Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(75)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Pfuiii... ce era sa uit!

La multi ani Ane, Anute si Anisoare!


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Buna seara!

ADRYIII, super idee - am incercat si noi canita cu pai si este un succes total! Bea si fata mea apa fara sa o toarne jumate pe ea

CARMEN, eu zic sa nu te mai simti vinovata pt ca nu ai motiv. Acum, fara sa supar pe nimeni, mie mi se pare ca s-a creat o mica psihoza p-aci anti-antibiotice. Eu zic ca ideea de baza e sa ne ratoim contra medicilor care trantesc antibioticul pt cea mai mica prostie, gen rosu in gat sau si mai rau, ”preventiv”. Atunci cand e un diagnostic mai grav, mi se pare putin periculos sa punem la indoiala tratamentul si sa-i dam din el ce consideram. Zic si eu, nu dau cu paru.... Asa ca draga mea CARMEN, fii cu inima impacata, nu ai sarit pe el cu antibiotice din prima, dar cu febra atatea zile si cu raguseala eu zic ca nu e de joaca la varsta asta!

MAYANE, m-ar interea web-design in principiu, dar as ciupi si un pic de programare... (parca MIMO m-amai intrebat - pai HTML/php/java...)

GABRIELAROMT, ce povestesti tu acolo...brrrr

RSZ: si eu votez tot cresa. Dar sper sa nu fie nevoie de nici una. Poate reusesc sa o scot pe mama la pensie anticipat in vreun fel (desi nu prea stiu cum ca ne-am interesat si sanse nu prea sunt cu noua lege). Si trebuie sa va marturisesc ca deja cochetam cu ideea sa il avem pe bebe 2, astfel incat sa ma intorc la serviciu doar cateva luni si dup-aia sa mai bag un CIC dar asta depinde de multe chestii, sunt multe de rezolvat pana atunci asa ca nici un plan nu e inca sigur. Cam peste un an vom sti clar ce si cum.

DOLORESS, ce editasi maica?

TUNDE, am trimis coletul. Am pus in cutie si o doza maaare de relaxare si optimism, sper sa nu le zdrangane aia prea tare pe drum si sa ajunga nealterate la tine

Noi maine seara mergem la nunta si pana la urma Catalina va ramane acasa cu mama. Am emotii, e prima oara cand sta seara fara mine. Sunt curioasa daca reuseste s-o adoarma...o sa-i las laptic in bibe. Daca nu, restaurantul e aproape, ma intorc, mai plec, revin... ne descurcam noi cumva pana dimineata

Va pup!
Sa aveti un week-end minunat!



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Pentru tatici de fetite, dar nu numai
http://www.fromdatestodiapers.com/50-rules-for-dads-of-daughters

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

roxx - http://www.absoluteschool.net/cursuri-web-design.php


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ha, ca sa vezi. N-am mai dat de multa vreme pe la voi, dragutelor. Acu' rasfoiam netul in cautare de ... bona si tocmai asta se discuta pe aici.

Pai eu una nu prea am de ales - pe Conrad nu il mai pot da la cresa/gradi anul asta, pe motiv ca nu am mutatie + carte de munca. Aaron e prea mic. Dar m-am hotarat sa ma apuc de ceva project-based, prin urmare o sa am nevoie de bona, fir-ar! Problema mea e... unde gasesc eu una sa aiba grija de 2 copii? Voi, mamicile cu doi, ati avea incredere? Eu dupa ce il las pe Conrad la mama cateva zile imi intru greu in ritm, trebuie sa fiu tot timpul cu ochii in 4, cum intorc capul cum face vreo prostie... Daca initial aveam pretentii intelectuale si morale de la bona, cum zice si Lori, acum mi-as dori sa ii gasesc vii si nevatamati si pe cat se poate sa nu fie flamanzi! Uf! Am o mare strangere de inima...

In rest, vad ca-s toate bune pe aici. Carmen, subscriu la ce a zis Rox, nu ai de ce sa te simti vinovata Da, abuzul de AB sau utilizarea lor "preventiv"/ ca sa nu se ajunga la complicatii e una, dar la voi se pare ca e nevoie. Asa ca ce-i facut e bun facut, iti doresc sa scapi de mustrarile de constiinta si sa fii sigura ca ai facut alegerea cea buna

Ma retrag acum in coltisorul meu. Pupici all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Fetelor am si eu o intrebare
Unde gasesc plasutele alea in care se pune papica de bebelusi sa nu se inece, stiu ca s-a discutat demult unde se gasesc la ce farmacie dar nu mai retin stiu ca exista un dispozitiv pt asa ceva.Vreau sa cumpar si eu dar nu stiu de unde
Multumesc de raspunsuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Buna dimineata

Sa stiti ca nici noi nu avem nici un dintisor, lui Vlad primul dinte i-a dat la 1 an si o luna

Mimo felicitari pentru dintisor

Missmj depinde de medic. Medicul tau da cu usurinta antibiotic?sau nu?Eu sunt anti antibiotic, copiii mei nu au luat decat in stricta necesitate. Daca ea zice ca e musai probabi e musai

Kitzy, incearca altadata sa nu ii mai dai augumentin, cica e un antibiotic foarte criticat, din pacate nu mai stiu care e problema cu el, dar stiu doi medici care nu il mai folosesc absolut deloc





PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

CARMEN daca e infectie trebuie antibiotic. Antibioticele nu sunt bau-bau, au salvat milioane de vieti. totul e sa nu faci abuz si sa-i dai la orice muc, dar infectia nu trece altfel fara complicatii. Sa ai grija si de flora intestinala, sa ii dai un probiotic in acelasi timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata!!!

o mare si aromata tuturor




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

si dc tot sunt prin zona, fac si capitol nou




Mergi la inceput