Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Dana, ti-ai luat din nou Tobacco? Asta da iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

ar fi si cazul, ca esti prea fidela lui Mugler

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Pe vremea aceasta merge asa bine Tabacco Vanille


Sa stii ca m-am gandit la tine si la Tom Ford...chiar mi-am propus anul asta sa-l tradez un pic pe monsieur Mugler cu mister Ford...hmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

toti trei il iubim...

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Dana, ti-ai luat din nou Tobacco? Asta da iubire!

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Pe vremea aceasta merge asa bine Tabacco Vanille


Parca cel mai bine

Astazi mi s-a intamplat o chestie draguta. Am fost la o optica medicala, sa imi fac o noua pereche de ochelari (nu ii port decat in fatza PCului). Si cum intru acolo vad ca doctorita si tehnicianu incep sa isi dea coate. Ma uit mirata le ei si ea spune: "ati mai fost acum un an la noi! Sunteti domnisoara cu parfumul!" Eu, mirata peste masura zic: "ce parfum??" si ea "a, pai asta incercam si noi sa aflam de un an! Ca ati fost la noi si miroseati asaaa bine, v-am tinut minte"

Mi s-a parut foarte wow intamplarea si tare curioasa sunt, oare ce purtam atunci? Nu ca as avea vreo sansa sa aflu

Azi am folosit Divin'Enfant (by Etat Libre d’Orange). E un fel de cafenea care serveste prajituri din alea foarte bine insiropate si unde se fumeaza. Dulce, tabac, pudra, piele. Si inca un pic de fum.

E frumos dar nu foarte deosebit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Precis purtai Tabacco Vanille


Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Pe vremea aceasta merge asa bine Tabacco Vanille


Parca cel mai bine

Astazi mi s-a intamplat o chestie draguta. Am fost la o optica medicala, sa imi fac o noua pereche de ochelari (nu ii port decat in fatza PCului). Si cum intru acolo vad ca doctorita si tehnicianu incep sa isi dea coate. Ma uit mirata le ei si ea spune: "ati mai fost acum un an la noi! Sunteti domnisoara cu parfumul!" Eu, mirata peste masura zic: "ce parfum??" si ea "a, pai asta incercam si noi sa aflam de un an! Ca ati fost la noi si miroseati asaaa bine, v-am tinut minte"

Mi s-a parut foarte wow intamplarea si tare curioasa sunt, oare ce purtam atunci? Nu ca as avea vreo sansa sa aflu

Azi am folosit Divin'Enfant (by Etat Libre d’Orange). E un fel de cafenea care serveste prajituri din alea foarte bine insiropate si unde se fumeaza. Dulce, tabac, pudra, piele. Si inca un pic de fum.

E frumos dar nu foarte deosebit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

M-ati facut foarte curioasa de tabacco vanille.
Rall, chiar nu exista nicio sansa sa iti amintesti ce purtai acum un an? Cred ca era un parfum care pe pielea ta avea un miros cu adevarat deosebit, ca foarte rar se intampla sa te tine cineva minte un an de zile dupa miros.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Problema e ca nu am rabdare, imi propusesem sa incerc tot de pe lista, sa parfumez hartiutele alea , sa trec frumos numele parfumului si sa hotarasc acasa a doua zi.
N-am rezistat, asa ca mi-am luat mon jasmin noir si un alt parfum care nu era pe lista: Oh,Lola. Superbe amandoua





bravo tie! cineva tre' sa ne razbune si pe noi astea care stam cu orele in sephora!


"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling



Eu va multumesc celor care stati cu orele in parfumerie, ca de la voi invat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Buna dimineata! A incercat cineva Dreaming de la Tommy Hilfiger? L-am vazut redus bine pe strawberry, vreau sa-mi mai iau ceva si m-ar tenta... asa, pentru la vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

hello, parfumatele mele dragi! long time, no smell ca sa ziz asa dar v-am supravegheat din umbra, n-ati fost chiar de capul vostru

m-ati plimbat prin parfumerie in decembrie, bantuind dupa 'delicios'...care mi-a placut - si mie si lui BB - dar nu l-am luat....ma feresc sa iau vreun parfum in perioada asta ca nush cui ii place de fapt: mie sau lui BB...daca dupa aceea n-o sa-mi mai placa
anyway, dupa o scurta perioada in care nu am suportat mirosul de parfum, am trecut la faza la care adulmec precum un caine toate duduile cochete din metrou...lui BB ii plac parfumurile se pare, in special cele tari si dulci, de iarna...chiar acum recent am mers in metrou langa o fatuca care era toata o lolita si asa tare ne-a mai placut si mie si lui BB

ca si noutati, am mirosit/testat pe piele recent, de la o colega, soavissima de la profumum tare iarba! ca sa zic asa...e un parfum ff puternic si distinct, cu o peristenta aiuritoare. nici nu stiu sa spun daca mi-a placut sau nu, dar cu siguranta m-a impresionat, nu seamana cu nimic. l-am perceput ca pe un oriental-gurmand-pudrat, dar nu vanilat, nici candy-like....nici ciocolata, nici caramel...l-as asocia cu bomboanmele fondante, genul ala de dulce. Apoi mi s-a parut foarte pudrat, dar nu in genul pudrei uscate, inecacioase...ci o pudra fina...nush cum sa explic, asa imi imaginez ca ar mirosi catifeaua, daca ar avea miros...si e foarte de vremea asta....e cashmiros asa, tine de cald, te iombraca bine.

si inca ceva...colega respectiva l-a primit cadou si initial era putin dezamagita ca e un "no name" (daca nu e brand name, nu exista) dar a fost coplesita de o avalansa de "cu ce parfum te-ai dat?' de la juma' de institutze, fapt ce a flatat-o f tare iar dupa o cercetare pe net, nu isi mai incapea in piele ce parfum gigea are ...concluzie: nush daca place neaparat, dar cu siguranmta iese in foarte evidenta.

pentru cine vrea sa-l incerce, se gaseste si la noi (in bucuresti), intr-o parfumerie de nisa din centrul vechi (de care nu stiam ca exista, se cheama createur d'emotion) insa pretul e tare descurajant

Cam atat! Hugs to you all

PS Azi am implinit 30 de saptamani...iar BB este baietel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Manu, nu stiu cum e Dreaming, de la T. Hilfiger cunosc doar Girl din care am o mostra.
Eau de Prep ai incercat? E apa de colonie, dar daca vrei pt vara poate merge.
Mi-am comandat Samsara edt si m-am gandit la tine, tu parca aveai Samsara Eau delicate, nu? Dupa atatia ani l-am testat din nou si m-a cucerit santalul combinat cu ylang-ylang.
Am incercat si edp ca ca sa vad daca pierd ceva si e mai aspru, oricum edt Samsara tine f. bine pe piele.

Si nu m-am oprit aici, am tot zis ca-mi doresc Kelly Caleche si tot am amanat. In sfarsit se pare ca-l voi avea. Iarasi tot edt si in cazul asta edp nu-mi place. Mi-am adus aminte de descrierile facute lui KC aici, despre mirosul de oaie sau cal pe pajiste, nu mai stiu...nu cred ca eu am zis (doar daca atunci eram insarcinata si vedeam cai verzi pe pereti), daca nu am fost eu atunci sa se ridice in picioare cea care a glumit asa. Vreau sa ii pot spune ca imi place mirosul de oaie sau de cal...daca e marca Hermes. Miorita Caleche, come to mama!

Baiser de Dragon Cartier a fost la un pret prea bun ca sa zic pas. Mai ales ca nu se mai produce demult. Baiser Voile e cumva varianta lui modernizata? Daca da, din principiu il voi ocoli.

M-am gandit sa incropesc o lista cu parfumuri mai bune in varianta edt decat edp si care tin bine si in concentratie mai "diluata" (nu o spun doar eu, e fapt dovedit de-a lungul timpului) si adaugati si voi care vi se par personal mai reusite sau combateti lista:

Narciso Rodriguez for her in sticla neagra

Kelly Caleche

Jean Paul Gaultier Classique

Samsara

Black Orchid Voile de Fleurs

Chanel 5, se pare ca varianta edp e o creatie mult mai recenta, cine vrea adevaratul nr 5 trebuie sa aleaga edt

Altele nu-mi vin acum in cap, dar trebuie sa mai fie multe.

toate parfumatele dragi!


Mergi la inceput