Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

racusor ce blondin frumos ai tu acolo!

michelle ati tuns cretulina!!! las' ca-i frumoasa oricum!

i-am vazut si pe nazdravanii de Raul, Matei si Vladut pe FB. trei feciori frumosi!

giorgia tu si cu printesa ta sunteti doua manechine! cand o sa mai creasca putin o sa zica lumea ca sunteti surori!

eu sunt suparata ca a ratacit domnia sa tati un card pe care aveam o gramada de poze. inclusiv cele de cand am fost la munte la Ochidut si nici nu apucasem sa le vad macar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Scuze sunt o zapacita,vedeti pozele la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

crissy, pai cica nu mi se aplica , ca avem lege speciala, nu ni se aplica regulile de dreptul muncii. dar de discriminare n-or fi auzit??
adica daca legea mea speciala, mi-e nefavorabila..noi nu avem dreptul la un sal bonus, nu avem dreptul la alea 6 saptamani platite 100%, nu am drept la program redus..
puii mei, dau ex si reintru in concediu pt mihai.si intre timp mai fac un bb si mai stau 2 ani..daca e chiar asa.si sa stea cu om in minus, ca nu pot angaja pe nimeni in locul meu.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Victo ce nasol

Saddiema faci sa ...multumim frumos

Ramonasin ce scumpa e Daria

Admirat si pe seful Andrei si pe blonda fara zurlufi Bianca si cretulinul Vladut

Antonia inca doarmedela 2.20...am terminat si mancarea,am spalat vasele si maturat pe jos...cand se trezeste mergem la shopping sa/si mai cumpere si mami ceva ca Antonia oficial m/a intrecut la haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Victo, of ce rau imi pare...Dar voi nu intrati sub incidenta contractului colectiv de munca(cel la nivel national)? Pt ca daca intrati, trebuie sa se respecte cel putin conditiile de acolo.

Alice, si eu de abia astept sa inceapa gradi (eu am mai avut o tentativa pe la 1 an si 6 luni, a fost 3 luni pana a facut pneumonie si apoi nu l-am mai dus, ca era prea mic si avea si cu cine sta acasa...) dar tot am emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Giorgia, spor la cumparaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am intrat sa va multumesc de raspunsuri , cred ca pana la urma n-a fost nimic, cum zicea ELADEA, ca nu s-a mai repetat, si nici alte simptome n-au fost...

v-am citit pe fuga, dar am vazut pozele pe indelete si le-am si comentat

sanatate delfinasilor scumpi si bolnaviori, iar sunt cam multi , si mamicilor lor la fel sanatate si rabdare

victo, mami, te razboiesti cu legile?! asta fac si eu de 2 zile, cum am putin timp tot citesc email-uri si trimit altele, greu se dumiresc unii de care parte e dreptatea

va pup pe toate, mai intru eu asa pe fuga sa fiu la zi cu trairile delfinariului. deocamdata tot timpul mi-l ocupa fetele (toate 3 )

mai am ceva restante de raspuns la mess si mail la mamici dragi, promit sa-mi aranjez gandurile si s-o fac cat de repede


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

da, rodi, de parca de asta am eu chef acum..faza e ca si eu tre sa ma uit pe Directive UE, ca dreptul intern nu mi-e favorabil, dar e discriminatoriu pana la cer.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ne-am intors: rosu in gat puternic, de la care s-a facut febra, s-a dus si spre ureche. E o enteroviroza care a determinat si scaunele repetate apoase si voma. Pe deasupra are si gaze multe si probabil si asta ii da o senzatie de disconfort.
M-a asigurat ca atata vreme cat bea apa, chiar daca nu mananca, sa o las in pace ca isi va reveni incet incet. Probabil ieri noapte si azi a fost apogeul.
tratament: dieta clasica (mar copt, banana, orez, morcovi, supa de morcovi,albitura,orez, pui fiert si apoi gratar simplu, branza de vaci, paste cu telemea.....) - asta evident cand va manca,dar sa nu o fortez; nurofen sa il mai pastram chiar daca i-a scazut febra dar la 12 ore - e pt inflamatia din gat; tantum sau salvigol - 1 puf de 3 ori/zi; hidrasec; biotics; saruri de hidratare; ser sau apa de mare in nas; espumisan- pt gaze sa o ajutam sa le elimine.
M-a linistit pediatra, mi-a explicat evolutia, mi-a dat toate detaliile, mi-a aratat s partile bune si cele rele, chiar e o tipa super.

Larisa a cazut lata de somn, la 7 s-a pus pe covor, si l-a luat pe Dufu si se legana asa a somn. Am pus-o in pat sin 2 minute dormea. Acum sa vedem ce facem la noapte daca doarme de la 7, dar nici nu mai aveam cu sa o tin, ca saraca era tare obosita

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Maurice, noi stam la 8 km de San Gimignano, tot la o ferma.. ai vazut ca majoritatea sunt pe acelasi stil. Aterizam in Pisa si de acolo cu masina inchiriata, cu care planuim sa ne plimbam pe acolo. Evident i-am spus copilului ca gata cu marea si soarele, acum mergem si noi la cultura si arta, sa fie pregatita de contemplare. Culmea a si primit cadou un bebe care vorbeste in italiana, radem cu taica-su ca ne-am scos, uite asa invata copilul limba pana plecam, le explica ea la aia cum sta treaba
In Buc stam aproape de intersectia Baba Novac cu Campia Libertatii



de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput