Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Aha, bravo ! Si ce ti-ai luat ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Nimic , mi-ar placea Crystalline, dar cum e iarna si gerul biciuie obrajii, astept pana dau ghioceii sa mi-l iau.


Sa ma enervez?:

http://www.mimifroufrou.com/scentedsalamander/2007/04/diagram_the_costs_of_launching.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

Ce parere aveti de Le Baiser du dragon de la Cartier??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui mama lia

Ce parere aveti de Le Baiser du dragon de la Cartier??

mama domnisoarei Cristina (28.09.1993)


Buna Lia! Le Baiser du Dragon face parte din vechiul stil Cartier (Must, Panthere...), azi Cartier ofera parfumuri foarte usoare, pe placul noii generatii (uniformizare, note usurele, sintetice, lipsa de originalitate).
E un parfum puternic, pe mine mirosea a rom si migdale coapte, notele lemnoase domina, pin, tamaie, e un miros nocturn, persistent.
Le baiser ar fi putut fi chiar unisex, pe un tip mai emancipat sigur ar fi mers traznet! Mie nu mi s-a potrivit, desi imi place, parea ca ma poarta el pe mine, e foarte greu (desi majoritatea din ce am sunt grele, asta m-a doborat).
Pune mana pe el daca ai ocazia, devine tot mai rar si mai scump pentru ca nu se mai produce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Fetele, pun si eu la bursa de Craciun un Joy de Patou pe care l-am luat pt mama si nu ii place (EDT, 30 ml, doar 3-4 pufuri consumat). Despre pret etc., discutam pe PM.

[silly me, cum puteam sa cred ca ii va placea mamei Joy, cand ea e "addicted to Giorgio"?]

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Crystalline, o, asta mi-a placut la nebunie, doar ca nu e pentru sezon rece.


Si mie imi place mult, e foarte curat si fin
Si mi se pare parfumul perfect pt. a fi dat cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

Tks rose!!
Eu am un MUST de la Cartier...si imi place la nebunie...mi se si potriveste, cred ca am varsta si personalitatea potrivite :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Ma gandesc mereu la Tom Ford B.O. L-am vazut pe ebay la un pret bun, dar mi-a scapat.
Inca pastrez bucatica de material intr-o cutiuta de bijuterii, in geanta o port tot timpul.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest

La multi ani danamiha, mihaela_dm si toate parfumatele al caror nickname ascunde pe sau Gabriela !!!!

Sa fiti sanatoase si iubite !!!




Multumesc cu ceva intarziere!!!

In ultimul timp am testat Trussardi Donna cel nou... love it!!!
Dragoste de la prima testare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:



Buna dimineata, fetelor! Mi-era dor de aroma din coltisorul asta :). Va citesc constant, desi nu postez decat rar. Va sarut! O zi minunata sa aveti! V-as invita la o cafea, dar nu pot, decat virtual, asa ca va ofer in schimb o melodie, asa, de dis-de-dimineata

Mergi la inceput