Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Strumph, ma topesc de fiecare data cand vad printesa ta. E dulce tare si frumoasa, frumoasa, frumoasa! Imi vine sa o mananc. Cred ca nu mai poti de dragul ei. Parca te si vad vorbind si ranjind cu ea, asa ca intre fete.
Sa creasca mare si sa fie sanatoasa!


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

happy offfffffff
si la maria sunt la fel de mari bubitele?
ea a facut febra?
mie mi-e frica la astea de febra mare
offff
snatate multa micutei

strumphule ce mi-ar fi placut sa vin si eu la marea intalnireeeeeee
sau sa te insotesc azi la shopingggggggg
cine stie poate la anul dam o fuga
eu ador sa calatoresc
cat despre shoping nu mai zic
sa ai bafta sa gasesti tot ce vrei la cumparaturi si fata sa fie cumintica
hai ca mai e poutin si vin marile evenimente

roxy vezi ca la cei mici nu se dau iaurturi si lapte gras
se dau cele mai slabe
ai grija cata grasime are iaurtul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaa
strumph iar piscoata e superrrr
ahahahah
draga de ea
si petra suge la picioare de vreo luna
asa a fost si antonia
au o elasticitate super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

happy offfffffff
si la maria sunt la fel de mari bubitele?
ea a facut febra?
mie mi-e frica la astea de febra mare
offff
snatate multa micutei


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)


Andrei face convulsie febrila, chiar si la febra 39 , de- aia la noi cand apare febra, eu sunt in transa. Sper sa nu faca febra ma Maria. Oricum sunt pgatita si in standby.




Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna mamici
strunfi ce minunata e printesa ta, imi vine sa o mananc. este tare frumoasa. cand ma uitam la pozele cu ea eram cu cristian in brate si cand a vazut-o a inceput a rade.ma bucur ca ai gasit cine sa iti modifice rochia si spor la rezolvat ce mai ai de rezolvat
aly ma topesc dupa edu tau. tare dragalas e si ce scheme face, wooww pana o face si cristian a meu asa mai am mult de asteptat. fff frumos, maine poimane merge in 4.
Happinessmulta sanatae mariei si lui andrei. sper sa nu faca si maria covilsii.sa fie o forma usoara.
madutza ce frumos sta catalina in picioare
noi suntem fff agitat din cauza dintutcilor. se vede un punct alb dna doctor a zis ca a spart gingia dar eu nu simt nimic la deget. e posibil sa fie sparta gingia si sa nu se simta?
toata noaptea ne foim pe tot patu si se intoarce pe burta si nu stie sa doarma pe burta, nu stie sa intoarca capu si se trezeste eu stau toata noapte sa il intorc de pe burta pe spate si de multe ori se trezeste de tot si tre sa il iau la leganat, il legan cate o ora fara sa vb nimic cu el fara sa aprind becu si dupa juma de ora dupa ce il pun in pat se intoarce iar pe burta si o luam de la capat si tot asa pana dimineata. azi am crezut ca imi pierd rabdare dar se pare ca rezit eroic. abbea acu a adormit si el pe ziua de azi. adica a mai dormit azi o ora dar in ora aia s-a treit de 2 ori si mai mult l-a tinut pe picioare. mancam supica crema intre orele 9 si 11 din cartof, dovlecel, ceapa telina si morcov si intre orele 15si 18 piure de fructe din mar si piersica, mar cu para sau mar cu pruna. intr-o zi am facut si eu branza cu calciu lactic dar e tare aiurea, nu are nici o legatura cu branza normala de vaci, parca aduce un pic la gust cu urda. am incercat sa i-o dau cu mar dar nu a vrut-o asa ca am mai adaugat si o para si asa a mancat-o. in rest nu protestam la mancare. mancam cu drag si spor si ne mozolim din cap pana in picioare cu tot cu bvetica din plastic.

bagam si noi piciorusele in gurita toata ziua. intr-o zi s-a muscat tare si a inceput sa planga probabil a crezut ca daca musca de picior nu il doare
la baita facem baaaalta mare. dam din maini si din picioare de dam pe jos juma din cantitatea de apa.
eu am o sinuzita groaznica si puiu e si el fornait. a zis doc sa facem aerosoli cu dexamed si se fiziologic eu de 2 ori pe zi cate o fiola dimi si seara iar puiu mic o jumate de fiola seara


am scris un roman, nu scriu eu prea des dar si cand scriu nu mai termin.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

mah, n-am citit eu bine, sau zice strumph c-a slabit 10kile?!?!?!!!!1
Felicitari femeie!!!
In mod cert explici tu pe undeva prin urma ...cum se face...
Eu insa am umblat fleaura, prin locuri fara net si am pierdut cateva saptamani.

Se slabit, vreo 4kile...da' tare greeeeuuu merge!

Am vazut poze cu bebici absolut minunati...dulci foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dya, pup, incearca sa faci branzica din lapte gras 3,5 % si nu o lasa prea mult la scurs... asa am invatat si eu de la fetele de pe forum si a iesit buna,

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Chiar Strumphi, ia explica-ne si noua cum ai slabit 10 kg, ca toate vrem
In orice caz BRAVO!!!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

ailed ms pt reteta. asa am si facut-o, nu am zis ca nu e buna doar ca e aiurea ca nu are nici o legatura cu branza de vaci pe care o stiu eu. asta are alt gust.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

ailed ms pt reteta. asa am si facut-o, nu am zis ca nu e buna doar ca e aiurea ca nu are nici o legatura cu branza de vaci pe care o stiu eu. asta are alt gust.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

evident ca are alt gust... toate sunt altfel... din ce papa ei...


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput