Sept-Oct'10!LMA Antonia, Maria, Petru!(76)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



La multi ani, Andrei!
La multi ani, Laura!
La multi ani, Tudor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Vorbeati de atentie...eu am dat o deosebita importanta aspectului astuia deoarece am fost patita. Asa ca pe bune, chiar l-am testat: da, Darian e foarte atent, se uita catre mine cand il strig, foarte foarte rar daca e concentrat la ceva se uita la a 2-a strigare. Cand vorbesc e atent si se uita in ochii mei. Raspunde la toate comenzile atat cat poate.

La multi ani Laura, Andrei si Tudor!

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

La multi ani Ionut, Laura si Tudor! sa cresteti mari, sanatosi si sa le aduceti parintilor numai bucurii!

Noi suntem ceva mai bine, dar tot avem mucisori si de aici multe plansete si jeluiri la sters/aspirat nasul, in schimb noaptea a dormit bine, numai cu 2 maraieli pentru apa. De cand este bolnav se trezeste la 8, dar nu mai doarme decat un somn dupa ora 13.

Ieri i-am facut cus-cus cu peste si a mancat tot fara nici un comentariu. Tot din cauza bolii am renuntat la 2 feluri la pranz, ii dau numai ciorbita/supa inainte de somn si felul 2 dupa ce se trezeste. Asa a mancat f. bine, deci cine are copil mai mofturos poate sa incerce metoda.

Multumesc de raspunsuri cu privire la atentie. Eu sunt cam stresata caci mi se pare ca T. nu prea face multe pentru varsta lui.

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

CAMISV - Eu vorbesc dintr-o experienta din pacate neplacuta. Ce as face acum daca as putea da timpul inapoi: as avea incredere in intuitia mea de mama.....mai bine decat mama nici 100 de doctori, vecini sau prieteni virtuali nu-ti cunosc copilul mai bine. Asa ca daca tu ai o ingrijorare eu zic sa o iei in seama (banuiesc ca nu ai pretentii de recitat din Eminescu...). Da la spate sfaturile de genul e inca mic si va face.....unii copii nu fac multe lucruri daca nu sunt ajutati. E in firea omului ca fara nicio interventie, doar din socializare, sa invete sa comunice, verbal si nonverbal. Ei bine, unii nu o fac fara ajutor oricat am zice noi. Eu am asteptat 3 ani jumate si recunosc ca am gresit...erau semne evidente (gandindu-ma acum...). Daca ti se pare ca nu face ceva, lucreaza cu el...prin joaca si cu multa rabdare. Dar nu-l lasa. E la o varsta la care daca te ocupi de aspectul asta nu va fi mai tarziu absolut nicio problema. Nu ai nimic de pierdut, nu te costa nimic. In functie de ce nu ti se pare ok cauta pe net joculete si terapii (terapii e foarte mult spus) si adapteaza-le copilului tau. Eu asa as face, te rog sa ma ierti, sper ca nu am exagerat.

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

buna dimineata!!!

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!sa fiti sanatosi si sa va bucurati parintii toata viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna
La multi ani, Andrei!
La multi ani, Laura!
La multi ani, Tudor!


sanatate, bucurii si noroc.
multumesc pt comentarii la poze si pt ca ne vdem pe fb

intalnire??? am inteles bine? vreau si eu sa ne cunoastem!!!

luy si pt IrinaLa multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Eveline nu ma supar si chiar multumesc de sfat. Si eu zic la fel, ca toate trebuie facute la timp si daca vezi ca nu face trebuie ajutat. De cand am inceput sa insist pe anumite lucruri parca incepe sa le faca, nu totdeauna dar este un inceput. Oricum stam mai mult in casa (fata de perioada de vara cand stateam cate 5 ore afara) si am mai mult timp sa ma joc cu el.

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Mari cand ai timp poate pui poze si in alta parte, sa-ti vedem si no flacaul (eu nu am cont pe FB si nici nu cred ca imi fac)

Camelia, mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

La multi ani Ionut, Laura si Tudor! sa cresteti mari si sanatosi.

mari_paun, ce petrecere reusita, copii frumosi tortul bun, ce mai veselie pe cinste.

doina, nu ii pui ham lui Matei? e ceva mai usor decat sa stai intr-una aplecata. Daca el are echilibru ham-ul e de ajutor.

camisv, ma bucur ca e ceva mai bine Tudor, si ce frumos si-a schimbat programul masa/somn, e ca al Ioanei.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

cameluska, avem ham, dar incerc sa nu-l folosesc tot timpul, ci doar cand suntem afara si atunci il mai las sa cada usor pentru ca nu vreau sa se obisnuiasca cu el.

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/QlYZoC?authkey=Gv1sRgCKrt0LG1l43ntAE#5638841906656249442

Mergi la inceput