Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

paula sa stii ca nici mara nu mai e asa fan baia de seara. adica in piscina/mare sta cu orele daca o las, dar in cada nu se mai omoara. eu ii fac dush, nu ii pun apa. si se duce inchide robinetul si zice "data" (gata) sa o scot. eu iar dau drumu o mai spal putin, ea iar o inchide "dataaa"

acum fug si eu la bucatarie ca nu am nimic sa ii dau sa manance si am o presimtire ca azi doarme putin la pranz, desi aseara m'a frecat ca pe dracu

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

gata va mai zic ce am visat si plec :)))

aseara cand m'am pus in pat si se misca mandru, ma gandeam ca e probabil ultima data cand voi smti miscarile unui copil in burta mea, si probabil am adormit cu gandul asta ca am visat ca eram gravida, si nu era un singur bebe la mine in burta ci 5. 3 baieti si 2 fete... na, va dati seama ce ganduri imi faceam. cum ma descurc, cu ce ii cresc, unde ii culc. cum de nu au vazut doctorii de la inceput

am fugiiiit

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Krys, si noua ne-a ramas mica masina de spalat ii atarna piciorusele lui Raducu, dar tot acolo il schimb deocamdata, ca in picioare nu reusesc sa-i pun pampersul, nu sta deloc! la fel si pe pat, o ia la fuga

nici pe masina nu ar sta la schimbat, dar ii dau in mana vigantolul sau alta sticluta si 2 minute sta, cat sa-l schimb rapid. in pat nu functioneaza, orice i-as da in maini tot fuge, vede ca are spatiu de manevra

Raducu sigur e piticul delfinariului - la 1 an avea 73 cm si 8600 gr. acum are cam 8850 gr, lungime nu stiu, presupun ca a mai pus vreun cm



Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Alice, ce vis ai avut! Si eu ma mai visez gravida, cred ca duc dorul...problema e ca nu cred ca as mai avea rabdare cu inca un bebe , plus ca nici cu partea materiala nu stam deloc bine, nu stiu ce sa zic...nici pe ajutor nu ma pot baza de nicaieri, ai mei sunt departe de noi, nu pariez ca s-ar muta la Cta...

pe de alta parte ma gandesc ca as vrea un fratior/o surioara pentru Raducu, sa nu fie singur.

nu stiu ce vom face, deocamdata mai asteptam, sa mai creasca si Raducu, sa ne mai asezam situatia si poate vom vedea viata mai in roz sau bleu



Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Buna dimi.

Ahh ce bine prinde cafeluta.Deja am o luna jumatate de cand nu mai stiu ce e ala somn,decat cu cel putin 5-6 treziri pe noapte.Si ce plans frateee,de trezeste tot cartierul.Nu stiu de la ce o fi,insa maine intreb neuro ca nu mai rezist.AM cearcane pana la genunchi.
CRISPO inca putin si vine mama ta.Te-ai scos.Stii,cand sunt la mama mea mereu imi zic "gata,Paul are si bunici,sa se ocupe si ei,insa nu pot sa nu stau cu el".De multe ori ma trimite mama fortat sa dorm la amiaza singura si dupa 10 min ma intorc sa-l iau si pe blond cu mine.Ca nu pot:))).Vrei maine sa-i cer o parere neuropsihiatrei despre trezirile dese ale lui Vladut???

Saddie am citit cu sufletul la gura totul.Cata prezenta de spirit ai avut si ce bine te-ai descurcat.In anumite momente adrenalina lucreaza in locul nostru si facem niste lucruri care in mod obisnuit nu le-am face.

MOV in aceeasi situatie suntem si noi.Suge de "n" ori pe zi,de multe ori ia o gura,pleaca la treaba lui,iar vine,iar pleaca si tot asa.Eu nu as vrea sa il intarc acum,caci nu suge noaptea,insa e atat de atasat de tita incat daca plec pana la baie se pune pe plans groaznic.Sper ca daca il intarc va fi mai independent.Sau nu?

Multa sanatate delfinasilor bolnaviori.

Eu cu LV/LP.. nici nu mai stiu ce sa cred.Cand il voi intarca cred ca il voi baga pe lapte de capra,dar asta prin primavara,deci o sa fie destul de mare.

RODY iarasi probleme cu dantura???Offf

Oana citind ce ai spus despre Larisa mi s-a parut ca l-ai descris pe Paul.Asa e si el,nu sta locului o clipa,se plictiseste rapid de jucarii,nu reuseste sa fie atent,daca il strig nu ma baga in seama.Insa la noi e vorba de deficit de atentie,e normal sa fie asa.
La voi cred ca e o perioada.
Jucarii:improvizam zilnic.




Fetelor , multumesc pt sfaturi, o sa incerc cu laptele praf si daca il accepta voi merge cu el pana la un an jumate.
BTZ, stiu cum e sa suga de n ori:) voi incerca sa ii scot "mesele" din timpul zilei, el suge inainte sa adoarma ....offfffff , sper sa il pot adormi cu sticluta:)
e un scump, daca il vedeti cum se uita la mine, fericit cand ii dau tzitzi imi zambeste si abia dupa se pune pe supt, mai ales in masina, imi face si cu mana
pusi ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Cand i-a fost rau saptamana trecuta ne-a zis doctorita sa luam si probe pt coporcultura, coprcitograma si inca alte cateva pt virusuri......

Ne-a iesit pozitiv la Rotavirus Nu mai stiu ce sa zic....

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

2 cuvinte si pe alea le-am scris infect, dar chiar am draci acum, scuze

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

hai ca m-am ridicat si eu in capu oaselor.
mai devreme stateam in canapea si mara intre noi. o apucase dragalasenia si venea cand la mine cand la tasu sa o pupam si sa ne pupe. apoi l-am pupat eu pe marius si a ramas mirata, s-a uitat putin, a zambit, si a inceput sa ma impinga spre tasu sa ne pupam :)) si uite asa ne-am tot pupat vrand nevrand pana s-a plictisit copilul si ne-a lasat in pace

noapte fara peripetii va doresc

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 23+


asa face si Andrei

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Buna, fetelor!
Intru sa ma plang. De ieri sotu a plecat la pescuit, se intoarce sambata. De obicei el il duce pe Radu l-a scoala. Asa ca azi trebuia sa-l trimit singur, dar pt. ca Stefi dormea(doarme pana la 10-11), m-am gandit sa-l conduc putin. Cand ma intorc dupa vreo 5 min. nu am mai putut sa deschid poarta cu cheia.Revin cu continuarea mai tarziu ca mi s-a trezit copilul mic si cel mare ma toaca la cap sa-l ajut cu tema.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ochidut, pentru tine si frumoasa Larisa, eu sper sa fie gresit rezultatul. o sa le refaceti, nu?

alice, de ce sa fie ultimul?!

puiutz, poate acum nu e momentul, dar mai aveti timp inainte. noi am lasat sa treaca 9 ani intre fete!!! desi mai mare dragoste decat pentru copii n-am!

deci masina de spalat e buna tare pe post de masa de schimbat . la noi nu prea, ca e in mobila din bucatarie, dar Isa e cuminte cand ii schimb pampersul in patul mare, ca nu dureaza asa mult si apoi stie ca e libera la zbenguiala . masuta de infasat sta parasita, mai pun hainute pe ea sau alte nimicuri. sa vad cand s-o naste vreun bb printre cunoscuti s-o cadorisesc impreuna cu vanita


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput