Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata neata!
Cafea cafea cafea va rog!!! A, nu e nimeni? atunci o dau eu
Alexina - tummy time zic americanii la statul pe burtica Sa stii ca avocado e foarte bun fie pe jumatate si cu sare pusa deasupra, fie cubulete in salata (eu asa il ador, salata verde cu avocado, rosi cherry si crutoane de paine, eventual cubulete de telemea, eventual nuci. Si intr-adevar e f bun pentru piticii nostri!
Miki de mult tot vreau sa-ti scriu: ce ma bucur pentru nepoata, sa aveti un botez minunat; ce bine ca a scapat Vlad cu bine de cazatura! si ce bine ca e ok cu gradi!

Pupaturi, ma pregatesc de o noua zi, de azi incep sa lucrez de acasa la un proiect si o conferinta, asa ca s-ar putea sa intru ceva mai rar, dar va voi citi din umbra si abia astept sa va intalnesc WE celalalt.


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neaTZA!
clar am nevoie si de o cana de cafea de la tine, Pisuc, chiar daca am un mare capucono in fata....cand sa ma loghez in loc de deea am scris neatza neatza

Bravo Vladut !!!! si azi sa vina mami cu vesti la fel de bune
si mami daca tot vrei sa-l lasi la program lung ,pai lasa-l de acum ca altfel se seteaza pe faptul ca dupa ce papa de pranz mami vine si il ia
nu am citit unde ai scris de nepoticasi cazatura dar daca tot a zis Pisuc ca totul e ok asa ma bucur si eu pt voi si astept poze de l botez sa o vad si eu pe micutza la care m-am gandit si am implorat ingerasii o zi intreaga sa aiba paza de ea

Mada pai ieri nu au fost emotii ca doar s-au dus au primit jerpeliturile alea de manuale si la 10 au venit...azi dimi a plecat sfasiata de emorii si tot zicea ca nu s-ar mai duce la scoala prima ora are biologie si cica nu a dormit toata noaptea si s-a intrebat cum o sa arate doamna/domnul de bio....ca la engleza franceza e diriga si pe d-na de religie o stie...draga mea draga chiar se vedea ca era macinata de gandul asta

stiu ca marul copt constipa dar pt diversificare i-am mai dat ,daca noi nu am introdus carnitza ,ficatelul inca...se cam vede ca ii e fomica si ar vrea si atceva si la 18
plus ca decand am trecut pe nan 2 nu mi-l mai accepta cu placere si asa ma iongrijoreaza
kk face si de 4 ori pe zi ,dar tare...uneori ii ramane ca o nuca la fundulet ,asa e de ...pastos...scz

Lalely pai de ce suntem aici sa ne incurajam,ajutam sfatuim
daca am timp intru sa vad pozici cu Dav

Stefy ti-a zis Yasmi cum se face branzica..eu tot pe ea am intrebat-o...si daca e din lapte 3,5 iese asa de buna..ooo am zis eu bunacare nu prea aveam asa o parere despre branza asta....dar la stefy stiu unde am gresit....o faceam pe la 7 dimi...lapte slab si se tot scurgea pana la 10 iesea asa sfaramicioasa..plus ca si Ca cred ca o face mai sfaramicioasa....dar daca nu va aveam atunci pe voi

Yasmi sa stii tu ca orezul chiar ne-a ajutat..in 3s fata mi-a luat 700g ....dar acum decand ii dau fructe legume nu-i mai pun cereale in ele decat ff rar iar seara 1-2 cupe la 150ml lp si menuiul de manechina, adica fructe si legume nu prea au mai ingrasat-o luna asta....speram sa ne mai revenim cand o fi carnitza si alte cereale mai diversificate

a, si eu astept sa mai scrieti voi ce mai dati la bebeii la 18h

ma duc sa vad daca mi-a dat drumul la apa...nu pot sa inteleg cum de vineri seara s-a spart o teava pe prelunghirea ghencea si de sambata tot repara la ea si noi nu avem apa potabila.....doamne astia sunt idioti..ma gandesc daca nu am fi avut hidrofor macar pt toale ce s-a fi intamplat
iri sa nu spal legumele si sa le gatesc cu apa din putz am renuntat sa-i mai dau la pranz si cand am iesit la librarie am luat un borcanel de morcov cu cartof dulce....ooo cum l-a halit tigrutza mea...120 a fost prea putin pt ea....am gustat si eu, dar parca prea dulce mancarica...oare daca un bebe se obisnuieste cu cartoful dulce nu ii e mai greu sa treaca pe alte legume /cartofii normali???!

ma duc sa vad bubulina daca s-a trezit..desi nu mi-as dori



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi



LMA dorian si sara!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea eu azi vreau sa ii dau la ora 18-19 pt prima data mamaliguta cu iaurt si branzica. fac pt noi mamaliguta si incerc sa ii dau si lui. in rest ii dau iaurturi in fel si fel de combinatii sau deserturi de la nestle. ieri am sarit peste masa de legume ca am dormit norma intreaga langa junior si nu a avut cine sa le faca altcineva


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ieri o dile de mama imi spune la gradi ca i a dat suzi la fiu'su pana la 3 ani 3 ani jumatate ca sa nu bage altceva in gurita (cu microbi) la care eu...daaaa???pai juniorul meu scapa jucariile pe jos afara si eu i le dau inapoi la lins sa nu va zic cew fata a facut sau ca ea nu se vede niciodata cu 2 copii.... nuuuu???? eu ma vad cu 3-4 a ramas masca


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata mi-am facut norma de dimi ne luam fructele si plecam afara sa luam micul dejun!!! acum cat ne mai permite vremea!!! astazi iarasi o sa fie caldddddddddd.........


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza si de la noi!
Yasmy, ce tare ai fost cu tanti aia... bravo tie...! mi-am adus aminte ca povestea una ca l-a sunat pe dr. ca fi-su isi rodea bocancul ... si dr. i-a zis sa il dea si pe celalalt..O tipa imi spunea ca s-au facut studii si ca aparent cei mai puternici copii sunt cei care sunt alaptati cel mai mult si la cerere, petrec in brate mult timp in primul an de viatza si parintii nu sunt f.stricti cu sterilizatul..
Miki, ti-am zis eu ieri ca Vlad e curajos... sa-l pup eu baiatul...
Ma duc sa pap... burek cu mere si cafeaAzi ma duc la dr. sa-mi fac Papanicolau si sa discut cu dr. de contraceptie....Astept propuneri.... steriletul Mirena sincer ma sperie....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, nici Andrei mele nu-i place marul... o conving doar daca-i dau borcanas de la Hipp cu mar si macese...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neatttaaa

azi am nevoie si eu de cafea. nu stiu ce a avut pitica mea ca s-a foit si s-a mrait toata noaptea. am pacalit-o cu suzi si apa si apoi laptic la 6 dar si atunci parca refuza si se maraia tare. oare ce fi avut?

ii cade parul ceva de groza acum la 5 luni. eu care speram sa nu-i cada. dedesubt are numai perisor blond spre alb asa.

ma duc sa-i dau lapticul ca nu am fructe in casa si i le dau la 14

lavi- astept poza

deea- ce nasol e fara apa. doamne. dc nu iei bidoane de 5 l sa folosesti pt llegume fructe?

am fugit

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata si de ;la noi

nu am cirtit de ieri nimic
recuperez si vin

vreau doar sa zic ca daaaaaaaaaaaaaaa
yasmi arati superbbbbbbbbbbb
imi plac f mult pantofii
si coafura e minunataaaaaaaaaaa
iar rpochita ti se potriveste cxa o manusa

Mergi la inceput