Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

n-ati innebunit cu FB mai ales ca nu toata lumea are cont ... am asa senzatia ca si grupul acesta se va diviza ... da' na ... fiecare cu alegerea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

scriu cu bebe in brate
nu cred ca se va diviza, eu folosesc fb in principal pt poze, mi-e mai usor sa urc pozele acolo, sa vad poze noi... dar discutiile de baza tot aici vor fi. parerea mea

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

scriu cu bebe in brate
nu cred ca se va diviza, eu folosesc fb in principal pt poze, mi-e mai usor sa urc pozele acolo, sa vad poze noi... dar discutiile de baza tot aici vor fi. parerea mea

Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)



sper

trebuie sa ajung la dani la gradi, asa ca scurt

bb a fost super cuminte la botez si la cumatrie, a stat saracul sa faca un milion de poze cu toata lumea , a plans doar un pic cand l-a bagat in cristelnita, in rest cuminte ca un ingeras.

din pacate se pare ca au aparut colicii la noi, cam seriosi, se agita fff tare cand mananca la san, se screme si da gaze, nu mai face kk, trebuie sa ii pun termometru cam la 2-3-4 zile ca altfel devine f agitat, face tare, f tare pt un bb ... nu stiu de ce.
in perioada botezului am luat-o razna cu LP, abia abia mai sugea de la mine ... nu prea avea ce ... la cat am fost de stresata ... acum incercam sa ne revenim, de 2 zile i-am dat doar seara la culcare cate 60 ml, sper sa il mentin macar asa

in rest toate bune si frumoase
pup gasca, imi pare rau ca am ratat vreo 2 cap, nu stiu ce s-a vb/discutat, sper sa revin si aici la "program" normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Mamici , Gabriel de cateva zile face balonase la gurita , are mai multa saliva ca pana acum si e numai bulbuci la gurita. DIN CATE AM CITIT ASTA E SIMPTOM CAND APAR DINTII , DAR NU PREA REPEDE?... mamici cu experienta ce stiti despre asta? e normal sa faca asa bulbuci?

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Si Eliza face balonase! Sper sa nu fie dintii...



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele ! M-am mai linistit un pic si aam reusit sa intru si eu !

Adra multumesc ca m-ai atentionat in legatura cu "uleiul" Johnson's . Eu ma uitasem la ingrediente ca tampa.Pe un ochi mi-a intrat si pe altul mi-a iesit. Abia cand mi-ai spus tu mi-a picat fisa.

E clar nu-l mai folosesc. Sotul o tinea el una si bna cu uleiul de masline, dar eu....

Tu de unde ai luat uleiul de cocos?

Dya si eu sunt cu dulciurile ! Tocmai ce am dat gata o prajitura jumate Si mai rau, au inceput sa-mi placa prajiturile gretos de dulci. Dar nu pot sta fara sa mananc ceva dulce pe fiecare zi. Intru in sevraj !

Laura am vazut pozele de la botez. FF frumoase. F frumosi sunt copiii, iar Dani seamana fff bine cu tine!

Mie imi place FB, dar mai mult pt poze si discutii scurte. Si eu zic ca tot DC o sa ramana baza
Nu de alta, dar am impresia ca pe FB ar vedea mai multi ce zic eu si nu mi-ar placea ca soacra-mea sa stie chiar tot

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Si Petru baloseste la greu. Sigur nu sunt dintii. Asa fac ei. Mama zice ca fac "ploite" . Mai tarzior o sa inceapa sa roada tot, dar cand va fi vremea dintilor o sa va dati seama mai bine.

O sa fie maraiti, gingiile umflate, eventual nu o sa mai manance bine, nu o sa se mai odihneasca bine...in fine,o sa fie ceva schimbari de comportament. Cel putin asa a fost la ai mei

Ramona cum esti? Esti mai bine?

Lisaa???

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Si acum sa va povestesc "marea aventura" cu gradinita.

Cand am inscris-o in primavara pe Anastasia la gradi si cand s-au afisat listele, ciu-ciu Anastasia pe liste.

