Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

victo, vroiam sa zic "si copii cuminti care sa o inteleaga pe mami"
dar intre timp imi suna telefonul si am uitat

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

trimis copchii pe afara..azi e ultima zi oficiala de CIC 2

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




ce greu trebuie sa iti fie

Cristina pentru Vladut nazdravanul

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Ha ha RODY,a inceput si Paul sa mearga shontâc si mereu imi aduc aminte de ISA.Deci daca sughite sa stii cine o pomeneste toata ziua :))
CRISSY de unde ai tras concluzia ca te ignor???Da am citit mail-urile,chiar am pus in aplicare.
La jocul cu "sus" sta foarte atent la minge,ii place la nebunie de lasa toate activitatile deoparte si se pune pe urmarit si ras in hohote.


crissy unde ai pus joculetele? pe mail-ul comun? delfinasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

Crissy, bine ca mi-ai zis acum, eu m-am chinuit cu forfecuta de unghii, am taiat fiecare fruct in parte si am avut juma de kg
cristina serban, pai noi prima data am luat peritol - sirop(ii dadea somnolenta si pofta de mancare), apoi am schimbat cu zyrtec si advantan, dar degeaba. acum tot plin de bube e, din cauza asta nici vaccinul nu l-am facut.

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Poze Tudor



la fel si noi, nu am facut vaccinul din cauza de iritatie. Noi avem tratament cu Aerius, Ketof, Zyrtec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Victo, sa ai un inceput bun la serviciu, oricum e greu, imi amintesc si eu de la Teo.

Dar sa va zic: il luam noi azi pe teo de la gradi, inca il lasam pana la pranz, adica nu si la somn si mergem in parc.
La un moment dat vad o colega de serviciu si inca una. Cu ele era un baiat de vreo 6-7 ani. Eu stiam ca cea mai tinerica era insarcinta exact in acelasi timp cand eram eu cu Berti si ma tot uitam dupa un bebe de varsta lui bebe. Nu era.Ma gandesc, o fi cu bunica si ea a venit sa-l ia pe cel amre de gardi si stau un pic in parc. Ma intreaba ea, stai pana la 2 ani, ii zice baietului uite mami ce frumos e bebe, il ia in brate pe Albert, se jaoca, Albert fericit. si imi zice ca si baietelul ei ii plac bebelusii si se uita mereu la ei. Nu mi-a venit sa o intreb-dar tu nu erai insarcinata iar? presimteam ceva. Si zice ea la un moment dat, stii ca am fost insarcinata, am pierdut sarcina la 8 luni, era o fetita. Mi s-a facut rau, ar fi avut aceeasi varsta cu Albert. Nu stiu ce am balmajit dar imi venea sa plang, am mai stat putin si am plecat. Sunt asa de trista, atat de fericita ca-l am pe Berti, dar asa de trista ca se intampla asa ceva. Of, ma rog sa-i dea Doamne-Doamne un bebe asa acum isi doresc.

Teo merge pe seara la o petrecere de pici la ziua unei colege de gradi, de la 8, asa ca eu raman sa ma bucur ca il am pe Albert- in viata, sanatos, vesel, plangacios si nervos, dar viu, si al meu.
Ma scuzati, dar am fost asa de afectata si de trista pentru colega mea.
Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crissteo, inima mare si curata, sa ii dea DD colegei tale un copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Vai, crissteo, si mie mi-a venit sa plang!!! A pierdut sarcina biata fata si inca in luna atat de mare, mai avea putin si isi cunostea fetita of, Doamne, cum e posibil asa ceva???

Asta si pe mine ma face sa fiu fericita de puiutul meu nervos si plangacios ca ii ies dintii! Da, sunt fericita, desi azi aveam un creier f.f. confuz

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

ochidut, tu oare pe unde "vei scoate camasa"? dar sunt sigura ca te vei descurca tu cumva!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

hop si eu! sa va spun ceva: AM DORMIT 3 ORE DE AMIAZA! . eram moarta de oboseala, asa ca la 14.30 m-am pus in pat langa tati, Isa si Maria au ramas cu mama la joaca in salon . cam o ora am auzit-o pe Isa ca ma mai cauta, ca batea cioc-cioc la usa, apoi s-a ridicat si tati din pat si nu mai stiu nimic, am dormit neintoarsa . m-am trezit la 17.30 cu primul gand: Isa nu a mancat de amiaza ca nu a vrut, asa ca am fost directia de frigider (mama se gandea ca ii dau direct gustarea de seara). insa tot n-a vrut nimic, i-am facut gris cu lapte acum si astept sa se raceasca! trebuie sa-i dau ceva mai consistent seara, ca deja de 4 nopti se trezeste pentru 3 portii mari de lapte . Isa a dormit 3 ore si ea, pana la 14.30!

si daca tot m-am laudat ca am dormit atat, sa va spun si ce am visat: crissy, mergeam acasa de la o sedinta cu parintii (habar n-aveam ca ai azi sedinta!! -sau am citit si am uitat deja...), tu conduceai o "masina" care era de fapt sanie , din spate stanga , Bea statea langa tine; eu eram in fata cu Isa. si nu stiu cum masina-sanie s-a dus direct intr-un gard, n-a nimerit poarta, iar tu mi-ai spus "nu-i nimic, iarna se intampla mereu" si am ras bine de toata intamplarea. apoi am mers frumos pe drum unde mi-am vazut la sanius cam toti verisorii la varsta copilariei (sunt la casele lor, insurati), unul dintre ei facea insa figura aparte si ma intrebam unde e crispro de a ramas Vladut singur (asta probabil ptr ca azi nu mi-a raspuns la telefon, cred ca dormea V ). no, v-am zis si ce minunatie am visat, si-acum is cu zambetul pe buze , nu-mi amintesc toate amanuntele, parca era si un tren pe-acolo, ca tare mi-e dor de trenuri


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

hai sa ma plang si eu...de mine de data asta...m-am trezit de dimineata cu o durere groaznica de gat, acu ma doare rau si capul, cred ca ma paste ceva...am o stare tare nasoala, iar ai mei copii au avut chef de joaca si nebunii nu de somn, asa ca io is rupta... doamne ajuta sa nu ia si copiii oaresce ca innebunesc...acu sunt cu tati prin oras, sa stau si eu putin linistita...

aaa...Filip e tare prapadit...Eric a fost ingeras... dupa ce ca mi-a stricat un telefon, acu mi-a rupt si rama de la ochelari, asa ca musai sa-mi fac ochelari noi... si uite asa se duc milioanele...

crissy, mortala Elise a ta...draga de ea...

rodi, te invidiez ca ai dormit atata...si eu vreaaaaaaaau....cine vrea sa inchirieze (rectific, ma ofer sa si platesc) una bucata copil cateva nopti????

crissteo, si eu multumesc lui DD ca mi-s sanatosi copiii si ca n-avem pb...cand ma gandesc cate pb sunt pe lumea asta...doamne fereste...sa nu va zic ca eu am venit profund marcata/socata din spital, dupa chiuretajul pe care l-am avut la sarcina 2-a, cea pierduta...tot asa era o mamica care pierduse la 7 luni, la una urma sa i se provoace nasterea ca cica aflase de la TT ca va avea un bb cu sindrom Down...doamne fereste...

ce fac scolareii si gradinarii???

revin!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP

ALBUM NOU

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput