Strumfi&prichindei iul-aug2011(3)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Pufi ma bucur mult ca bubu mic este bine Spune-mi si mie la ce doctorita ai fost,este bine de stiut daca a fost asa de draguta si tu esti multumita de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Petru a plans de la 3 (15) pana putin mai devreme. Azi am mancat toata ziua fructe, nectarine+ struguri si iacata ce facui

Sunt chioara de somn ! Revin maine (sper)

Laura



Noapte buna, fara colici !!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ilida, eu nu vreau sa i scot nici o masa. Cand cere atunci ii dau. A mea nici nu mananca mult. Suge intre 10 si 15 min. Dar suge des. Adica ziua mult mai mult ca noaptea. Noaptea suge mai putin, dar trebuie ragaita vreo 15 minute si tinuta la verticala inca 15. Deci in timpul noptii o hranesc 15 minute si inca 30 stau cu ea la verticala. Deci eu stiu ca ragaiala trebuie facuta mult si bine!! Adica am o prietena care il ragaie si acum si are aproape 8 luni baiatul. Mai poate ragai si singur, dar uneori trebuie sa l mai ragaie si ea!

Alexia multumesc de raspunsul cu ziua de nastere. Esti nascuta in aceeasi zi cu verisoara mea.

Vai Ramona!! De ce se intampla asa ceva in continuu? Multa sanatate iti doresc. Pupici.

Laura, iubita fiecare face ce vrea cu fumatul. Noi doar ne am zis parerile. Te rog sa nu incepi sa te invinovatesti.

Roxy, bravo pentru strumfita cuminte noapte!! Cred ca toate suntem innebunite sa ajungem la acea perioada!! Eu una numar si orele si zilele!! Dar dupa aia trebuie sa incepi sa te joci cu ei in timpul zilei si este extenuarea de peste zi!! Ce sa i faci, poate e mai placuta, caci in loc sa planga rad!!

Ancaesti de admirat!! Bravo ca rezisti! Te pup cu drag si ti doresc o noapte mai usoara! Eu stiu ca si a mea plange incontinuu de la 5 dupa amiaza. Eu am tinut o de la 5 la 7, iar la 7 a venit sotul de la servici si a luat o el. De aia pot si eu sa postez acu ceva pe forum! Dra colicii astia sunt CRIMINALI! Ii urasc din tot sufletul!!

Pufi, ma bucur pentru rezultatele bune. Se vede ca dureaza pana pe la 4 luni colicii!!

Morenna, se stie ca daca scoatem copii cu carutul afara, se linistesc mai bine atat datorita aerului curat, cat si leganatului. Cei ce au masina, intr adevar ajuta enorm si plimbatul cu masina. Noi maine seara mergem la Cardiff si facem aproximativ 2 ore pana acolo. Ei bine, in astea 2 ore, fata mea sta foarte foarte cuminte! E innebunita dupa masina, normal, daca e hranita inainte de drum!! Bravo pentru bebe cuminte!

V_Florina voi nu cumva aveti puseul de crestere de 3 saptamani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

V_Florina, eu cateodata o iau in cada cu mine pe Imi si facem baie impreuna. Pun apa mai calduta si totul e ok. Ii place la nebunie!! Deci nu fierb apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Petru a plans de la 3 (15) pana putin mai devreme. Azi am mancat toata ziua fructe, nectarine+ struguri si iacata ce facui

Sunt chioara de somn ! Revin maine (sper)

Laura



Noapte buna, fara colici !!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Of Doamne Anaemi!! Ce seara! Dar daca a plans toata seara, poate o dormi toata noaptea! Hai bafta si pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Miha, il avem pe ala de 10 zile. Dar stai asa, imediat ajungem si la 3 sapt!
Ce bine ca plecati in weekend la caravana. Si noi avem una, insa la munte, din pacate bebe este prea mic acum sa mergem acolo, mai ales ca este vreme mai rece si incalzirea pe timpul noptii se face cu butelia.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Fetele merg sa fac si eu un dus si merg la nani, ca numa ce mi a adormit mandra dupa 4 ore de plans nasol!! Pe maine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor va invidiez ca puteti fi asa active pe forum, eu chiar daca le am si pe mama si pe buni care ma ajuta, tot nu am suficient timp pt a face tot ce-mi propun.
Mi-as dori ca ziua sa aiba macar vre-o 30 de ore
Maria mea e tare cumintica, de cand am adus-o de la spital doarme f bine noaptea, se trezeste pt papa la 3 si la 6 dar mananca mai mult cu ochisorii inchisi si nici nu prea ragaie noaptea dar nici nu regurgiteaza, multumim lui Dumnezeu.
Ziua sta din ce in ce mai mult treaza,rade si gangane mai mult cu tati,ca mami e buna numai pe post de "fulga"
Vineri pe 16 mergem si noi la vaccin si mi-e o frica.....si nici nu stiu daca sa-i fac vaccinul de la stat sau sa-i cumparam pe cel recomandat de pediatra (infantix hexa parca se numea)
Abia astept insa sa o masoare si sa o cantareasca d-na dr ca noi o vedem pe zi ce trece mai grasunica...si mai frumusica (zise cioara )
Va pupam dulce si pe mamici si pe bebici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

mamicute eu voiam sa va intreb cum arata ochisorii bebelusilor vostri. Si-au modificat culoarea ce o aveau la nastere? Al meu Stefanut ii avea un albastru inchis dar am observat ca acum s-au mai deschis, au aparut niste firisoare albe la irisi ca niste floricele. Mi-as dori din tot sufletul sa ramana cu ei albastri sau verzi. Eu ii am un verde deschis spalacit iar sotul verde inchis.
Am vb cu o mamica a carei fetite (acum in varsta de 1 an) are ochii caprui, ca ea nici cand era micuta nu ii avea asa albastri ci mai degraba un gri.

In legatura cu fumatul si eu m-am lasat in ziua in care am facut testul de sarcina; mereu am stiut ca in ziua cu pricina ma voi lasa de fumat. De cola nu am reusit dar acum de cand alaptez nu am pus gura. Bilant foarte important pt mine: sarcina a exclus fumatul iar alaptatul cola

Ruxiii nu e pacat sa te reapuci dupa ce ai reusit sa le lasi atata timp? Doar intreb de curiozitate..
Dar daca zici ca visezi la momentul asta, inseamna ca intr'adevar fumezi de placere,nu neaparat ca ar fi un viciu..

Miha, ca tot ne-ai cerut parerea cu plecatul in tara..nu stiu ce sa zic..sa nu fie niste geruri din alea specifice tarii noastre in perioada aia dar poate nu, totusi e sfarsitul lui noiembrie. ma gandesc ca daca era vara, cald, ar fi fost o placere

Roberta fii tare mamico, totul va fi bine!!

Ana, pozici nu noul look, iesi pe interval

Krissy, fecian, se simte lipsa voastra!!!!!!!

Al meu bebic si-a facut un program de noapte minunat , cand se face 9 seara deja doarme pe el, nu mai poate...papa si se trezeste apoi la 1-1.30, ii dau sa manance (papa cu ochii inchisi) si urmatoarea trezire e in jur de ora 5, apoi la 8. Pentru mine e huzureala, am seara liniste, fata de prima perioada cand ne-a terorizat cu colicii si cand papa si noaptea la 2 ore.

este cineva care ia galactogil? intreb fiindca nu stiu ce sa zic dar la mine nu prea am sesizat nici o diferenta.

parca mai voiam sa spun ceva dar nu mai stiu..mai revin,

noapte usoara si somn dulce, bebici si mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ragaitul - cam cat tin si colicii, adica pana pe la 4 luni , dar depinde si de copil.

Scosul unei mese - nu stiu din experienta, la Irina nu am facut-o, dar teoriapune ca inlocuiesti o masa de lapte cu una de ceai; Irina nu bea ceai nici de frica, iar la un copil alaptat, poti incerca tot cu ceaiul sau cu suzeta, adica sa nu-i dai sanul cand se trezeste. Irina a mancat noaptea pana pe la 3 ani, dar Miruna pare sa se scoale din alte motive, mananca mai mult adormita, deci cred ca va renunta mai repede.

Fetelor, voi aveti balansoar pt bebe ? De care ? E bun de ceva ? Ca ma gandesc ca poate o mai leagana si altceva, nu numai eu ...

Si inca o intrebare despre alaptat: dupa cat timp trec alimentele consumate in lapte ? Adica, daca am mancat la ora 10 o rosie, cand ar trebui sa se manifeste efectele in lapte ? Ca nu stiu cum sa testez alimentele tolerate, am avut impresia ca sunt safe si peste 2 zile am observat reactii ...

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput