Strumfi&prichindei iul-aug2011(3)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Tocmai ce-a plecat fotograful- concluzie= esec total .Eduard a tinut-o tot o gura , abia a reusit sa faca cateva poze in care sa nu planga .
Reluam duminica si-n zilele urmatoare pana il prindem zambind , in ultima vreme ma intreb daca mai vin zile in care sa zambareasca ca de 2 saptamani e matait sef .


Si apropos de discutiile cu tinutul in brate eu zic asa "never say never".
Primele doua luni va spun sincer ca n-am stiut ca am copil, manca, dormea, se juca- liniste si pace totala. Acum e matait mare parte a timpului si ma trezesc tinandu-l in brate de dimineata pana seara, astfel ca socoteala de acasa nu se prea potriveste cu cea din targ .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Adra, nu stiam, tocmai ce am cautat pe google despre metoda ferber si voila:
"Eu am incercat aceasta metoda de nu stiu cate ori dar tot nu a avut efect.Am ajuns sa ma intreb oare nu se imbolnaveste de la atata plans ca imi plange de la ora 21 si o tine pana la 24-1dim"

asta era un comentariu dat de o "mamica"
no comment,nu? saracii bebelasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Pufi imi pare rau de incercarea esuata de azi cu pozatul..dar ce bine ca mai incercati si in alte zile! Tind sa cred si eu totusi ca poate o fi vreun dintisor.. Am citit ca la unii copii ies si mai devreme...

Cat despre never say never, ai dreptate. La noi inca merge cand e motzocos cu povestioare, cantecele, jucarii..devine asa interesat si atent si zambeste in continuu de nu ma mai pot opri in a-l fotografia Insa cand nu functioneaza nimic iar cu papa si schimbatul e ok, atunci il iau in brate si ne plimbam..i-am terminat de prezentat fiecare coltisor al casei

Adra, asa frumos ai zis tu ca nimeni nu ne iubeste vreodata ca ei acum



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Miha, esti o dulce! Si nici eu nu pot vedea somnorosii! Fa ceva!!

Anca, si Eliza cateodata se trezeste la 1-2 cateodata direct la 4! Probabil pe masura ce se mareste, nu o sa mai aiba nevoie noaptea! Ma gandesc ca inca e destul de cald, si e posibil sa le mai fie si sete...

Anamaria, La multi ani si o noapte linistita si odihnitoare iti doresc!

Alexia, eu stiu ca pana bebelusul nu sta in fund singur, nesustinut, coloana nu e pregatita pentru a sta in sus...acu daca nu dureaza mult, probabil nu e o problema, dar nu sa nu o tii mult in sus. Noi am mers dupa invitatii etc cu caruciorul+in brate...

Savy, legat de hormoni, cred ca pana la urma ne rapun pe toate...Suntem o gasca de plangacioase probabil Iar de greutate, n-am idee, nu m-am mai cantarit...oricum daca alaptam, vom da jos din ce am inteles de la fetele care sunt la a 2 sau a 3-a experienta...

Ilida, sanatate multa! Macar e bine ca ai aflat ce ai, si ai gasit pe cineva care stie ce are de facut! Sper sa se rezolve fara operatie!

Adra, nu "trebuie sa te suportam", este o placere

Pufi, poate Eduard e timid! E bine ca o sa reluati, sigur o sa il prinda si in toane bune....







Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27
Fetele care se chinuie cu ei doar in brate si care il poarta non stop in wrap cum de s-a ajuns aici? Mie mi-e cam greu sa inteleg asta.


Foarte simplu : ca sa ragaie il tii in brate, ca sa-i alini colicii si sa nu se invineteasca de plans il tii in brate. Tu cred ca ai avut mare noroc, ca esti o exceptie si ai un bb cuminte ...

Chestia cu metoda Ferber, cu rasfatul si lasatul sa planga este "valabila" de pe la 4-6 luni, cand ei incep sa fie mai constienti de ce-i inconjoara. Si mie mi se pare o metoda barbara, DAR o cale de mijloc si de bun simt zic eu este sa nu sari imediat din papuci la fiecare plans; eu o lasam pe Irina sa planga 5-10 minute si pe urma o luam, daca nu se oprea. Plus ca depinde si CUM plange, daca doar se "tanguie" e de rasfat, daca urla cu sughituri si suspine, si plansul creste in intensitate, e clar ca are o problema.

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Of fetelorce sperietura am tras azi

Pe la ora 12 buburuzu meu a vomat ceva de cul galben amestecat cu lapte digeratm am panicat am sunat med de fam si un pediatru si fuguta cu el la urgente
Acolo la consultat si ne a zis ca nu e nimik dar daca se mai repeta sa venim pt investigatiiNu va puteti imagina prin ce stres am putut sa trec
Acum is stresata dupa fiecare masa sa nu cumva sa vomite din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

De ieri de cand i am facut vaccin nu mi a facut febra in schimb e farte agitat si nu mi a dormit mai deloce mofturos si vrea numai in brate si doarme iepuresteSperam sa treaca cu bine

In plus colicii au devenit iar mai puternici si nu stiu ce sa i mai dau..am auzit ca cateva din voi le dati debridat sau cam asa ceva!Imi puteti spune daca e bun si cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Sper sa mearga acum, daca nu este o poza pe care am pus o in album cu mine si Imi in dimineata asta.

azi dimineata, somnorila 1 si 2



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Miha, zice asa
Sorry, that page was not found.



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Multumesc fetelor pentru aprecieri!
Ai mei s-au nascut cu ochi caprui si au ramas cu ochi caprui, ca alta culoare n-avem de unde. Parca soacra-mea are ochi albastri, dar las' ca-i mai bine sa semene cu mami si cu tati:D

Cat despre mancare, ca sugestii va dau si eu pastele si pestele. Cartofii cam baloneaza.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Adra, unde gasesc eu despre trimestrul III cum zic fetele ca au citit, ca s curioasa sa citesc.



azi dimineata, somnorila 1 si 2

Mergi la inceput