Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Suna bine parfumul dedicat placii tectonice Rall! E minunat ca azi industria parfumurilor se dezvolta in directii neobisnuite si li se da mana libera parfumeurilor cu imaginatie debordanta. M-am plictisit de floral-fruitty anoste si de flankere lipsite de personalitate.

Oare cum o fi mirosind placa tectonica din Vrancea? Sau uraganul Gustav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Nu am intrat de ceva vreme pe la voi, desi v-am citit, iar virtual am incercat o multitudine de parfumuri. Din pacate, discutiile ma cam depasesc, nu imi suna aproape nimic cunoscut din ce descrieti voi. Cred ca o sa imi fac curaj si o sa imi comand o serie de mostre de pe net, in functie de descrieri. Pana atunci, am facut un compromis referitor la parfumul pe care il tot cautam (dulce, de iarna) si am ales Gucci by Gucci. Deocamdata e singurul pe care il pot accepta pe haine. Nu l-am achizitionat, am avut o mostra si l-am incercat asa, mi-a placut. Si mi se intampla o chestie ciudata, ma dau cu un anumit parfum in functie de ce haine imbrac. De ex, Gucci merge numai cu un anumit pulover si o anumita rochie din garderoba, voi patiti asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose, tu ai testat pe piele Un Bois Vanille de la Serge Lutens?
as vrea sa-l cumpar, dar am mirosit doar ceea ce mi-ai trimis tu
acum il studiez pe www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Un-Bois-Vanille-478.html" target="_blank">fragrantica
azi l-am zapacit pe baiatul de la esentedelux, am vrut poeme si hypnotic poison (mi s-a facut dor de parfumurile mele vechi) sa comand, dar cand am aflat ca are si Lutens m-am razgandit.

rose, ieri m-am delectat privind colectia ta de parfumuri vreau sa mi-o refac si eu pe a mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

rose, tu ai testat pe piele Un Bois Vanille de la Serge Lutens?
as vrea sa-l cumpar, dar am mirosit doar ceea ce mi-ai trimis tu
acum il studiez pe www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Un-Bois-Vanille-478.html" target="_blank">fragrantica
azi l-am zapacit pe baiatul de la esentedelux, am vrut poeme si hypnotic poison (mi s-a facut dor de parfumurile mele vechi) sa comand, dar cand am aflat ca are si Lutens m-am razgandit.

rose, ieri m-am delectat privind colectia ta de parfumuri vreau sa mi-o refac si eu pe a mea


Da, de mai multe ori. In timp mi-am schimbat parerea despre Un Bois Vanille in bine, e o vanilie afumata placuta, nu e un parfum unidimensional, asta imi place. Si cred ca se poate folosi si pt layering peste alte orientale. Deocamdata nu mi-l iau, mai am vreo 20 ml din Molinard Vanille, mai dulce, dar tot o vanilie naturala si l-am suprapus peste shalimar si mi-a placut. Pe facebook n-am mai uploadat demult colectia, pe fragrantica sunt toate la zi . Acum caut ceva transparent dar robust pentru primavara, de preferat cu gardenie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

multumesc! inteleg ca nu e o vanilie "dulce", nu?

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

rose, tu ai testat pe piele Un Bois Vanille de la Serge Lutens?
as vrea sa-l cumpar, dar am mirosit doar ceea ce mi-ai trimis tu
acum il studiez pe www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Un-Bois-Vanille-478.html" target="_blank">fragrantica
azi l-am zapacit pe baiatul de la esentedelux, am vrut poeme si hypnotic poison (mi s-a facut dor de parfumurile mele vechi) sa comand, dar cand am aflat ca are si Lutens m-am razgandit.

rose, ieri m-am delectat privind colectia ta de parfumuri vreau sa mi-o refac si eu pe a mea


Da, de mai multe ori. In timp mi-am schimbat parerea despre Un Bois Vanille in bine, e o vanilie afumata placuta, nu e un parfum unidimensional, asta imi place. Si cred ca se poate folosi si pt layering peste alte orientale. Deocamdata nu mi-l iau, mai am vreo 20 ml din Molinard Vanille, mai dulce, dar tot o vanilie naturala si l-am suprapus peste shalimar si mi-a placut. Pe facebook n-am mai uploadat demult colectia, pe fragrantica sunt toate la zi . Acum caut ceva transparent dar robust pentru primavara, de preferat cu gardenie.

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Nu e gurmand, e copt cumva, suna mai ciudat decat e in realitate . Eu cred ca merita sa-l iei, am inteles ca-l aduc la pret destul de ok. Sau vrei mai bine SS Farmacia Annunzziata Vaniglia del Madagascar? L-am incercat pe piele in sfarsit, e o minune, tot ce-mi doresc de la o vanilie. Tare mi-ar placea, e in concentratie de parfum nu edp si doar la 100 ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

cred ca renunt pentru moment si mai vad ce gasesc in vacanta, in vara.
probabil ca imi voi comanda o mostra din Un Bois Vanille.

m-ai facut curioasa cu Madagascar, merg sa-l caut stii ceva site-uri?

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Nu e gurmand, e copt cumva, suna mai ciudat decat e in realitate . Eu cred ca merita sa-l iei, am inteles ca-l aduc la pret destul de ok. Sau vrei mai bine SS Farmacia Annunzziata Vaniglia del Madagascar? L-am incercat pe piele in sfarsit, e o minune, tot ce-mi doresc de la o vanilie. Tare mi-ar placea, e in concentratie de parfum nu edp si doar la 100 ml.

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

L-am gasit pe site-ul de unde am luat Indult Tihota.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Dana doar pe alzd.de l-am vazut. De testat l-am testat in Berna, aici e cu vreo 40 de franci in plus fata de pretul de pe siteul german, dar oricum daca as comanda de la ei trebuie sa socotesc inca 30 fr in plus vama deci tot acolo ajung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ianka, bine ai revenit! Sarcina usoara in continuare si bb sanatos si mancacios iti doresc!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Mergi la inceput