Nasterea la Arcadia - Iasi (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

NU ,ca m-a batut soarele in cap rau ,deci eu azi am 38 de sapt si in burtica la mine se afla bebe ANDREI .Am fost azi la dr ,si nu mai reuseste sa mi-l masoare calumea ,odata ii da 3100 la alta incercare de a masura ii da 3600 ,om vedea la urma ce o iesi ,dar eu nu cred ca va avea mai mult de 3100-3200 g .Ma mai duc si vineri la o eco si luni dimineata la operatie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

NU ,ca m-a batut soarele in cap rau ,deci eu azi am 38 de sapt si in burtica la mine se afla bebe ANDREI .Am fost azi la dr ,si nu mai reuseste sa mi-l masoare calumea ,odata ii da 3100 la alta incercare de a masura ii da 3600 ,om vedea la urma ce o iesi ,dar eu nu cred ca va avea mai mult de 3100-3200 g .Ma mai duc si vineri la o eco si luni dimineata la operatie .


Neata Iulia, nu iti mai fa griji. Astea sunt ecografiile... inexacte.
Chiar daca e mai mic, o sa recupereze. Important este sa fie sanatos
Acus scoatem motzatele


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ce pustiu e pe aici...

De vreo cateva zile tot vreau sa va spun. Am fost saptamana trecuta la Chicco si aveau reducere la tampoane pentru sani. 60 bucati la 40 ron (reducere de la 55). Mi se pare super pretul. Eu mi-am luat deja si nici nu as vrea sa imi iau prea multe. Ar trebui sa mai iau oare (am 30)?

Maine ma duc la Arcadia sa semnam contractul si sa facem turul Maternitatii, poate il vad pe bebe David .


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Ce pustiu e pe aici...

De vreo cateva zile tot vreau sa va spun. Am fost saptamana trecuta la Chicco si aveau reducere la tampoane pentru sani. 60 bucati la 40 ron (reducere de la 55). Mi se pare super pretul. Eu mi-am luat deja si nici nu as vrea sa imi iau prea multe. Ar trebui sa mai iau oare (am 30)?

Maine ma duc la Arcadia sa semnam contractul si sa facem turul Maternitatii, poate il vad pe bebe David .


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!


Cum e cu turul maternitatii? Cand se face programare? Cum ai procedat?


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 33+ cu Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Mamici care ati nascut la Arcadia, va incurajez sa trimiteti la ei feedbackul , ca sa stie ce aveti de obiectat sau de laudat! Eu in special le-am atras atentia asupra anesteziei epidurale si mi-am manifestat nemultumirea vis-a-vis de acest asp[ect! Eu zic ca daca vor primi mai multe feedbackuri de acest gen vor lua atitudine!

Aici este situl
http://www.arcadiahospital.ro/contact/sugestiisicomentarii

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Ce pustiu e pe aici...

De vreo cateva zile tot vreau sa va spun. Am fost saptamana trecuta la Chicco si aveau reducere la tampoane pentru sani. 60 bucati la 40 ron (reducere de la 55). Mi se pare super pretul. Eu mi-am luat deja si nici nu as vrea sa imi iau prea multe. Ar trebui sa mai iau oare (am 30)?

Maine ma duc la Arcadia sa semnam contractul si sa facem turul Maternitatii, poate il vad pe bebe David .


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!



Lena mi se pare sincer scump cu tot cu reducere.Eu am cumparat tamp de acesat gen 40 buc de la o farmacie din Tudor, sunt de f buna calitate, nemtesti si costa doar 18 lei!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Ce pustiu e pe aici...

De vreo cateva zile tot vreau sa va spun. Am fost saptamana trecuta la Chicco si aveau reducere la tampoane pentru sani. 60 bucati la 40 ron (reducere de la 55). Mi se pare super pretul. Eu mi-am luat deja si nici nu as vrea sa imi iau prea multe. Ar trebui sa mai iau oare (am 30)?

Maine ma duc la Arcadia sa semnam contractul si sa facem turul Maternitatii, poate il vad pe bebe David .


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!


Cum e cu turul maternitatii? Cand se face programare? Cum ai procedat?


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 33+ cu Tudor


Ionela, eu am trimis email la adresa lor de contact si am spus ca vreau un tur. Mi-a spus sa ii dau datele de contact si sa ii spun cand pot veni (de preferat a spus intre 15:00-16:00 sau 18:00-19:00)
Eu i-am spus ca pot veni in orice zi intre 18:00 si 19:00 si m-a programat pentru maine la 18:00


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui madline82

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Ce pustiu e pe aici...

De vreo cateva zile tot vreau sa va spun. Am fost saptamana trecuta la Chicco si aveau reducere la tampoane pentru sani. 60 bucati la 40 ron (reducere de la 55). Mi se pare super pretul. Eu mi-am luat deja si nici nu as vrea sa imi iau prea multe. Ar trebui sa mai iau oare (am 30)?

Maine ma duc la Arcadia sa semnam contractul si sa facem turul Maternitatii, poate il vad pe bebe David .


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!



Lena mi se pare sincer scump cu tot cu reducere.Eu am cumparat tamp de acesat gen 40 buc de la o farmacie din Tudor, sunt de f buna calitate, nemtesti si costa doar 18 lei!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011


Really? De la ce firma?
Eu am luat de la Chicco, pentru ca mi-a recomandat o prietena. Ea spunea ca si-a luat de la NUK si au fost nasoale




Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

MADLINE ,buna ideea cu feedbackul!
LENA la CHICO mai erau reduceri si la alte produse?eu mi-as dori sa i-au pt bebe o perie de pieptanat ,care costa vreo 45 ron ,m-am mai uitat prin oras dar is cu perii de plastic ,aia de la CHICO pare a fi cu par natural intradevar .
38 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

MADLINE ,buna ideea cu feedbackul!
LENA la CHICO mai erau reduceri si la alte produse?eu mi-as dori sa i-au pt bebe o perie de pieptanat ,care costa vreo 45 ron ,m-am mai uitat prin oras dar is cu perii de plastic ,aia de la CHICO pare a fi cu par natural intradevar .
38 sapt cu


Da, erau reduceri la mai multe produse. Dar nu retin la ce exact .

Iulia, vezi ca sunt la Carrefour set perie cu par natural si piepten. Cred ca de la NUK http://www.mamiko.ro/produs/946-NUK-Set-perie-din-par-natural-si-piepten si e mult mai ieftin decat la Chicco.


Lena - 36+

!!! AMR un pic !!!

Mergi la inceput