Merge sotul , vb cu directoarea = Anastasia e trecuta pe liste.

Saptamana trecuta, megem la gradi sa vedem daca este vreo lista, ceva afisat, ne intalnim cu directoarea : "Stati linistiti ca totul este ok !"

De dimineata cand am fost, ciu-ciu Anastasia pe liste . In fine ; vb cu directoarea, care-i este si educatoare acum, si o ducem la clasa.

In clasa HAOS total: copii care urlau, gramada de parinti, educatoare stresate. Nu sa-u organizat deloc deloc si totul era vraiste.

Am lasat-o pe Anastasia si directoarea a dat afara toti parintii si nici macar nu am apucat sa-i zic pa Anstasiei.

M-am jelit o gramada. Cat n-au plans F si A !

revin ca trebuie sa ma duc sa-i iau

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Deci e normala pofta asta nebuna de dulciuri; am un sertaras minunat in bucatarie care e cel mai des deschis dintre toate si se cere umplut tare des
bag dulciuri la greu dar in acelasi timp imi privesc burtica in fiecare zi in speranta ca devine din nou plata

Roberta, si al meu a inceput sa faca mici balonase la gurita, eu am citit ca ei de acum incep sa saliveze mai mult decat inghit si din cauza asta.. cand le va da dintisorii vor saliva la greu de li se vor uda hainutele,asa e mamici?

Mie imi e tare drag sa ma uit pe FB la bebicii vostri de fiecare data cand cineva posteaza poze noi..acolo ne vedem iar aici punem tara la cale

La multe lunite Rares, bebe de mady!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Bun regasit mamicilor!

Felicitari micutilor care s-au crestinat intre timp si bravo parintilor care s-au scapat de o grija! Noi nici macar n-am stabilit o data, stiu doar ca va vi pe la 4-5 luni, cand om putea sa ne adunam toata familia. Spor la treaba si succes celor care sunt in focul pregatirilor!

Citat:
citat din mesajul lui dya27
Acum mi se termina produsele pt baita ce le folseam si sincer habar nu am ce sa cumpar..imi este ciuda ca aici nu se gasesc produsele Bubchen
Diana, there's always AMAZON! Vad ca site-ul german care cred ca livreaza si in Belgia are produsele astea, uite www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_c_2_7?mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Dbaby&field-keywords=b%FCbchen&sprefix=BUBCHEN" target="_blank">aici.

Cu dulciurile ma inscriu si eu in club, eu care nu prea mancam dulce, nu ma pot opri acum din prajituri. Atat, nu-mi trebuie ciocolata sau altele ca in sarcina, doar prajituri si torturi. Nu m-am cantarit deloc dupa nastere, nici nu am de gand, stiu doar ca intru in majoritatea hainelor pre-sarcina si primesc complimente ca nu se vede ca am nascut de curand (desi numa' io imi vad burta gelatinoasa).

In rest noi suntem bine, nu am noutati deosebite si nici intrebari, asa ca am stat mai in umbra, mai ales ca nici nu am prea citit la zi. Philip e un grasut si mancacios, eu am lapte suficient, dar acum la o luna suntem tot la orar constant la 2-3h. Puseul de 3 saptamani ne-a tinut 2 zile si a trecut cu bine. Sophia e in continuare o surioara foarte iubitoare si protectoare, desi a mai avut cateva rabufniri, firesti zic eu, de usoara gelozie si atras atentia, desi chiar ne straduim cu totii f mult sa nu se simta pe planul doi. Saraca mi-a zis ieri ca ar vrea sa fie si ea din nou bebelus, sa o draganeasca si tina toata lumea in brate. Dar va trece si faza asta, si acum noroc cu gradinita unde merge din nou de saptamana trecuta la program de 8h si are activitati structurate care o tin ocupata si incantata.

Cu FB si eu cred ca nu o sa ne mutam cu totul pe grup, pt ca intrebarile si povestile kilometrice tot aici o sa aibe loc.

Va pup pe toate, va urez o saptamana usoara si sa ne auzim cu bine,


Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput