Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(75)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Voi ati facut branzica din LP? cum? v-a iesit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

VORBARETELOR... incet-incet ca pierd randul...

Roxx, Mayane, PufoasaLaura, ce bine ca nu ramanem singurii fara dintisori... facem clubul stirbilor? :d Hai ca Lori, cea careia ii era frica de intrat in cluburi ca stinge lumina, nu are ce cauta aici... ca are dintisori cat pentru toate...
Rmbbc tu te bagi in club sau astepti sa vezi daca ti s-a parut sau nu?
P.S. Nu ne grabim nicaieri Mayane, dar mi-e drag tare si de iepurasii astia cu un dinte - doi!


Doloress bine ca ai revenit si tu online. Imi era dor e explicatiile tale si de sfaturi! Esti de neinlocuit mamico!

Ziki cat adevar graiesti... Like-like,like!

Ce haioasa esti Laura cu urlatul lui Stef! Pupam sa treaca!

Gabi traiasca Nr 5 atunci! Bun si ala... la 10 cam in cat timp avansati? Stii ca glumesc - admir rabdarea...

Si la noi merge f bine mancarea acrita cu zeama de lamaie. De cand a zis odata Ralu' am incercat si noi si am observat ca are mult mai mult succes ca aia neacrita cu nimic.

Rmbbc la mine nu ii palce clasica branzica facuta din lapte. I-am dat de cateva ori branza Chedar cumparata din supermarket. Asa am citit intr-o revista ca ar fi ok. Are gust de cascaval nesarat.
De smantana nu stiu cand se poate da. De ce nu pui iaurt mai bine? Laura ne poate lamuri aici...

Foxy ne bucuram ca iti faci timp sa ne mai scrii. Stim cum e cu bb solicitant... dar ne place-ne place!
Chiar si asa mie mi se pare ca timpul zboara prea repede, voi simtiti asa? Ultimele 9 luni au trecut asa repeddeee - mult prea repede!

Pauza de scris-citit ca mi s-a trezit puiutul!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

rmbbc..e bine.Am fost si luni la ortoped cu Ea..i-a schimbat bandajaul pt ca mi se parea prea largut..asta facea aerobic fara jena.O tanti care era asistenta pe acolo mi-a zis ca a facut d-astea multe multe in decurs de 50 de ani..si ca se reface f repede..ramane un pic de nod de la sudura dar cum creste dispare!pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Pufoaso imi pare rau ca nu functioneaza tactica iaurtului..am pus fulgi de orez..nu se vad,nu se simt..numai schimba consistenta..

Lori mamica ta e asistenta?..ce bine de voi!sa ai pe cineva competent sa-ti dea sfaturi

Irinuka;si noi in clubul nedintosilor!!!!

am fost la coafor.scurt sa-mi puna vopseaua pe cap..acusi isi face efectul si ma duc sa ma spal..eram ca muma padurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si noi suntem fara dinti dar sper sa-i iasa curand, a se citi "sper ca febra asta sa fie de la dinti si nu de la altceva".

Darius nu e bine, face in continuare febra, deja avem 72 de ore. Cat timp l-am tinut pe nurofen si panadol a fost bine, cum am intrrupt la vreo 6 ore mi-a facut un 39. Pediatra il suspecteaza de o infectie urinara pentru ca nu are alte simptome; maine mergem si facem analizele- nu a sarit cu antibiotic (e o doctorita destul de tanara care are si ea un copil de vreo 10 luni acasa, ma gandesc ca conteaza)

tetine pt mancare semifluida am luat din help net de la avent si nu sunt pe varste din cate stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m


Carmen pentru cereale la Avent stiu ca sunt tetine variabile pt hrana semisolida. Nu sunt numerotate cu 1,2,3 ci cu III.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Daca amanuntul nu e important, nu dati cu pietre (Carmen poate nici nu are biberoane Avent...) Nu scrie doar III. Scrie I, II si III. Doar pe tetina. Pe cutie scrie tot 3+, nu 6+, dar, intr-un coltisor scrie "For thicker liquids". Probabil si celelalte firme au chestii similare.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

asa, vreau sa zic si eu doua chestii (daca apuc-acum doarme)

1. legat de sistemul de la noi din scoli,exemplu eu. Am fost un copil bun (haha), am invatat,premii, olimpiada bla bla, m-a atras in special partea tehnica(mate, info) dar am invatat si la celalalte. Mi se face pielea gaina cand mi-amintesc cate chestii am invatat (adica tocit) iar acum cu rusine recunosc: nu stiu anii de domnie al nici-unui domnitor, nici razboaile mondiale..ma balbai daca ma intrebi de ani; geografie: singurele lucruri pe care le stiu am inceput sa le acumulez acum din excursii, mers la munte, calatorit prin tara si lume;matematica, atatea si atatea teoreme si demonstratii invatate pentru ce?tb sa fac eforturi ca sa imi amintesc radacina ecuatiei de gradul 2:x1 si x2; romana..nu mai zic; Sunt incapabila sa-mi sustin punctul de vedere, sa argumentez o discutie, mi-e groaza sa tin o prezentare etc etc etc. Intr-adevar poate ca nici "clientul/materialul" nu e bun dar cred ca si lucrurile astea se exerseaza, se invata.
Si ca sa va dau un exemplu "funny": la munca la noi s-a tinut un training despre arta de a face prezentari-ceva de genul.Am fost atat de ingrozita ca va tb sa vorbesc, sa tin o prezentare la cursul ala incat nici nu m-am inscris(si sunt cursuri de calitate, facute cu traineri din afara etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

o paranteza

zicea cineva pe aici, de stare proasta iesit din casa etc. Asa sunt eu, nu reusesc deloc sa ma mobilizez sa il scot pe Darius afara si ma simt si super vinovata pe faza asta. Poate si din cauza ca nu am unde sa il duc, betoane, praf, caini, poluare, coji de seminte...
M-am salbaticit de tot, mi-e tare greu cand ma gandesc ca va tb sa ma intorc la munca si nu din cauza ca il las pe Darius acasa(si asta intr-o anumita masura) dar pentru ca m-am salabticit, asta e cuvantul. As zace toata ziua in casa si atat..dar de fapt nici asta nu-mi convine.
Si nici macar pe forum cu voi nu ma bag in discutii.Va citesc, imi exprim si eu parerea in gand si dc nu e ceva legat de copil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Zumzu febra de 39 nu cred sa fie de la dinti..sa dea DD sa nu fie infectie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

cu ce imi dau jos vopseaua de pe frunte?a uitat domsoara sa ma dea cu crema inainte si am o freza neagra..pan-la ochi..
-spirt nu functioneaza..demachiant nici atat!

Mergi la inceput