Fulguleti maricei de nov-dec 2006 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


din newsletter-ul zilnic, despre facelift-ul Muzeului Antipa. o idee de excursie pt final de octombrie cand vine prima vacanta :)

http://science.hotnews.ro/stiri-stiintele_vietii-10127430-fotogalerie-muzeul-antipa-nerecunoscut-dupa-facelift-care-durat-trei-ani.htm?cfnl=

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


porumbita, bb nr. 3 ? nu stiam, felicitari!!

manu ma bucur ca v-ati mutat in sfarsit la casutza voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Buna dimineata,


Felicitari proaspetilor scolarei de pe-aici si de pe mai departe!


si lui Manu pt mutat la casa noua!


Porumbitei pt


Lizzy, faine randuri. Multumim.


Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

uf. am ajuns.:)

am ratat zile de nastere, mutari, scolarizari...
la multi ani tuturor sarbatoritilor, manu felicitari pentru redobandirea vietii in doi, felicitari micilor mari scolari!

porumbita felicitari, ce frumos, vine si o fetita!!
nu e greu in grecia acum? adica mai greu decat era inainte, din pricina problemelor economice?

ce fain.."ma duc sa fac lego"..parca-s io :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avdanaarhire spune:

Buna dimineata, mai aproape de prinz, asa ....

Noi nu stim sau nu putem sau nu vrem sa facem lego, dar facem puzzle, multe multe variante - si de podea, cu piese mari si mai putine, si din cele obisnuite si Celeste zice ca e cu atit mai bine cu cit sunt mai multe piese - cu o conditie totusi - sa nu fie foarte mici.

Si mai face bucate - se uita la MINI CHEF pe Minimax - si se apuca de pregatit aproape tot ce pregatesc si ei acolo. Zilnic aud intrebarea: "Mami, avem ingredientele necesare pentru....coktail de lamiita, de exemplu, sau pentru "elixir rosu pentru zine" - e tot un coktail cu suc de cirese, sau multe, multe altele.

De la gradinita, deocamdata, numai de bine. De 2 zile vine cu niste buline mari, mari si rosii in piept cu scrisul educatoarei pe ele "engleza, matematica, stiinte" - semn ca a "lucrat" bine la disciplinele respective.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Neata.

La multi ani Dia
La multi ani DeeA

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


huh, dupa destule rasuciri si invartiri am dat drumul comenzii pt mobila lui G.. prima lui camera gandita pt el si nu ce s-o nimerit




Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb


huh, dupa destule rasuciri si invartiri am dat drumul comenzii pt mobila lui G.. prima lui camera gandita pt el si nu ce s-o nimerit




Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)





detalii!!!! pls! doar pt el? sau si pt m?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Buna sa va fie inima, fete dragi!
La multi ani tuturor sarbatoritelor,Mamaana, Dia, Yagmur, Danutz, va doresc sanatate si multa iubire !

Laura, sa fie intr-un ceas bun crestinarea lui Alex, mi-au placut mult pozele

Of, fetelor, eu incep din 2 oct serviciul, nu pot sa cred ce repede a trecut timpul... desi, sincer astept si alte activitati decat crescut copii. Ma tot felicit singura si imi strang mana prieteneste, bucurandu-ma ca am reusit sa o cresc si pe frumosa mea Maria pana la 2 anisori, o vad mereu infasata sarmalutza, cu fatzuca ei adorabila pe fondul culoarului ala infect de spital, si nu pot sa realizez ca acum e o domnisorica. Despre David ce sa mai zic, cred ca i-a prins de minune sederea mea la vatra atata amar de vreme.

David merge la gradi, e foarte bine, nu numai ca s-a acomodat, dar e si FERICIT, si asta e marea mea multumire, sunt atat de impacata cand il las linistit si vesel la gradi. Cica e deja grupa mare. a facut si el o saptamana de grupa mica si doua luni de grupa mijlocie, poate de aia ma obisnuiesc atat de greu cu titulatura asta de "mare".

Maria e atat de sensibila si delicata, plange cand le vede pe surorile vitrege rupandu-i rochia Cenusaresei, sau daca vede o fatzuca trista pe undeva, dar pe de alta parte nu se jeneaza sa-i aplice lui David lovituri repetate cu vreun cub de lemn in cap daca nu e totul cum vrea ea. E foarte sociabila si dezinvolta si asta e numai meritul lui David.

Imi fac griji cu revenirea la serviciu, dar spuneti-mi ca si voi v-ati reintrat in ritm si in scurt timp ati reusit sa imbinati si slujba si treburile de-acasa

Ruxandra, tot la capitolul renovare sunteti?? greu , asa-i? Si eu vreau sa stiu cum ati planuit mobila si mai ales cum a iesit produsul final. Ati avut probleme de sanatate, sunteti mai bine acum? Voi ce mai faceti?

Yagmur, te admir mult pentru puterea asta de a o lua mereu de la capat. Stii, am citit chiar acum intr-o carte ca numai dupa 6 ani s-ar ridica intr-adevar o problema reala daca..copilul ar tot uda patul. Si noi am scapat f. greu de scutecul de noapte.

Lizzy, foarte emotionanta scrisoare catre lume.. salut revenirea ta si-i doresc lui Ianis succes la scoala !
Si Ioanei de Acs, si tuturor scolareilor ! M-a emotionat Maria ta, Acs, cand a spus ca abia acum incepe viata. Sa-mi spuneti si mie cum sunt inceputurile astea de viata, ca deja mi-e mila de David cand e vorba de scoala, nu stiu de ce reactionez asa...poate atatea povesti horror despre cat de greu e in clasa I si sa vezi ce ecuatii de gr. II fac, etc, etc.

Aaa.., am uitat sa va spun ca am fost cu David la chirurg cu fimoza noastra sa vedem ce si cum, ca-mi statea un spin in suflet, si cand sa se uite omu' il decaloteaza fara nicio problema, deci nici vorba de alt gen de interventie. Nu stiu ce-am facut noi de n-am reusit, dar acum il decalotam o data pe saptamana si e totul ok.

Mi-am propus sa va scriu mai des acum pana nu incep serviicul, ca pe urma... sau cine stie, poate voi avea chiar mai mult timp. Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Laura, Roxanica.. incerc sa zic in cateva cuvinte. Va fi numai camera lui G, dar sub patul de o persoana se ascunde alt pat care ii va putea gazdui oaspetii. Asa as vrea sa-i facem si lui M. Am cautat mobila din lemn, netoxica, nenustiucum.
La G e ceva simplu, modular si vesel. Da sa-l tina macar 10-15 ani de'acu incolo. La M inca nu am luat decizia finala, dar cam stim inspre ce ne indreptam.
Dar dansii fac si niste paturi suprapuse delicioase; va trimit mai multe pe email. Si bineinteles dupa ce va veni si va fi montata/incercata si un feedback.

Apropo de renovari.. de abia acum am inceput, ce fuse pan'acu fuse lalaiala


Citat:
citat din mesajul lui roxanica2006
Maria e atat de sensibila si delicata, plange cand le vede pe surorile vitrege rupandu-i rochia Cenusaresei, sau daca vede o fatzuca trista pe undeva, dar pe de alta parte nu se jeneaza sa-i aplice lui David lovituri repetate cu vreun cub de lemn in cap daca nu e totul cum vrea ea.

that's my girl!

Incredibil.. Maria face deja 2 ani!!!
Tinem pumnii Roxanica sa-ti fie cat mai bine cu noul inceput. Referitor la job.. nu cred c-or fi probleme.. mai greu cu impacatul tuturor.



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput