Strugurasi S-O11-Hai Irinush,Andr@,Hayat (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

andra nastere usoara, bebic sanatos si laptic din belsug!

lali mersi de cap nou

sunt singura care nu si-a citit horoscopul in ultimii 8 aniż

33+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...


Nu. Am incetat sa mai fac asta in momentul in care am realizat ca nici macar nu ma mai amuzam


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Mai fetelor nu am vrut sa ma bag in discutii de gen, dar va aud pe din ce in ce mai multe cu “ … medicul de familie …”. Poate sunt eu deplasata, dar indiferent ce competente in pediatrie ar avea medicul, eu n-as avea curaj sa-mi las bebelusul pe mana lui/ei. Dupa 6, 7 ani cand au deja o oarecare imunitate formata poate m-as mai increde in diferite sfaturi, dar pana atunci … no way. Ma rog, e parerea mea, voi stiti cum e mai bine pt bbii vostrii, dar m-au tot surprins discutiile app de medici de familie, asa ca m-am bagat ca musca in lapte

Michella …. Felicitari!!! Ce tare! Si noi le-am dat jos in vara asta si facuse ceva progrese. Dar apoi a venit mutatul si acum bicla zace in curte . Sa ne fie rusine! Dar zau ca nu am mai avut cand

App de zodii …. Eu mi-am dorit ca Annelies sa iasa gemeni ca mine. Am facut tot ce era babeste posibil si pur si simplu ea a vrut sa stea . Si a iesit o minunatie de rac Si eu aveam numai exemple negative de raci … uite ca acum nu mi-o imaginez altfel.
Iar bb2 ma rog sa iasa balanta. Sa stea la mami pana pe 23 cel putin. Tot din cauza exemplelor negative. Dar cum o vrea el … pt ca, clar exista niste trasaturi de caracter generale pt fiecare zodie, dar asa cum spunea si Sei, prin educatie le transformi in defecte sau calitati. Dar tot balanta as vrea sa iasa …

La noi a functionat Debridatul desi nu I l-am dat pt colici ci ceva mai tarziu. Colicii acum 6 ani i-am rezolvat cu Gripe si statul pe burtica cand la mami cand la tati …



mami de (30.06.2005) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Andreea in sfarsit motatele?!?







Andreea, Andr@ nasteri usoare si bb sanatosi! Sa dea DD sa auzim numai vesti bune!!!



mami de (30.06.2005) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dananagi spune:

LA MULTI ANI sarbatoritelor de azi.multa,multa sanatate va doresc.

andr@,multa bafta maine si sa treci cu bine totul si sati tii puiutul in brate.mult succes.

eu sint asa de suparata.am fost azi la moasa,ca am depasit termenul cu doua zile.miau programat inducerea pe 15 septembrie.azi moasa mia umblat la col si membrane cu mina,poate se declanseaza nasterea.sa speram ca va veni bebe fara inducere.oricum,mie frica de mor.

40+
mami de roby(1993)si radu(2002)
mami de ingers 2009(9 sapt) si 2010(12 sapt)
cu ajutorul lui d-zeu pt a treia oara mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

dananagi - stiu si mie mi-e frica de inducereDoamne ajuta sa fie totul bine!

Elly - multumesc pentru motate, vedem maine ce si cum.
Nu pot sa dorm deloc, m-am apucat sa ma spal pe cap, acum imi fac manechiura...dupa ma usuc la par...vai ce emotii am .



39+ Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t

dananagi - stiu si mie mi-e frica de inducereDoamne ajuta sa fie totul bine!



ei na, prima nastere a fost indusa la mine. Ti se pune oxitocina in vena. la inceput f putin...s iastepti sa dilati, monitorizata probabil. La mine a trebuit triplata cantitatea ca sa incep sa dilat(aveam membranele rupte de 8-9 ore deja). Incep durerile mai repede decat la nasterea declansata natural, dar ce mai conteazaż cereti epidurala, nuż sau poate aveti norocul sa dilatati f repede din cauza oxitocinei...

Noi va tinem pumnii oricum

33+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza

hai Andra, hai Andreea, hai dananagi, hai irinush

fetelor, stiti de ce o sa-mi fie dor dupa ce nasc?
de miscarile lu bibi din burtica.
e asa de misto senzatia.
nu stiu daca din cauza pozitiei ei cu capul in sus, dar eu n-am experimentat dureri din cauza miscarilor ei, cum mai aud pe alte gravidute.
la mine face valuri asa, parca imi framanta cineva burticu'

eu nu mai dorm aproape deloc... cel mai mult ma enerveaza amortirea degetelor.
Racheel, dupa ce ai nascut, ti-a trecut amorteala mainilor?

36+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Mesaj de la Hayat:

"Hello! in maxim 24 de ore o sa ne vina nazdravanul pe lume. Am deja colul deschis de 2 degete. mi-a mai facut dna dr inca 2 dexa in fund si am inceput sa sangerez si sa am contractii. Maine implinim 36 de sapt, dar bebe e un pic grabit se pare. Am emotii mari. Pupici, Hayat."


Hai Hayat!
O sa fie bine! Suntem alaturi de tine!


36+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

neatsa!

mesaj de la Hayat
<<In maxim 24h o sa ne vina nazdravanul pe lume. Am deja colul deschis de 2 degete.[...]>>


Hai, Hayat! Hai bebe de Hayat!!






36+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de Iannis 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu am scris tot mesajul am fost mai harnica

36+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput