Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

pe Medeea si Vladut, ce bine ca sunt mai bine!!!

crispro, tu cum ai dormit? a venit mama ta?

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

am scris amandoua odata acum vad ca te duci s-o astepti pe mama ta

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Azi sunt un copil fericit, o voi avea pe mama alaturi!



meriti din plin toata fericirea din lume


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata buna si de la noi.

Katalina, multumim de cafea… Incearca si tu iubita sa te relaxezi. De-acu lucruile intra pe un fagas normal. Bine s-a adaptat si scolarelul junior. Mult succes in anul scolar care a inceput!

Cris, ce bine ca Vladut are buzica numai buna de pupat acum. Riana ii trimite un ‘beso’. O zi frumoasa alaturi de mamica ta.

Noi avem de cand cu iritatia asta niste nopti agitate. Se trezeste, plange, se linisteste doar in brate… ufff, si il deranjeaza pe scolarel. E nasol ca ei dorm in aceeasi camera. Aseara nu m-a mai lasat inima si l-am culcat pe Razvan cu tati. Ufff, iar imi pierd locul din patul conjugal.

In alta ordine de idei, nu va pot explica sentimentul frumos pe care l-am avut cand Razvan a venit de la scoala si a zis ‘hai mami sa-ti arat ce am scris azi la scoala’. Si nu mai prididea sa scoata din ghiozdanel sa-mi arate. Si asa ce m-am emotionat cand am vazut primele punctulete si primele liniute din viata lui de scolar. Si sunt atata de frumoase manualele si caietele ca imi vine sa scriu eu pe ele… Ce mai inceputul a debutat bine.. Sa vedem finalul...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
Cristina, emana fericirea din mesajul tau.Si Vladut mananca mai bine, doarme mai bine.Ce bine ca vine mama ta!!! Spune-i ca tb sa vina inapoi in Ro definitiv, ca asa am zis noi, ca te vedem tare fericita.
Cristina Serban, sa dea Dumnezeu ca tot anul scolar sa fie asa si Razvan sa vina mereu fericit de la scoala.
Nu stiu ce sa fac cu Raul si cu baia. Urla ca din gura de sarpe cand il bag in vana. Aseara am pus doar un pic de apa in cada si plangea de parca acum se ineaca. Cum sa fac sa-i placa din nou apa? Baie tb sa facem, nu avem cum sa sarim peste, doar daca vreau un copil murdar si mirositor. Acum serios, stiti metode de al reimprietenii cu apa?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Cristina, ce mult imi place sa te aud asa vesela si optimista!!! Numai una e mama

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Azi au consfatuire educatoarele, asa ca Elise e acasa, azi am dormit mai mult cu totii, Bea inca doarme .

crispro, uraaaa, vine mami!

ciristina_serban, Razvan cu scoala. De-acum vine greul, tb sa invatam cum sa le sustinem entuziasmul si sa-i incurajam.

paula, da-i vana goala sa se joace cu ea prin casa (plimba-l cu "barca"). Cand e vremea baii, pune-l in vana goala si da drumul la dus, intai in cada ca sa vezi reactia lui, apoi in vana daca nu pare speriat. Luati borcanele din plastic, umpleti-le cu apa si apoi turnati pe el (pune-l pe el sa faca asta). Sau pune-i o papusa sa o spele el. Cam asa as proceda eu. Ma gandesc ca poate sunetul scos de dus, apa care tasneste, joaca cu paharele il vor abate de la frica de apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Paula, eu personal m-as baga in cada cu el, cu jucarii. Stiu ca voi fi blamata de unele dintre voi, dar..imi asum. Si cu Razvan am facut baitza pana a crescut mai maricel. Si tare ne mai jucam in apa, faceam si spuma, manjeam faianta din baie, o suflam si radeam... Atat timp cat mi-am facut analizele si au fost oke, nu m-am ferit sa fac baita cu el. Si nu am avut probleme cu el niciodata.

Si cu Riana voi face la fel. Noi avem momentan urmatoarea problema. Nu vrea decat dus sa faca. Daca pun apa in vana incepe direct sa planga. buuun.. cat a fost cald, nu am fortat-o, nu am insistat. Dar cand se va mai raci, va trebui s-o bag in apa, sa nu raceasca. Si atunci voi intra cu ea in apa si ne vom juca pana se obisnuieste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77
ciristina_serban, Razvan cu scoala. De-acum vine greul, tb sa invatam cum sa le sustinem entuziasmul si sa-i incurajam.


Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


CORECT! Ma rog din tot sufletul la DD sa am rabdare cu el, si sa-l stiu ajuta atunci cand vor incepe si problemele, stiu eu,...poate anumite lipsuri.. O sa va am pe voi si o sa cer sfaturi. El e un copil tare timid, si sigur vor fi cazuri cand nu va indrazni sa intrebe suplimentar ... Dar sper eu ca doamna sa stie sa fie lipicioasa cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Crisyy.... Multumesc! Multumesc! Multumesc!
Sunt foarte tari joculetele.

Mergi la inceput