Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Apropos de alcoolisme, eu tot caut sa beu afinata, dar nu gasesc, dar si cind oi gasi..


Se gindeste ciniva sa foloseasca la bebe scutece refolosibile?


mami de Sofia si de Zoe
Doamne ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_t
pe mine m-au amuzat postarile bellei



da, pe alocuri ... cand am dispozitia necesara sa vad lucrurile asa de lejer ca ea. E bine ca nu are alte probleme in viata decat blugi si ugg-uri .

Si eu am sentimente de-astea contradictorii, sunt sau nu constienta ce ne asteapta ... da' tot is nerabdatoare sa o tin in brate si pe Elisa .

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 28s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

ooka iarta-ma ca nu vazusem intrebarea. pai m-a apucat intr-o joi (18 august), cu gat iritat fara dureri, sambata am mers la un pool party si am zacut ca un caine, cu stari de rau si a aparut si durerea cea atroce...si de atunci m-a tinut pana acum. am schimbat 2 antibiotice (ospen, augmentin) fiindca sub ospen (luat pt puroiul de pe amigdale, la o saptamana distanta de cand ma luase boala) s-au inverzit secretiile pe care le expectoram si dr. mi-a zis ca trebuie unul mai strong. acum 2 zile am scapat de antibiotic dar nu pot sa zic ca mi-a trecut complet, dimineata ma trezesc tusind si cu nasul infundat. si starile de rau le-am avut pana alaltaieri, ieri ce m-am simtit si eu mai bine

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 30+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Miere, ma bucur ca nu este vorba despre diabet. Multa sanatate!

Despre discutia de la miresici Cred ca Bella va fi putin cam mult socata cand va veni bebe. Mie una imi da impresia ca se pregateste ptr "joaca" de-a mama...

Pup toate fetele!


Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ooka - o pui de-o betie? Auzim la stiri, gravida in coma alcoolica la o asa pofta? Ai tot dreptul ... esti prima pe lista, hahhahaaaa.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 28s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

corect, dana!! Bine spus, joaca de-a mama!

ooka - cineva la odiseea iul-aug2011 foloseste scutece refolosibile, da' imi scapa numele.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 28s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Mda, merci Ralu, la noi nu fu cu puroi, gitu nost' e curat. Insa vb de parca m'am intilnit cu haita de lupi, nu cu unu si tusesc rau di tat. E a 14 zi, eu sper sa scap repede.

Tu Brambu, nu ma imbat, asa nitel. Eu sincer am baut vreo 3 pahare de vin in sarcina asta si niste bere, vreo 4-5. Dar atat, asta pentru ca n'am gasit afinata

Vreau si eu un lavoar de la ikea si nu stiu daca e ok portelanul au ba, ca vreau sa iau una sub forma de cadita de bebe ca sa o spal in chiuveta, plus ca e pe drept ca acum am una ovala si imi zgarie retina

mami de Sofia si de Zoe
Doamne ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Cine este Bella, ce a facut si pe cine a suparat ca va tot vad vorbind...

Emma 26 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Neata de acasa ! Azi mi'am luat zi libera sa profit de ultimile ore cu mama aici...

N'am fost la italienesc pt ca nu e in drumul meu Da recunosc ca m'am uitat un pic la raionul cu produse italienesti din supermarket aseara.. nu aveau nocino...drept urmare am mancat niste nuci azi dimineata..

Si mie mi'a luat 2 secunde sa o recunosc pe bella ... ce sa spun e consecventa..

Ooka pe mine ma batea un gand cu scutecele lavabile dar am impresia ca aici la cresa nu te accepta cu lavabile si in consecinta nu prea s'ar rambursa investitia....Ma mai gandesc..

Irina ma bucur ca nu e asa grav la Aidan! Multa sanatate!

Felicitari fetelor cu vesti bune de la eco! Tot asa sa o tineti/em!

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

emma - pe mine m-a "suparat", in principal . Ce ai vazut scris acolo, in link-ul dat de carola a fost si esenta discutiilor de pe-aici. Daca ai timp si chef, cauta printre primele capitole ale odiseei. Nu mai stiu exact capitolul cu pricina ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 28s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput