Scolari de Iulie - August 2004 * 79

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

asaaa la noi a inceput scoala cu una calda una rece. in primul rand a primit bulina rosie ca a desenat tare frumos. in al doilea, a venit doamna de sport. si Patrick se plictisea (dupa spusele lui ) si colegul luil vorbea. si Patrick i-a spus sa nu mai vorbeasca... in concluzie doamna de sport pe el l-a ridicat in picioare . si in concluzia concluziilor nu stie de ce echipament au nevoie la sport - a retinut in schimb ca nu au voie cu lanturi si cercei mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

super tare Patrick

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si-nca una din parc, cand se juca cu pretena Atena (colega de gradi si actual la o clasa paralela): "mai stai sa ne jucam, nu pleca, ca fara tine viata e zero"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

John de ieri se scoala la 6.30! (noi stam la 5 minute de scoala)
Maria nu a avut niciodata probleme cu trezitul de dimineata...noi suntem pe "program de scoala" cam tot anul...

Insa Ioana nu mai vrea sa doarma dupa amiaza si pe mine asta ma seaca la ficatzi... mi se pare cam micutza ca sa nu mai doarma deloc in timpul zilei (si are si mai multi mancarici seara, Maria adoarme in 5 minute, ei ii ia cel putin 30 de minute ca sa isi dea seama ca ii e somn!)

Asa ca azi dimineata cand i-am zis lui John sa nu o trezeasca, oricum se trezeste ea singura de la zgomot, s-a infoiat la mine "o sa se invetze asa, sa intarzie la scoala...sa stii ca si gradinitza tot la 8 incepe!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

super tare Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Ina aveti invatator?...mi-a placut de Raducu ca-i serios
.....doarme singur la el in camera?
Supertari Patrick si Maria
Din categoria cand n-ai probleme mandra gaseste una rapid...azi a fost asistenta scolii sa-i controleze,si i-a zis mandrei ca intr-o zi o sa vina sa o duca la cabinetul stomatologic sa-i repare cariile,mare isteata....mandra era ofuscata rau,ca nu se mai duce la scoala,ca ce ea merge sa invete nu sa stea pe scaun la stomatolog....si daca vine maine ea fuge din clasa si unui baiat i-a zis sa vina la cabinet sa-i scoata polipi ca are....in rest totul ok,din cate-mi povesteste doamna invatatoare ii cam evalueaza la gros saptamana asta sa-si faca o idee generala...
V-am povestit de domnul cumintila?
Carmencita nu am inscris-o pentru ca n+am stiut ca au inceput inscrierile asa devreme...dar ea este ca si inscrisa in trupa de teatru bucurosii a Anei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Radu are invatatoare, o doamna in varsta, se pare ca e ultima ei generatie.
NU, nu doarme singur la el in camera...din vina ambelor parti...acu imi gasesc scuza ca e stresat de inceperea scolii, si sa-l mai las....plus ca m-am mai relaxat ca la Busteni in tabara am constat ca nu suntem singurii in formatie de 3
Radu a declarat inainte de inceperea scolii ca "scoala nu e asa importanta, in viata conteaza distractia"...sper ca nu e ceea ce pare si ca doar a auzit pe la vreun desen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey nu am scos foarte multe de la Luca..doar ca i-a spus sa spuna poezii(el nu stie evident ..nici eu nu ams tiut!) si au discutat despre o poveste..Luca are deficiente la exprimari,dat fiind ca romana a invatat-o la 4.5 ani
Azi dimineata si-a pus ceasul si ne-a trezit el pe noi!
Sta cu o fetita in banca...nu prea frumoasa are "pielea cam maro" ..si evident nu stie cum o cheama..v-am zis ca el nu retine numele nimanui?
Este a doua zi cand doarme la pranz..obligat dar doarme! Pentru ca de adormit tot la 10.30 o face..efectiv mai devreme nu poate!Aseara la 10 nu vroia la nani ca avem de facut dupa cartile de la scoala..de ce nu vrei? vrei sa fiu retardat??(tot de la desene..evident)
Irina,ii poti promite 2 zile pe saptamana ca doarme cu voi..
Ce tare-i Patrick!!Cam exagerata si profa..mey au doar 2 zile de scoala..
si la fel de tare John!!
Carmen cum te vei imparti la doi?


eu l-am tot intrebat daca ii s-a facut vreo observatie..cica nu! sa nu fi vorbit el??..de m-as putea face o musculita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

cre`ca giuli ar albi instant sa fie intrebata de poezie sau poveste si ar trebui sa scoata sunete articulate
nici ea nu retine numele, este ceva atat de neimportant pt ea
Ioana, ce porcarie
Super tare Patrick again

numa` io nu stiu cum fu azi, mai am 2 ore asa

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput