Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:


cu drag mamica scumpa si pui mic si frumos..aveti grija de voi..sa-mi spui si mie cand intra Stanciu in concediu ca daa sunt pe aici poate trec pe la el

pupy

Citat:
citat din mesajul lui missmj

multumesc fetelor , mayane mi-am dat seama

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Carmen..pupam Andreiut sa se faca bine

GABIV,TUNDE..bafta maine cu copilasii la scoala,sa nu aveti emotii mari.




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Uff, nici Irinei nu i-a trecut diareea nici azi desi vad ca mananca bine si e vesela. Si ea e iritata rau la fundulet, eu i-am dat un pic cu Advantan milk desi stiu ca e cu cortizon si nu e indicat dar nu se mai putea, plangea de durere

Noi maine incepem gradi cu Vlad, am niste emotii.....

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Buna seara!
Pupam si noi fetele scumpe si buburuzele dragi.
Insanatosire grabnica la puiutii bolnaviori.

Carmen incearca cu ulei de masline facut la baine marine (cum s-o scrie) - eu am incercat dar nu am avut ceva chiar grav - si daca nu pentru bubitele astea facute sigur de la antibiotic (am mai auzit cazuri) da cu albastru de metil si lasat cat se poate de mult fara pampers! Pupici si sa va faceti bine repede repede!

Zumzu tinem pumnii sa se sfarseasca odata cu problemuta voastra cu bine! Asteptam sa ne tii la curent. Pai su cum ii face doar anestezie locala? Si Darius va sta pur si simplu? Dureaza mult? Pupici

Mi-e somnic asa ca va urez noapte buna!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna seara

multumim pt urari, am fost plecati cateva zile
sanatate la puiutii bolnaviori, off saracutul Andrei, imi pare rau, vorba lui Gabiv ...."trece"

Roxx zi mi si mie te rog, am vazut ca ai spus ceva despre un meniu personalizat, aici sau pe PM
ti a spus cumva ce alimente sa le dam pt a suplini lipsa lactatelor? ti a recomandat ceva Ca?
Please

noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Carmen ai ramas datoare cu povestitul la cum e metoda aia de adormit bebe singurel. Te-astept cu un raspuns!!!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

tunde,gabiv,simo bafta maine cu inceperea scolii !!
patricia irinuka...sa nu fie bolnavioara ! si bafta si tie maine cu vlad la gradi
irinuko am ramas datoare intr-adevar ... pai ce sa iti zic, deocamdata am renuntat la ea ca e bebe bonavior si nu reusesc...dar sa stii ca incepuse sa dea rezultate.e foarte mult de povestit, mai bine iti trimit un pm cu cartea , ok ? sau daca vrei, iti povestesc pe scurt etapele ? spune tu cum vrei


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

ca tot am vorbit de no cry sleep solution...roxx am cautat mesajul care cica ti l-am scris si nu l-am gasit...dar eu stiu ca l-am scris..dar probabil s-a trezit andrei sau ceva de genul asta si nu l-am mai trimis.imi pare rau...stiu ca ti-am zis ca ti-am raspuns. o fac acum.
sa stii ca incepuse sa functioneze , dar am intrerupt toata treaba din cauza ca e bolnavior...l-am luat cu mine in pat si nu mai stiu ce se intampla peste noapte, de cate ori se trezeste si cum adoarme...de fapt numai cu titi .
incepusem bine, deja il obisnuisem sa adoarma singurel in patutul lui. ritualul era asa : nu il culcam mai tarziu de ora 21, stingeam lumina, era aproape bezna, doar un led de la cd-player era aprins. puneam un cd cu muzica de leagan si il puneam la titi. cand vedeam eu ca nu mai trage , doar sta cu titi in gura pe post de suzi, o scoteam, plangea, o bagam la loc, si tot asa de maxim 3-4 ori pana nu mai riposta. il puneam usoooor il patut la el, il mangaiam usor, de cele mai multe ori se trezea in 2 min, il luam, dar nu il mai puneam la titi, il plimbam prin camera leganandu-l...si reluam toata operatiunea. cateodata ajungeam din nou la titi, dar nu il puneam niciodata adormit in patut . imi lua aprox 30 toata treaba. dar iti trebue rabdare....cateodata mai ziceam, hai ma sa il pun la titi si gata , ce atata no cry caca maca. apoi cand se trezea peste noapte, reluam toata treaba, numai ca deja ajunsese dupa ce se satura d elapte sa ma impinga si sa planga...prima data am crezut ca nu vrea sa adoarma, dar el de fapt vroia sa il pun in patut. si il puneam in patut si gata , se mai foia de 2-3 ori si adormea. mai era faza cu , "cuvantul cheie" ... da rla mine nu functiona, de cate ori i-l spuneam, belea ochii mari...mi se parea ca mai rau il trezesc decat sa il adorm. si faza cu jucaria , eu i-am pus in patut la el o jucarie din plus pe care am puratat-o in san o zi intreaga. dar parca daca da peste e noaptea, il ia joaca . acum urmatorul pas era sa nu mai il iau din patut cand se trezeste peste noapte , ci sa il mangai si sa pun cd-ul cu muzica..dar nu am mai reusit sa avansam de cand cu dintii si cu infectia asta.
mai mi-a placut o faza, asta e si pt tine irinuko...cand il pui la san, in pat, la orizontala...sa nu stai pe o parte, sa stai tu cat mai pe spate , sa se chinuiasca putin cu titi, o sa oboseasca, si o sa lase titi singur ... cum zice si tipa aia...ca numai cine doarme cu bebe in pat stie imaginea aia : cand da drumul la titi si se intoarce cu spatele la tine si se pune la somn ca oamenii mari intr-o parte...si adormiti asa amandoi.
la tine cum merge roxx ?

daca mai aveti intrebari cu mare placere...

hai sa dau send sa nu mai intervina ceva !
pup, noapte buna

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:



buna dimineata,

sa servesc si eu multa, sa se ajunga....

zumzu, multa bafta la operatie, tinem pumnii si o sa fie totul bine, Doamne ajuta!

missmj, multa sanatate puiutului Andrei....

shines, bine ai revenit....

sanatate multa si celorlalte buburuze, sa se faca repede-repede bine....

multa bafta fratiorilor si surioarelor care incep scoala sau gradinita, iar mamicilor putine emotii....

eu citesc, dar greu cu scrisul, cu gandul sunt la fiecare si la bine si la greu....

acuma sa va spun cate ceva si despre noi.... Dragos e un rasfatat, ziua doarme doar in brate, reprize de cate 30 de minute, maxim o ora, papa cam haotic, la ore ma refer, in schimb cam papa orice ii dau.... noaptea doarme bine, de pe la 21,30 pana pe la 7-8 cu n treziri pentru san, doarme cu mine in pat, asa ca missmj mai explica ce si cum ca poate imi fac si eu curaj sa-l mut la el in patut care acuma e pe post de dulap la noi in camera , abia la 9 luni mai mergem la control si atunci aflu greutate si inaltime, nu mergem in 4 labe, nici taras, dar alergam toata ziua cu premergatorul dupa fratiorul mai mare, cand il vede pe Raducu incepe sa chiuie si fuge spre el....avem 5 dintisori si se pregateste si al 6-lea sa iasa....

va si va doresc o saptamana buna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Raportez o sapt de cand copilul meu se trezeste prima data la 3-4 dimineata. E deja extraordinar. Acu iar urla ca e in patut si mami nu se joaca cu el.
Relusha mmultam' de cafeluta.

Bafta la scoala puiutilor ca incep azi!!!!

Carmen multa sanatate lui Andrei. Interesanta metoda asta, insa noi nu avem nevoie de ea. Stef adoarme singurel de pe la 4 luni. Dupa baita, papa si apoi in patut unde se mai foieste pana gaseste pozitia care ii convine.Uneori il mai mangai eu pe cap daca vad ca e prea agitat. Stef are o omida cu care mai adoarme. Sta toata ziua in patutul lui, iar noaptea chiar nu-l deranjeaza, uneori doarme cu ea in brate.

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!!

Pupici si o zi frumoasa.





Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput