

Mergi la inceput