Strumfi&prichindei iul-aug2011(3)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana


In legatura cu alcoolul, eu nu beau, nu m-am imbatat niciodata si singurul alcool consumat de mine e cel din bomboanele de ciocolata. Va dati seama ce soc pe mine cand m-a tras politia pe drepate pt viteza si a simtit d-ul politist miros de alcool. Eu consumasem 2 bomboane cu rom, m-a dat jos din masina, m-a pus sa umblu drept, saimi duc mana alternativ la nas...pana m-am enrvat ca ma facea de rusine in mijlocul strazii


Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)





Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Florina, eu ii dau vigantolul direct, adica 2 pic in lingurita, de obicei il pun cu Bonnisanul. Cat despre pusul in patut, am renuntat, il tin in brate, stau la calculator sau ma uit la TV, mai ales daca nu e Eva acasa. Cand e matza acasa, mai incerc si varianta patut, ca sa ma joc cu ea. Pe Eva am crescut-o in brate primele 3 luni, desi toata lumea imi zicea ca vai se obisnuieste asa si nu mai scapi de ea. Acum nu mai vine sa stea in brate, cica ea nu e bebelus
Filip sta doar seara in patut, seara nu mai are colici si este atat de dulce si cuminte, sta in patut si ne urmareste, mai scoate cate un sunet ca sa stim ca-i acolo

Laura, big hug, trece si stresul asta cu botezul. Eu cred ca bebe te simte ca esti agitata

Carmen, voi ce mai faceti?

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Gata am scapat de vaccinA plans un pic cand la intepat si apoi i am dat papa si sa linistit
Acum doarme la mine in brate..speram sa nu faca febra
deci la 2 luni si 2 zile are 5.300 si 58cm,diam cran 38

LAURA
ANAEMI pune te rog o poza sa vedem si noi frizura cea noua


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Bravo AlyMih ca ati scapat de vaccin...speram ca si fara febra!

da chiar asa,ce mai stiti de Antonia???

Krissy ati trecut de puseu???



Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

LA MULTE LUNITE ROBERT de Savvy !

Bobo s-a indragostit de un clovn, a tradat-o pe broscuta. Tipa la el, ii rade, il pune pe fata si in general nu isi ia ochii de la el daca e prin preajma. Cred ca e f colorat si de aia.

Stie cineva o crema de tort care sa fie permisa si celor care alapteaza. O varianta cred ca ar fi crema de branza de la tiramisu, eventual cu ceva banane.

Si am mai observat ceva la Petru, atunci cand se invart mai multe jucarii sau sunt mai apropae de el, clipeste mai des de parca i-ar intra in ochi.

Incerc sa recuperez si eu din urma. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Buna seara si de la noi
Pupam toate mamicile dulce dulce i cate o floricica
am fost la dr si am avut mari surprize....am luat 1.5 kg in prima luna si 6 cm in lungime , mie imi pare enorm de mult dar dr este linistita chiar bucuroasa ca a evoluat frumos
legat de colici, ne-a zis sa vedem cum ii merge cu espumisanul ( aseara a dormit linistita ,fara crize, de dimineata am inceput sa ne imprietenim cu suseta,nu a dormit deloc de la 8 la 15, si apoi iar a a dormit linistita) . Pentru colici ne-a zis ca in momentul asta pe piata este cel mai eficient colief-ul si sa il dam in combinatie cu pro biotics. Asteptam sa vedem cum ii merge espumisanul asta, daca nu , trecem pe cele doua.
Intrebare intrebatoare : voi ati facut ecografia de sold? daca da, unde ati fost ? imi recomanda cineva sa merg la grigore alexandrescu la dr uluici , ca la clinica unde lucreaza el este 250 ecografia si 250 lei interpretarea.
Am citit tot dar mintea mea a uitat ( scuzee) atat vreau sa spun Anaemi termina cu remuscarile , important este ca Filip nu are probleme digestive si gata , priveste ca pe o experiente ceea ce a fost cu nebuna de pediatra
ps: si mai vroaim sa zic multe...off cand o sa imi revin ...

de buburuza Ruxandra Ioana


La medlife am facut a fost 120 ron, a durat cateva minute. A ieit bine dar nici nu ma asteptam sa fie altfel la cat da din picioare.
Felicitari pt progresele buburuzei.
Felicitari de asemenea Miha pt Imi.



Mamutz la care sediu ? cel de pe Grivita? ai idee cel din Titan face radiografii? si domnisoara da din picioare de zici ca merge pe bicicleta :))

de buburuza Ruxandra Ioana


La favorit, in maternitate mi-au recomandat sa fac la noul spital de pediatrie, dar era cam departe si foarte cald afara asa ca am reprogramat la favorit. Am facut ca sa fie,c a stiam clar ca nu e nevoie.

Apropo de consiliera in alaptare, mie tot instructajul asta mi l-a facut neonatoloaga in spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Fetele rares a vomitat acum la o ora jumate de la masa lapte branzit de doua ori...nu stiu ce sa fac,sa sun pediatra sau sa il mai supraveghez...cum ar treb sa fie vomitatul in jet???

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)


Daca a vomat la ceva timp de cand a mancat, normal ca laptele e branzit, ca doar nu ramane in starea lui naturala. Daca nu vomita frecvent in jet, nu e problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Alexia, intru si eu la raport:ufff, este atat de greu....
In legatura cu cafeluta,ar fi culmea sa renunti la un vechi client

Ieri am fost la Medlife Pipera (noul spital de pediatrie), la un consult.
A bagat frica in mine o dr pediatra, dupa ce a vazut ca Iustin are pielea marmorata si se invineteste in jurul guritei (la plans).
Mi-a spus ca, combinatia dintre cele doua ar indica probleme cardiace.
Avem programare la EKG la sf lunii....
In ceea ce priveste consultul, am fost multumiti, iar astazi am fost sa facem (la fiecare ), cate trei ecografii: de sold, la scrot si la fontanela.
Cost: 2x 340 lei!
Avem decat o mica problemuta la oute, dar se rezolva in timp (nimic ingrijorator).
Singura mea problema este ca nu prea au luat in greutate (600 gr in 4 s)...
Ramane sa-i supraveghez si luna aceasta.
In rest, ma chinui sa le fac un program si sa-i fac sa pape mai mult, dar nu prea reusesc.
Si ai mei vomita: si in jet si branzit.Se pare ca majoritatea o fac.

In rest: oboseala, nervi pe moate....


O mama implinita de: Matei si Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mamutz ce simpatic trebuie sa fie Petru

Petru al meu nu prea este interesat de jucarii...de fapt nu este interesat mai deloc. Mai exersam

Corry



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

hello...doarme mata si am intrat si eu repede sa postez

Ananemi nu te-am judecat...daca nu as fi avut internetul si pe voi as fi facut multe prostioare ca ma luam dupa doctori si babisme din familie si faceam greseli...de cate ori mi se pare ca trec prin greu cu Sara m gandesc la tine ca ai trei, la Corry ca are gemenii si la celelalte care au cate 2 si deci nu ma mai plang

Alexia felicitari pt kg ..eu mai am de dat 8 kg...am fost toata viata o slabanoaga si m-am ales cu ff multe kg in sarcina si bineinteles ca tocmai in rochia de mireasa nu o sa fiu trasa prin inel dar asta e ...am o comoara care ma face mai fericita

Laura nu te stresa..stiu ca e greu dar eu sunt f radicala cand vine vb de linistea mea si a Sarei! o sa iasa totul bine!

Legat de tigari, eu am fost fumatoare inraita insa di ziua in care am aflat ca sunt insarcinata nu am mai tras in mine..m-am mai prostit vreo 2 luni cu cate o tigara pafanita o data la 3-4 zile si apoi am renuntat de tot DAR abia astept sa termin si cu alaptatul si sa fumez!! visez in fiecare noapte momentan nu mi-e greu pt ca mi-am indus psihic ca nu pot face asta cu copilul si sunt ok..la mine functioneaza ff bine indusul psihic

Referitor la laptele branzit...Sara mai ragaie uneori la jum de ora sau chiar o ora dupa ce mananca si deci evident ca laptele e deja branzit...sau rar ii dau sa manance la interval mai scurt si nu a apucat sa digere tot.

Ce mai face Antonia?

Sara a facut azi kk dupa o buc. mica de supozitor..m-am mai linistit!
Krissy multumesc pt aprecieri...sper sa imi gasesc rochie..luni o sa merg sa probez niste rochii minunate ale unei designerite romance si sper sa rezolv
Nunta si botezul sunt pe 22 oct ...mai am multe de facut si de pus la punct dar sper sa am timp..va tin la curent

pe toate...fug ca s-a trezit mandra

Mergi la inceput