Microbi in masina de spalat ...

Microbi in masina de spalat ... | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Hmmm, unde se puteau ascunde microbii mai bine decat in masina de spalat????
Iata cativa pasi simpli www.desprecopii.com/info-id-3343-nm-Cum-distrugem-microbii-din-masina-de-spalat.htm" target="_blank">pentru a elimina mai usor bacteriile din masina de spalat...


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Exista un singur pas de urmat, simplu si la indemana tuturor: din cand in cand pune-ti alaturi de detergent bicarbonat de sodiu alim, din comert, eu pun la rufele albe ale fetitei. Merge si la masina de spalat vase. Functioneaza sigur!
Craciun fericit!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Subscriu la ideea cu bicarbonatul de sodiu, e o solutie excelenta nu numai in masina de spalat (rufe sau vase), ci oriunde la curatenie in casa. Am rezerve fata de produsele antibacteriene... elimina 99% din germenii patogeni, insa la acei 1% ramasi se aplica cu succes binecunoscutul dicton: "Ceea ce nu ma omoara ma face mai puternic". Si asa apar microorganisme din ce in ce mai rezistente.
Bicarbonatul si otetul alimentar fac minuni, chiar daca nu miros a portocale si nu sunt "imbunatatite" cu balsam sau mai stiu eu ce

Mergi la inceput