Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (198)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Neatza neatza

Luminel - eu as discuta, in nici un caz nu au voie sa faca un asemenea gest cu copiii. Ca astia mici seimpung ei intre ei, ca isi mai rezolva cate un conflict cu un urlet si o palma ceva - pot intelege, dar faptul ca adultul care trebuie sa imi invete copilul sa se integreze in societate ar putea recurge la asemenea gest - asta nu e bine. Acum stiu si ca astia mici mai inventeaza chestii - trebuie sa vezi exact ce si cum, spune-i doamnei si vezi ce reactie are.

Cu cadoi - nici aici nu se poarta - eu duc doar de 1 martie cate un ghivecel cu flori, asa sa ma laud cu traditia de la noi Sunt foarte incantate madamele. Acum, la venirea din vacanta, am adus la madame cate un saculet de lavanda, mi se pare o idee dragutza, si e o ocazie de discutat cu ele despre vacanta. De fapt au avut "proiect" la scoala de adus amintiri din vacanta si de vorbit - este o masa mare in clasa pe care sunt scoici, betze , steguletze, pietricele etc

Dana - Norvegia, nu stiu ce sa zic... Depinde si cum va simtiti voi acum in Olanda. De integrat, se vor integra ei, copiii, mai usor sau mai greu - banuiesc insa ca depinde si de planurile voastre pe termen lung.

Da, si eu as vrea o intalneala - insa o sa bag un mail, ca nu stiu exact cine mai citeste pe forum

Adriana LA MULTI ANI !!!! Sa fii fericita si implinita

Luminel - fiu-miu vrea sa se faca MUNCITOR Din ala cu casca si excavator Poate isi mai schimba optiunile in timp

Lori - sanatate multa

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

M-am hotarat sa o intreb frumos daca a suparat-o Cristi cu ceva ieri, pentur ca mi-a zis ca a luat-o de mot
sa vedem ce zice!

Dana, grea decizie... I've been there too

Simonix, macar Robert e inca mic, nu poti pune baza pe spusele lui (are tot timpul sa-si schimbe optiunile) dar fiu-meu era mare cand si-a pus in cap ca el se face sofer

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Luminel: si eu i-as spune ca stii ca a luat-o de mot si Cristiana a fost foarte afectata. Eu nu as accepta niciodata ca altcineva sa-mi coafeze copiii.
La un moment dat Ana era la un cerc de dans, si era printre cele mai bune, era foarte mandra, totul bine si frumos pana la un spectacol cand una din profesoare ii impinge pe copii intr-un mod destul de brutal pe fondul emotiilor, a unei crize de nervi. Eu am fost singura care am luat atitudine dar ceilalti copii chiar ma priveau ca pe o ciudata. Asa ca mi-am luat copilul si duse am fost.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

dadada, are dreptate Belle, LUMI, daca te duci si nu pari sa o crezi 100% pe Cristiana, imediat, dar imediat te va lua la o invaluire de numa-numa, ca nu e adevarat, ca copiii fabuleaza si tot asa; vei pleca convinsa ca a fost o minciuna. Mergi si zi-le ca ti-a zis ca a fost luata de motz, apoi ia-le pe alea usurel, gen "s-a intamplat ceva, ca STIU DE LA CRISTI ca a fost luata de motz". Apoi, daca tu o faci pe intelegatoarea si calma poate iti vor spune adevarul, ceva in genul " da, dna, nu voia sa doarma/pape etc". Si mai departe le poti spune ce parere ai cu adevarat despre asta.
In fine, eu una asa as face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Belle, Lori merci!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Apropo de Belle...Cristiana e innebunita dupa printesele Disney.; toata ziua imi cere sa-i iau papusi: de cele mai mlte ori Bella (din frumoasa si bestia) dar si Cenusareasa ("ataleasa" cu a cu caciula) sau Matilena (adica Mica Sirena) sau "Pitesa din padule"
si toata ziua se impopotoneaza si se "face mireasa"
si cand va fi mare zice ca e va face mireasa si o sa vina printul ei

e o dulce

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

ia sa mai facem noi o strigare: mi-e dor de Laura, Simona(cip), MsBB, Dani, Lilly, Doloress...ce mai faceti fetelor?

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Dana sa fiu in locul tau (respectiv sa fim in locul vostru) ne-am duce fara priviri inapoi si remuscari . E drept ca noi suntem oameni mai de munte si mai de frig. Eu deja imi fac planui sa va vizitam in Norvegia

Sa fie intr-un ceas bun oricum decideti voi!

esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Dana, si eu tot pe 10
Cred ca e super in Norvegia si daca aveti si joburi, nu cred ca o sa fie o problema, copiii invata inca o limba straina, e minunat -- eu cred ca doar nu vremea cu m-as impaca, in rest nu vad nici un impediment

Lorich, deci numai tu esti interesata de Ferma Animalelor (ca Lumi ezita ) -- noi am vrea sambata, ora e ok

Cine mai doreste, cine mai pofteste? Natura, behait de capre,

Belleane, succes la gradi! e mai dificil la inceput, e normal.
Tinem pumnii sa se acomodeze cat mai repede!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Adriana, LA MULTI ANI!!!! Te pup si te imbratisez!

Eu se pare ca am racit Deocamdata ma supara nasul, nu pot respira, durerea de cap si starea generala proasta. Si vad ca parca ma incearca si o tuse Offff...exact ce ne trebuie..

Daca suntem ok in we si e vremea buna venim si noi sa va vedem

Va pup..mai de la distanta

Alina 21+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput