Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

dar o bursa de craciun nu facem si noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Nu se putea sa curga chiar caramel prin atomizor! S-ar fi raportat deja cazuri de otravire .





sa spun drept, eu cam asa ma asteptam....si imi amintesc acum clar ca in loc de f dulce am gasit ceva amarui, eu ma bazez mult pe senzatii si stiu ca mi-a transmis ceva frisonabil .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Rose nu l-am luat inca, si cred ca nici nu il mai iau...m-am dezumflat la descrierea lui Sali si sa fiu sincera nu eram nici eu data pe spate, desi l-am incercat de vreo 2 ori, dar nu a fost licarul ala de "love at the first side"...

Eu m-am distrat copios la descrierea lui Sali...Singura si neconsolata in mijlocul rafturilor cu mirosuri imbietoare...Of, trebuie sa faci o alegere Sali, vin Sarbatorile, trebuie sa te dea cineva pe spate...Auzi, nu ne-ai mai spus nimic de micuta parffumista, stii ca ne mai povesteai, mai eram si noi la curent cu generatia ce ne ajunge din urma...

Eu la bursa nu prea mai am nimic...Poate asa un Kenzo Jungle, din anumite consideratiuni...

Am testatJ'adore D'or, care mie imi place! E diferit de clasicul J'adore...

Va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Nu se putea sa curga chiar caramel prin atomizor! S-ar fi raportat deja cazuri de otravire .





sa spun drept, eu cam asa ma asteptam....si imi amintesc acum clar ca in loc de f dulce am gasit ceva amarui, eu ma bazez mult pe senzatii si stiu ca mi-a transmis ceva frisonabil .

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


Sa luam partea buna a lucrurilor: ai salvat bani. Partea proasta e ca nu dureaza mult, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena

Rose nu l-am luat inca, si cred ca nici nu il mai iau...m-am dezumflat la descrierea lui Sali si sa fiu sincera nu eram nici eu data pe spate, desi l-am incercat de vreo 2 ori, dar nu a fost licarul ala de "love at the first side"...

Eu m-am distrat copios la descrierea lui Sali...Singura si neconsolata in mijlocul rafturilor cu mirosuri imbietoare...Of, trebuie sa faci o alegere Sali, vin Sarbatorile, trebuie sa te dea cineva pe spate...Auzi, nu ne-ai mai spus nimic de micuta parffumista, stii ca ne mai povesteai, mai eram si noi la curent cu generatia ce ne ajunge din urma...

Eu la bursa nu prea mai am nimic...Poate asa un Kenzo Jungle, din anumite consideratiuni...

Am testatJ'adore D'or, care mie imi place! E diferit de clasicul J'adore...

Va pup cu drag




Carmen cu Stefan si Bogdan



Carmena, ai Kenzo Jungle??? Baga ceva detalii, ca m-ar tenta !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

vreau sa mai spun ca nici code extractul nu a ramas pana dimineata, deci tot singura m-am trezit!
de necaz, mi-am dat un puf de narciso rodriguez....cu el incerc acum sa imi construiesc o relatie stabila
concluzia este ca nu am mai descoperit in ditamai parfumeria nimic ce ar putea sa imi accelereze pulsul , iar ma intreb care va fi urmatoarea lovitura de piata gen addict sau alien.

@geniest:
cat despre deliciosu'....stii cum se zice....noaptea e un sfetnic bun.....ma gandesc de ce nu m-a rupt in 16....cred ca pentru ca ma asteptam prea mult ca atunci cand il miros sa imi trebuiasca barbitza, de asa multa apa ce avea sa-mi lase gura ....ma asteptam sa simt un caramel care sa ma faca sa ma reped la starbucks ca sa le beau tot caramel-ul macchiato.....ma asteptam sa ma aduca in stare sa scot banii pe loc si sa mi-l iau la pret nesimtit de magazin( care nici nu mi s-a parut prea mare) . si cand nimic din toate astea nu mi s-a intamplat, avand sperante mari si iubindu-l inainte sa-l cunosc, m-am declarat dezamagita.

si eu am fost la un pas sa mi-l comand pe ebay...am amanat numai pt ca asteptam plicul de la rose cu mostra, apoi a zis tipul de la esente ca il va aduce....nu speram ca il gasesc asa repede la noi.
eram sigura ca tu ai ajuns in douglas si l-ai testat , cand am vazut ca ti-l si iei. [/purple]

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


sali parerea mea e ca te pripesti. Mai da-i o sansa, ca merita. Sambata dupa ce am "vorbit" m-am oprit fix in Sephora sa-l testez. Nu e licoare, e licoarea licorilor. Ma enerveaza ca e la 30 ml si o sa traiesc cu spaima ca se termina cu fiecare puf.

Aaaa....si apropo de caramele...eu zic ca e lichior de caramel. Daca ar fi fost caramea pura nu cred ca m-ar fi impresionat prea tare.

Eu zic sa-i dedici o sesiune numai lui. Nu-l mai amesteca cu altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Bine zici Geniest! Deliciosul trebuie studiat in tihna. Multi il compara cu celalalt, cu Liquer de parfum, ala tinut in butoi de tuica sau cum suna sloganul publicitar . Ma rog, era misto si ala dar "pe vremea" lui eu eram insarcinata si nimic nu ma impresiona.

Ma bucur ca mi-am gasit perechea in deliciosul asta. Pe Fragrantica l-am descris ca fiind
The best smooth and silky creme brulee translated in perfume. The fact that it is a limited edition makes our love to be very intense and irresponsable...deci se pare ca i-am cazut in mreje .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Camelia, ti-am dat PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Daca tot s-a deschis Bursa de Craciun pun si eu parfumelul de iasomie de la sabon:
http://www.sabon.ro/shop/ro/produse/detalii/237-Aviv-Iasomie

Este la jumatate de pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Daca tot am fost chinuita azi la dentist, m-am recompensat apoi cu o sesiune de "mirosit".

Va amintiti de Bvlgari BVL? Facea furori acum 10 ani. Se pare ca asta ar fi cel mai gurmand parfum de la Bvlgari, desi pe Fragrantica e trecut ca floral-woody-musk.
Pe mine miroase a prajiturica cu lamaie (coaja rasa de lamaie), ghimbir si vanilie. E o combinatie interesanta de condimente, un miros delicat si persistent.

Am testat si Omnia clasic, e bun...si Crystalline, o, asta mi-a placut la nebunie, doar ca nu e pentru sezon rece. Cum se face ca abia iarna dau de parfumuri perfecte pentru vara?



Mergi la inceput