Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, imi pare rau ca nu pot veni si cu cristi, dar chiar nu am cum... Daca va fi la gradi, ora 10 dimineata e ok si pt mine, daca nu ..il duc la mama si tot e ok. Sa avem timp sa stam la povesti.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-off, madutza-filozofia e - autopsihoterapianu e usor cu 2 copii, cu 3 -nu-mi pot imagina
-iar eu am pus 3 embrioni, dar unul nu s-a prinsfaza misto e ca pe ultima suta- am intrebat-o pe dr. dc n-as fi putut pune 4.4-ea..a avut un zambet cam ciudat, nu stia dc sa rada sau sa planga ca urmare a spuselor meleeu nu ma gandeam decat sa se prinda macar unul din atatia, iar ea probabil avea in cap imaginea ca dc se prind toti?!exista risc de avort dar si dc ii duci la termen?ok, exista o fericire maxima undeva, dar pana ajungi la ea..cale lunga. deci, uneori ma gandesc ca 3,m-ar fi adus la limita imposibilului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza mamici

vin si eu la intalnirea de pe 23! ca ora, la 10 eu nu pot sa ajung pentru ca am masa de fructe a lui luca chiar atunci, cred k ajung pe la 11 si la 13 30 tb sa plec pentru ca am de pasat supa nasol cu diversificarea asta mie mi-ar fi convenit mai bine dupa 2 pentru ca daca era sa prinda o masa veneam cu biberonul si gata, era mai simplu, dar cum prefera majoritatea asa ramane! va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, in curand scoica o vei folosi doar la leganat..ca pt masina va tb sa schimbi scaunele auto.

yasmi, Lucas este un baiat superb , ma tot uit la ultimele poze puse si imi vine sa-l mananc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

neatza mamici

vin si eu la intalnirea de pe 23! ca ora, la 10 eu nu pot sa ajung pentru ca am masa de fructe a lui luca chiar atunci, cred k ajung pe la 11 si la 13 30 tb sa plec pentru ca am de pasat supa nasol cu diversificarea asta mie mi-ar fi convenit mai bine dupa 2 pentru ca daca era sa prinda o masa veneam cu biberonul si gata, era mai simplu, dar cum prefera majoritatea asa ramane! va

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Scrish, pt ca si noi avem masa atunci iti voi spune cum fac eu: Dimineata pasez fructele cu biscuit si le pun intr-un castron cu capac mormal si le dau in parc, iar daca e sa ne lungim peste pranz voi lua si piureul la mine. Il incalzesc acasa, il pun tot asa in cutie si il invelesc in folie de aluminiu ca sa tina caldura. Oricum nu va mai vi asa cald ca acum si clar nu se va strica de dimineata pana la ora 1.

..s-a trezit puturoasa mea ...am fugit

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- asa ca, uneori mi-e mai usor cu 2, gandindu-ma ca as fi putut avea 3.
- a 2-a filozofie a mea- este- dc nu aveam 2 acum, nu cred ca as mai fi putut avea vreodata.ptr ca trat. meu cronic pe care am inceput sa-l iau-imi scadea sansele,plus probele mele cu inferilitatea actuale, .. pe de alta parte, sigur mi-as mai fi dorit al 2-lea copil peste cativa ani, si as fi suferit ca nu-l mai pot avea.deci filozofia- decat suferinta ca nu-l pot avea atunci, mai bine oboseala de acum, cand am pe amandoi odata.
- mai am o filozofie- cand ma gandesc la cat de greu mi-e in prezent, ma gandesc la cum o sa fie cand or sa vrea in pcioare pe la 10 luni- 1 an.cum o sa stau aplecata dupa ei, sa-i tin de manuta, sa cada amandoi, sa-i alin,iar sa mearga, iar sa cada..unul sa vrea sa o ia la stanga, altul la dreapta..oare cum o sa manageriez situatia? 2 hamuri? mi se pare imposibil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada ce idee buna mi ai dat!! o sa fac si eu asa atunci! dar sigur tine caldura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am papat si noi fructele cu cereale, am tras o cacaceala, am supt laptic si acum somnic.
azi am facut si branzica, am luat calciu pana la urma. dar sa vedeti...am pus un pic mai mult lapte, aproape 300 asa, pentru ca ala era tot si zic ia sa-l pun pe tot.
si am pus cand fierbea 2 pastile de calciu. s-a facut foarte putin branza....am stat ce-am stat, am vazut ca tot nu se mai face, am pus iar pe foc si am mai pus o pastila si s-a facut iemdiat.
poate am pus lapte mai mult si de aia? sau este laptele mai gras (este de tara, mi-l aduce cineva) si de aia nu s-o fi facut cu 2 pastile.
a iesit foarte buna si cred ca n-are nmic daca am pus 3 pastile nu? ce ziceti?
o sa ii dau branzica cu banana pe la 17 asa.

ally am uitat sa te felicit pentru grasunelul Edy. ma bucur ca a fost bine la pediatru.

scrish asa-i cu diversificarea, nu mai putem pleca oriunde si oricand trebuie sa fim acasa sa pregatim masa
eee...stii cum este, acum la inceput este asa, mai incolo cand vom fi experte() vom lua cu noi papa. acum la inceput prefer sa stau pe langa casa sa i le fac pe loc. decat sa iau borcanase....

deea faza cu carnita nu eu o aplic ti-am zis ca am o prietena si cica i-a recomandat pediatra ca dupa cereale sa bage carnita aia ma intrebam si eu, asa goala? si cica apoi legumele...cum vine asta?
eu deja ii fac legumele si cu carnita, am inceput de cateva zile sa i-o dau. de curcan ii dau. su supica cu iaurt sa fie musai ca altfel nu o vrea

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, eu fac piureul de fructe si plec spre parc, unde il dau peste 30 minute de ex.-alteori mai fac piureul in parc- dar m-am alsat de sportul asta, ca acum iesim dupa pranz afara, ca nu mai e chiar asa cald.si il pun intr-o gentuta termoizolanta- din aceea in care isi tin bolnavii unele injectii care treb tinute la rece.poate aveti si voi astfel de gentute pe acasa..sau se gasesc de cumparat cred..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- roxy- eu cred ca nu l-ai lasat suficient la fiert, eu asa am patit in prima zi in care am facut branza, si nu-mi iesea, si eram disperata. am luat de pe foc, am pus in frigider si tot verificam dc s-a branzitapoi, am pus din nou la foc, si s-a branzit in cateva minute.e recomandat o pastila la 250ml, dar nu are nimic dc pui 3 o data.ma gandesc ca totusi calciul in exces nu e chiar bun- risc de formare de calculi..dar dc se intampla rar, nu e nici un bai

Mergi la inceput