Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele si de la noi.
Azi sunt obosita. A avut grija se se trezeasca Stef de vreo 6 ori asta noapte plus tati care a sforait toata noapte.
Acu Stef are chef de joaca si eu sa dorm.
O duminica cat mai placuta.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

offf gabi prin ce ai trecut si tu. bn k s-a rezolvat si nu e nimic mai grav

Piscotel cred k toate mai avem momente din astea. si eu am. si cand am...chiar ca nu faci nimic cu mine

Laura poate e de la dintisori ceva.

nati vad k de 3 zile are prog. la fix ora 3 e in picioare. se trezeste in plans. ea care inainte nici nu stiam cand face ochi ca staeta linistita in pat.ori isi admira mainile ori gasea ea ceva de joaca. plus k plange din somn, e agitata, maraita, roade, baleste.. off ca asa m-am saturat de perioadele astea cand ies dintisorii

eu de aseara am o maaare durere la genunchi.nu stiu dela ce. k nu m-am lovit, nu am facut nici o miscare gresita, nimic. m-am ridicat depe canaea si bang m-a lovit durerea. toata noaptea m-am foit ca nu puteam sa dorm, cand ma ridic, ma asez sau merg, doare rau. iar cand sunt culcata, ma arde ceva in interior sub rotula asa..
sper sa treaca.
ca de marti pana duminica sunt sola aksa cu pitica. deci sa te ti distractie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

RUGAMINTE MARE PT FETELE CARE AU NASCUT LA MUNICIPAL: dati-mi si mie un PM cu ”tarifele” - dr, anestezist, asistente etc. O rog in special pe SIMO, care parca imi amintesc ca a nascut cu dr Tufan, ca de el ma intereseaza, dar sunt binevenite orice raspunsuri.
Multumesc
Va pup

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Si mai am o rugaminte maaaare - incerc sa dau de buni Lenuta si imi spune ca nr nu este alocat, mi l-o fi scris FRAGRANT gresit...imi da si ie cineva un PM cu nr ei???

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata..la amiaz!

Roxx..ti-am trimis pm cu ce ai intrebat.

Raluca..da cu diclofenac gel la genunchi,eu patesc destul de des asta,nici nu pot indoi genunchiul cateodata. si nu este o durere continua,ci junghiuri din alea urate cand te astepti mai putin.

Revin mai tarziu...promit



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:


Roxx, cred ca ai nr. dat gresit. Nr. meu e. Pup fetele si pe buburuzele voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Rezolvat ambele probleme!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Intrebare pentru mamicile cu cunostinte juridice: cum sau unde si in ce fel pot sa iau masuri impotriva unui vecin care lasa cainele sa latre la toate orele de n` ori pe zi. Mai exact vis a vis de blocul nostru sunt case, si proprietarul si-a pus paznic la casa care e goala. Acest paznic (un alcoolic) a adunat caini de pe strada si ai tine inchisi in curte (cred ca si nemancati) si de cate ori vine si pleca cainii incep sa scheaune de parca i-ar taia in bucati. Chestia asta dureaza de vreo 3 ani. Pana acum am suportat, dar acum fetita mea se trezeste din somn plangand datorita schelalaiturilor si cand e treaza si aude incepe sa tremure si sa planga. Dealungul timpului s-a incercat de toate; politie, hingheri, s-a vorbit cu paznicul cu proprietarul, dar pe cei doi ai doare undeva.... sunt disperata! Da de ce sa planga copilul meu!! Nu pot sta si sa nu fac nimic. Trebuie sa existe o cale ca betivanul ori sa inchida cainii in partea cealalta a curtii (de unde nu s-ar auzi), ori sa ai lase sa ai ia hingherii. Imi cer scuze pentru povestea asta lunga, dar nu stiu unde sa ma duc sa rezolv problema asta.
Va doresc o duminica linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

politia animalelor?


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Exista in romania? si nu cumva sunt tot una cu hingherii?

Mergi la inceput