Retete de sandwich-uri pentru copii

Retete de sandwich-uri pentru copii | Autor: Anda08

Link direct la acest mesaj

Stim cu totii ca cei mici adora sandwich-urile. Sunt rapid de preparat, hranitoate si delicioase.

Asa ca haideti sa dezvoltam putin simplele retete de sandwich cu ou sau sunculita, si sa le facem mai gustoase, dar adaugand in acelasi timp legume hranitoare.

Cititi mai jos retetele propuse de desprecopii.com

Asteptam desigur si retetele voastre!



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

1. www.desprecopii.com/info-id-3348-nm-Sandwich-cu-branza-si-arpagic.htm" target="_blank">Sandwich cu branza si arpagic ... citeste mai departe
www.desprecopii.com/Images/Upload/brz.jpg" border="0">

2. www.desprecopii.com/info-id-3337-nm-Sandwich-cu-avocado.htm" target="_blank">Sandwich cu avocado ... citeste mai departe
www.desprecopii.com/Images/Upload/avo.jpg" border="0">

3. www.desprecopii.com/info-id-3336-nm-Sandwich-pizza.htm" target="_blank">Sandwich pizza ... citeste mai departe
www.desprecopii.com/Images/Upload/piz.jpg" border="0">

4. www.desprecopii.com/info-id-3338-nm-Sandwich-cu-somon.htm" target="_blank">Sandwich cu somon ... citeste mai departe
www.desprecopii.com/Images/Upload/som.jpg" border="0">

5. www.desprecopii.com/info-id-3335-nm-Sandwich-cu-morcov-si-hummus.htm" target="_blank">Sandwich cu morcov si hummus ... citeste mai departe
www.desprecopii.com/Images/Upload/mor.jpg" border="0">



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

1.Paine neagra/cu tarate/cu cereale/bagheta + crema de branza + pui fript + ardei copt

2. Paine/bagheta + foi de salata verde + muschi file+ cascaval+ rondele masline

3. Paine/bagheta + crema branza + muschi crud si uscat+ felii rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

oare ce fel de sandwich-uri sunt cele mai potrivite pentru luat la caserola la scoala?

i-am pregatit bobocelului o caserola de plastic de la kinder primita cadou, unde sa-i pun sandwich si eventual o 1/2 de mar, nu stiu.

o sticluta de apa mai cred ca este necesara.

insa nu stiu in afara de:
-paine unsa cu almete si deasupra pastrama/sunca/salam + rosii, ardei ?
-ar mai fi pateul o varianta, cu care nu prea ma impac, insa pt diversificare ....
-paine cu gem
-paine in ou

stiu sigur ca nu-l voi putea face sa ia micul dejun acasa, nici cand pleca la gradi nu putea manca, asa e stilul lui, nu poate manca imediat cand se trezeste si prefera sa doarma decat sa se trezeasca cu o ora mai repede. oricum la gradi manca la ora 9 dejunul, deci ma gandesc ca in pauza de ora 9 va manca si la scoala ceva daca va vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Dorsilia, poti sa incerci:

6. www.desprecopii.com/info-id-3355-nm-Sandwich-cu-branza-si-sunca.htm" target="_blank">Sandwich cu branza si sunca ... citeste mai departe
www.desprecopii.com/Images/Upload/branza-sunca-m.jpg" border="0">



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

7. www.desprecopii.com/info-ID-3371.htm" target="_blank">Sandwich cu ton si ananas ... citeste mai departe
www.desprecopii.com/Images/Upload/frut-m1.jpg" border="0">



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Eu i-am pus Vizigotului azi dim sandvis cu paine graham, almette, piept de pui (de la friptura de ieri), frunze de busuioc verde, solzisori de ceapa si felii subtiri de castravete.

In plus, un strugure si 2 prune.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rato-moldo spune:

Sandwich pizza suna bine, trebuie sa-l incerc si eu; pana acum am facut dintr-acelea normale: 2 felii de maine si la mijloc branza+rosii rondele sau branza+salam, nu m-am stresat si i-au placut.

Mergi la inceput