Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza!!

mada si eu vin la intalnire! eu cred ca cel mai usor se poate gasi loc de parcare pe strada cu liceul lazar, de pe kogalniceanu, dreapta la lazar si pe strada aia sigur trebuie sa fie vreun loc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata si o cafeluta tare de la noi!!!

Ce activitate slaba pe aici... se vede ca este WE si vreme buna si lumea nu prea sta pe acasa

Scrish, Miki ce patanii ati mai trait si voi!!!!!!! Brrrrr... bine ca s-a terminat totul OK

Madutza felicitari pentru reusitele Catalinei: cel de-al treilea dintisor si statul in picioruse!!! E o scumpete de fetita

Ally felicitari pentru statul in fundulet al micului poznas!!! E mai mic decat pitica mea si sta binisor in fundulet BRAVO!

Despre noi ce sa zic... piticoata e cam maraita, noaptea se trezeste des urland , dar o readorm repede, iar ziua adoarme foarte greu si se trezeste repede ... cred ca sint dintii de vina ea niciodata nu facea asa noaptea, dormea 8 ore legate! In rest sta singurica in fundulet maxim un minut , rade si chiuie toata ziua, spune "mama", "tata" si multe altele pe limba ei bebeluseasca dar pe mine si pe tati astea ne-au impresionat

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata la amiaza

Treaza sunt de la 6 jumate si azi noapte m-am culcat la 1 , deci se vede cat de stresata sunt si emotionata asa sunt eu mereu inainte de fiecare zbor, dar acum cu evenimentele astea , plus una piscoata si mai si Am luat o pauza de la ale mele si am spus sa va salut ca e ultiml mesaj inainte sa plec si dupa ce ajung in ro nu stiu cat o sa apuc sa va dau de veste, poate doar mesaje scurte scrise de pe telefon O sa spuneti Slava Domnului ca mi-o mai tace gura asta bogata da sincer o sa imi lipsiti, asta e sigur ca eu-s dependenta de forum, dar o sa va citesc zilnic de pe telefon asta-i clar, chit ca nu o sa apuc sa scriu in fiecare zi dar de citit nu scapati deci aveti grija ce barfiti ca-s cu ochii pe voi

Eu bagajele le-am facut de ieri, sa mai spun ca nu ne incapea tot in 2 valize mari si 2 mici de mana si a mai fost Nick sa mai cumpere una mare? nu stiu cum naiba o sa le punem in masina sa incapa ca nu avem jeep cu portbagaj imens, dar barbatu zice ca intra si o sa fie ok, daca nu ii las valiza lui acasa sa incapa restul

Mai am de pus unele chestii mici de care mai aveam nevoie azi de ele si apoi sa fac o verificare a fiecarei listute in parte si gata, valizele si la aeroport

Fetele cu intalnirea, daca vreti sa dati de mine aveti nr meu din ro in lituta cu telefoane in documents, dar eu oricum am nr madutzei si a lui pisuc in telefon deja deci ne gasim noi cumva , dar o sa mai intru eu sa va scriu una alta dupa ce ajung in ro si pana peste 2 sapt la inatlnire, asta-i sigur

Ma duc sa termin cu valizele si apoi sa verific listutele sa pot se plec linistita , nu care cumva sa imi aduc aminte in avion ca am uitat nu stiu ce pe acasa

Va pup si o sa imi fie dor de voi, dar trec repede 2 saptamani , nu-i asa? Nici bine nu am plecat si deja ma gandesc ca o sa treaca foarte repede timpul

O duminica frumoasa



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza mamici laudaroase!!!!
recunosc ca doar am frunzarit aceste pagini si sunt restanta cu juma de capitol trecut ,dar promit solem ca va citesc
acum mai mult am frunzarit sa vad ce si cum mai combinat voi legumele &fructele si vad ca nu prea v-ati laudat cu asta..ati vb altceva ...dar bine ca tot legat de diversificare

Alexina
nu trebuie sa dai banii pe cantar mai bine investeste in niste recipiente de la avent..sunt niste borcanele /paharute de plastic cu capac care se inghit etans ff ajutatoare...eu mi-am luat din cele 240ml ....fiind gradate vad si cat papa fata....fac legume pt 2 zile...le blenduiesc si le pun in borcanel cand inca sunt calde si le bag asa calde la frigider sa se formeze acel vid....sunt bune si pt congelator
si daca tot fierb 4-5 legume o data ....dau un ex...in ziua 1 ii dau cartof +dovlecel+morcov si ziua 2 pun la borcan radacina de patrunjel +una din legumele de mai sus....
cand stiu ca am ceva treaba intr-o zi eu am facut legume pt 3 zile si am congelat...cand le-am decongelat au ff bune parca erau facute in acea zi...le-am decongelat in apa calda apoi putin la microunde

off trebuie sa inchid ca s-a trezit bublina....am si treba sa o pregatesc pe stefy de scolala....azi sunt ocupata rau

a , apropo ca am vrut sa va intreb de mult in special pe tine Yasmi de unde cumperi cartof dulce....eu sincer nu stiu care e..stiu doar de cartof rosu si de cartof alb....nu am facut diferenta ca e dulce sau

pup revin ca mai vroiam sa mai vb cate ceva voi voi...sper ca tot azi daca nu de maine ca poate raman si eu mai mult singura acasa si nu mai am butoanele ocupate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Hop si eu!
WE asta ne-am facut de cap, numai la terase cu prietenii am stat : Starbucks vineri, Gelateria Venchi ieri, Rue du Pain azi... Petru se distreaza foarte bine cu noi la terase (e adevarat ca si noi ii respectam tare frumos programul lui de somn si papa . Acum doarme de 2 ore, am dormit si noi, trai nineaca

Strumphi drum bun, nu retinusem ca azi chiar mergi, nu stiu de ce credeam ca maine
Deea cartofii dulci sunt lunguieti, mai mari decat cei obisnuiti; se gasesc in supermarketuri tip Carrefour sau Mega (poate si Real sau Cora, dar eu nu merg la astea ca nu am in apropiere...). De obicei pe langa mango, avocado etc. Si au miezul portocaliu, nu galben.
Madutza, bravo ptr dintisori! Noi inca n-avem (se ghicesc sub gingie cei de jos), dar azi am intalnit o fetita minunata de 1 an si 1 luna (frumoasa, inalta, mergea perfect) care avea 1 dinte clar si inca 3 care incepeau sa iasa... deci suntem perfect linistiti!
Stefy bine ai revenit in forta!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare si de la noi

strumphule sa ai drumul usor
si nu f obositor ca e ceva de mers pana spre suceava de la bucurestisi mai ales cu bebe atat de mic
ghici ce?
am cununat ieri pe cineva
care are sotul de origine germana
am facut mirungerea lui
ca botezat era
dar in alta religie
apoi nunta
asa ca pe nepusemasa
am devenit iar nasi
si m-am gandit la voi
sa va ajutye Dumnezeu
si totul sa va fie spre folos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea bafta cu pregatirile de scoala
multe imbratisari
e bine totusi sa ai si un bebe atat de mare

alexina si eu sunt de parere ca nu iti trebuioe cantar
nu am cantarit alimentele niciodata
noi cand vb de ml la mancare
eu cel putin
pun piureul de legume intr-un biberon de sticla mic
si il dau de acolo cu lingurita
ca sa pot sa stiu
cat mananca copilul

happy si mie imi manca petra candva 90-150ml
si acu abia manaca 60 ml
si sunt disperata
sper sa isi revina
voi cum sunteti?
a trecut varsatul de vant?
a facut febra mare cea mica?

miki multi pupiciiiiiiiiiiiiiiii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yvyana si petra a trecut prin astfel de nopti
nici acu nu doarme chiar legat
da o luna m-a zapacit
acu e ceva mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmiiiiiiiiiii
ai pus poza cu pantofii?????????
nu am fost eu pe faza??????
vreau sa ii vad
eventual si rochita

si noi ne pregatim ca avem 2 evenimente in aceeasi zi pe 8 octombrie
face tata 1 an de cand a murit si facem pomana
si avem si un botez al unui bebe care trebuia sa ne fie finut dar parintii au hotarat altfel
dar noi ne chinuim sa ne pregatimmmmmm
si pt un eveniment si pt celalalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pisuc cu dintii stai linistita, mie mi-a iesit primul cand aveam 1 an si 2 luni mama se speriase ca mie de ce nu imi dadeau dintii, m a dus la doctor, pediatra razand toata i a zis ca nu exista copii fara dinti si sa stea linistita ce-i drept eu i-am mancat mamei cam tot calciul din coloana in sarcina eh, si acestea fiind spuse, am o dantura extrem de sanatoasa si puternica, nu am nici o carie si culmea, inca am un canin de lapte! nici luca nu are nici un dinte iesit deocamdata, tot asa se vad jos sub gingie si nu ma impacientez deloc, sper sa fi mostenit dantura mea frumos program de weekend ati avut, sotul meu chiar a fost azi la rue du pain pe la 12 sa cumpere paine si a venit cu niste eclere de cafea excelente

Mergi la inceput