Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

http://retetebebelusi.ro/category/7-luni/page/2/
http://retetebebelusi.ro/alimente-degete/


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmiiii

am stomacul punga

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

yasmiiii

am stomacul punga

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


de ce mami??? esti la dieta??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

maduta - ma intrebat acu cateva zile cred dc nu vin in Buc daca e frig...pai sunt plecata in Praga atunci ca as fi venit,sicer
lalely- multumim ce frumos si grasun s-a facut davidutzu. chiar seamana cu tine asa la privire. etaaaare dulce
miki- ce ma bucur de Vlad. si eu m-am gandit azi la el.

fetele eu am mancat o singura data carrtof dulce si era sa la fel si avocada...ziceai ca mananc grasime

am vazut muuulte pozici noi cu bebici frumosi. nu enumar ca sunt multi si mi-e sa nu uit pe cineva.

mandreac- ce faci???? rares grasunu te tine ocupata?
simona-

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

pisuc- cum adica tummy-time?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

yasmiiii

am stomacul punga

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


de ce mami??? esti la dieta??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



nuuuu...de cand ti-am vazut silueta!!!!!
eu sunt la dieta de cand m-am nascut

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina pai tocmai pt asta este ff bun avocado:Contine grasimi mono-nesaturate(de care creierul bebelusului are nevoie pentru a se dezvolta),Contine potasiu,Contine luteina: Acid folic, fibre, vitamina E, fier, cupru, beta-caroten, vitamina K, vitaminele B....et...
"Stiai ca, din pricina cantitatii foarte mari de proteine, avocado este o alternativa excelenta la carne intr-un meniu vegetarian?

Pentru un bebelus, ani de zile prima mancare recomandata cand se incepe diversificarea, erau cerealele de orez.

Dar recomandarile incep sa se schimbe.

Multi parinti si unii pediatri au indoieli cu privire la aportul nutritiv al cerealelor de orez pentru copii iar parintii le asociaza cu constipatia bebelusilor lor. Acum se considera ca sunt alte mancaruri nutritive care sunt mai potrivite pentru copii ca sa li se dea pentru prima data cand incep diversificarea.

Fara nicio indoiala, avocado ocupa cu brio acest rol perfect si poate fi introdus copilului incepand de la 6 luni.

In completarea tuturor beneficiilor nutritive mentionate mai sus, avocado este foarte usor la digestie si rareori poate fi considerat responsabil de vreo reactie alergica la copil si nu cauzeaza constipatie.

Din pricina aportului caloric ridicat, avocado este o mancare excelenta pentru bebelusii cu dificultati de alimentatie (cum ar fi refluxul gastic la copii, de exemplu). Astfel, acest tip de bebelusi vor beneficia de o cantitate mare de calorii dintr-o cantitate mica de mancare."






mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina dc vrei maine iti arat o poza cu mine de cand avea fetita 6 luni.... asa o sa imi intelegi ambitia de acum

pooppyyyy
ma retrag la un film..ca am dormit azi la amiaza cam mult....deci ciu ciu somn...




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

alexina pai tocmai pt asta este ff bun avocado:Contine grasimi mono-nesaturate(de care creierul bebelusului are nevoie pentru a se dezvolta),Contine potasiu,Contine luteina: Acid folic, fibre, vitamina E, fier, cupru, beta-caroten, vitamina K, vitaminele B....et...
"Stiai ca, din pricina cantitatii foarte mari de proteine, avocado este o alternativa excelenta la carne intr-un meniu vegetarian?

Pentru un bebelus, ani de zile prima mancare recomandata cand se incepe diversificarea, erau cerealele de orez.

Dar recomandarile incep sa se schimbe.

Multi parinti si unii pediatri au indoieli cu privire la aportul nutritiv al cerealelor de orez pentru copii iar parintii le asociaza cu constipatia bebelusilor lor. Acum se considera ca sunt alte mancaruri nutritive care sunt mai potrivite pentru copii ca sa li se dea pentru prima data cand incep diversificarea.

Fara nicio indoiala, avocado ocupa cu brio acest rol perfect si poate fi introdus copilului incepand de la 6 luni.

In completarea tuturor beneficiilor nutritive mentionate mai sus, avocado este foarte usor la digestie si rareori poate fi considerat responsabil de vreo reactie alergica la copil si nu cauzeaza constipatie.

Din pricina aportului caloric ridicat, avocado este o mancare excelenta pentru bebelusii cu dificultati de alimentatie (cum ar fi refluxul gastic la copii, de exemplu). Astfel, acest tip de bebelusi vor beneficia de o cantitate mare de calorii dintr-o cantitate mica de mancare."






mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



fara nicio indoiala ca e ffff sanatos pt bbelusi si ii voi da mai incolo.

eu am incercat si in varianta "guacamole"....o pasta de avocado cu usturoi si asa mai mergea

cu cereale de orez am inceput si noi



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

alexina dc vrei maine iti arat o poza cu mine de cand avea fetita 6 luni.... asa o sa imi intelegi ambitia de acum

pooppyyyy
ma retrag la un film..ca am dormit azi la amiaza cam mult....deci ciu ciu somn...




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



chiar te rooog
vizionare placuta si sa vina mos ene rpd

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput