Buburuze in actiune **22**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Eu am semnat condica azi? Parca nu!
Cris, nu am marinat sprot niciodata, si nici nu am marinat peste ptr perioada mai lunga. Chiar sunt curioasa ce reteta ai folosit si cum a iesit.

Eu am fost azi la scoala, totul e bine, m-au primit cu bratele deschise. De-acum incep sa pregatesc planificari, teste predictive ....

O seara faina!

P.S. Si treceti la apel, ca e prea liniste.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna seara.Plodu` doarme ca a muncit in seara asta in parc...de la cinci..apoi in cartier la noi pana la 9, si a picat...io as dormi acus ma culc..dar am venit sa va spun ca mi-a reparat teava un instalator,apoi am plecat in parc si cam asta fu` programul pe azi...distractie in carusel,la masinute la top top.....etc....mancat un pic de inghetata,pizza si mancaruri sanatoase ca de...ne-am destrabalat si gata.

va pup si va urez noapte buna.
Cum se face marinata pentru peste?

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

LA MULTI ANI ANDREEA ,sa ai parte de tot de iti doresti si visele sa ti se implineasca




Soata a plecat la tribunal,sper sa nu se ai dea alte termene si sa se fac odata tarusarea sa terminam cu procesul...am emotii.
Sa va spun ca mi-am reziliat contractul la cosmote? Stiti oferta aia reclamoasa de la TV cu telefoanele vechi??Ei bine,e o mare vrajeala..din 3 telefoane in stare buna de fuctionare :un blackberry,un samsung care culiseaza, si un nokia in stare impecabila..domnul de acolo si-a consultat listuta,si a constat ca nici unul nu e trecut acolo,si deci..nu poate sa mi le primeasca.Asa ca am cerut pe loc rezilierea(dupa 2 anijumate la ei) pe motiv de slaba caliatate a serviciilor si nerespecarea ofertelor promotionale.
Am fost si la skoda,si miercuri sau cel tarziu oi dimineata iau masina acasa.
I-am cumparat si mandrei niste incaltari beleaaaa,cu figurien din Toy Story
Azi sa merg la laborator si sa vad cat ma costa toate nebunia de analize,si sa ii caut rucsacel

ninia bine ca acum stiti de unde curgea apa si se poate remedia.Ma oftic ca nu pot sa vad si eu pozele
picky am vazut pozele de la cununie si de la botez.Ai niste printesuce minunate si pe tine tare bine te-a prins tinuta pe care ai ales-o
lali Am gasit o reteta,dar nu prea s-e potriveau cantitatile de lichid la cat peste era. As aca am improvizat oleaca,dar abea la iarna o sa stiu cum se prezinta la gust,pana atunci,stau si le privesc.Apropo,luni ma primesti in vizita?
andreea si eu sunt curioasa sa vad ce alish-belish facusi cu pestele.Mor la iarna sau mai fac?

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata....de maine vine bona sa incercam s-o obisnuim pe Eva cu ea.Sper ca daca va fi pe teritoriu propriu va fi mai usor.

Incercam sa se obisnuiasca cat mai repede dar cu mine si ea in casa nu cred asa ca va trebui sa-mi fac drum prin oras de fiecare data ...adica sa stau pe undeva.I-am spus bonei ca nu trebuie sa miste nici un pai doar sa aiba grija de Eva...sa se joace cu ea pana vin eu de la munca.Atat.De restul ma ocup eu.

Maimuta s-a trezit adineaori si a inceput sa scoata din dulapuri sa 'facem culat".......

Si mancare la papusile alea cu "pal".....mama ce gfospodina ma...nu stiu cu cine seamana ca nu cu mine sigur...



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare,

Prima zi de munca..obositor...
Am inceput diversificarea Annei, 1 data pe zi, nu as fi vrut dar daca merg la munca nu am ce face, ii las si lapte la sticla, dar nu prea se impaca cu sticla;..asa ca incercam cu piureu de cartofi ..ii place..ca-i lacoma...Inca mai avem probleme cu vomatul, de fapt are zile cand vomeaza ff mult..O dor si gingiile ca se chinuie sa molfaie la o jucarie de dentitie si se enerveaza si plange...
Stefi vrea la gradi, dar inca nu are 2 ani jumate, asa ca mai are de asteptat pana in noiembrie. A fost dureros ptr ea sa stie ca si mami pleaca la munca, ca a tot intrebat de mine..creste, intelege, e isteata..si ff lipicioasa.

Cris multam de vizionat pozele, vroiam sa ma si tund si vopsesc dar nu a mai fost timp si ptr asta...bafta mirunei la gradi
Mady revino-ti, i-ati 1 zi libera din postul de mama, sau macar cateva ore si fa ceva ptr tine... te-as scoate eu la o cafea dar nu-s in tara
Lali am vazut pozicile si is ff frumosi fratiori..cum a fost nasterea? te-ai trecut in lista?
Getik esti copilot?! ii ti companie la al tau?
Ema frumoasa aniversare a avut Darius in parc.. tu ce mai faci?
Ninia vazut pozicile, nasoala treaba cu apa si instalatia... pup gasca
Mada cum mai e Eva?
Anna ce face ginerele? pai am avut petitori, vecina bunici mele are un baiat de 10 ani si ea m-a intrebat daca ne incuscrim ca i-a uns pe sufet Stefi, chiar si pe al ei sot care nu-i asa prietenos cu copii..efectiv s-a "indragostit" de Stefi, i-au facut pozici si i-a pus poza Stefaniei pe monitor la pc ca sa o vada zi de zi...Ce-ti face burtica? v-ati hotarat cu numele?
Lavi pe tine nu te-am mai citit de un secol.. ce mai faci?
Simina iertare dar nu am mai avut deloc timp de intalnire, poate la anul.
Andreea la multi ani, sa ai parte de tot ce iti doresti.

Nu am uitat pe nimeni sper..


Pup si fetele care nu au mai intrat de mult..a las acum ca vreau sa-i tai unghiutele la mezina.


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

hallo fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagici!!

Eu de azi dimineata dau telefoane si ma enervez. Nasica fetitei voia sa se inscrie la facultate in Italia, dar idiotii de la facultate au ratacit dosarul,ba au si tupeul sa spuna ca l-a luat ea,asta in masura in care ea are doua chitatnte conform carora ei trebuiau sa ii caute dosarul si nu au facut-o,plus ca are toate chitantele din anul in care a frecventat cursurile. Am sunta la liceul pe care l-am terminat amandoua, mi-au spus ce trebuie sa iau de la ei pentru dosarul ce trebuie dus la bucuresti pentru legalizare si obtinerea declaratiei de valoare , si ce imi trebuie in caz de chiar nu o gasesc idiotii de la facultate si trebuie sa faca duplicat. Imi e ciuda ca daca cere duplicat e posibil sa nu mai aiba cum sa se inscrie anul asta[:(|].

Va pupic pe toate , revin mai pe seara, acum ma duc sa fac o baie, cat mai dorm copiii.

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Multumesc pentru urari! Am pentru voi o felie de chec si pizza. Ce-i drept asta o fac mai pe seara, dar pastrez si pentru voi o felie mare.
Era sa uit de bauturi: fiecare ce doreste, visinata, cornata, bere.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Noi vrem tort maaaaalleeeeeeee...
Si eu dau de baut ca azi nu e soare deloc....




Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Virtual, vine si toltul maleeee!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput