Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumnphitza este asa dulce Spohia, ce mutrite dulci face....si cu piciorusele in gurita este scumpa tare.

chiar, ia sa pun si eu cateva poze cu piciorusele in gurita

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

strumnphitza este asa dulce Spohia, ce mutrite dulci face....si cu piciorusele in gurita este scumpa tare.

chiar, ia sa pun si eu cateva poze cu piciorusele in gurita

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



cred ca asta e pozitia lor preferata acum

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed da, face ce face si hop cu piciorusele in gurita. de fapt, totul in gurita.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

gata, mi-am baut porcheria cu lapte si acum merg sa fac curatenie, sa dau un mop pe jos si sa spal in bucatarie.

am pus poze.
dar nu stiu de ce nu le baga in ordine, le-a amestecat cu cele care deja erau in album.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

roxy luca mananca bine si fructele si legumele dar invariabil se stramba la prima lingurita si se uita la mine de parca ii dau sa manance o mare porcarie la a doua lingurita se infige efectiv in ea iar de la a treia pune mana pe lingurita sa o duca el la gurita la noi mesele dureaza maxim 10 minute



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si eu am plecat, ca s-a trezit sefa si tb sa-i fac fructele... azi le va vrea...?si sa iesim afara.. astept doar sa se termine masina de rufe... azi am facut ordine in dulapul lui barbata-miusi am mai pus haine care i-au ramas mici Andrei sa le dau socrilor...sa le duca acasa... am deja o prietene care tb sa nasca in martie 2012...se pare fata.. dupa calc chinezesc...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Salutare fetele,

Va multumesc tuturor pt raspunsuri..si va pup pe toate..

Deja ma informez si eu cu sucurile astea..o sa achizitionez un storcator clar pt ca vreau sa ii dau mereu sucuri lui David si sa il invat cu ele...Asa ca incepem sa ne interesam ce gasim!!Plus ca tb sa luam si mixer vertical si scaun de masa...Tb sa imi fac timp sa merg sa vad modele,ma mai uit si pe net,dar cum stau prost cu timpul...

O sa ii dau fructele dupa ce face 5 luni,adica dupa 15 septembrie..am si eu niste pitici...poate pana atunci achizitionez ce imi trebuie...

Chiar daca am copiat ce ati scris voi aici despre diversificare sunt praf si tot o sa va intreb..,pt ca voi veti fi toate foarte scolite la capitolul asta...

Recunosc ca eu il mai tin pe David in fundulet cate un pic,sper sa nu ii cauzeze..iar lui ii place la nebunie,intinde mainile sa il trag..hot ce sa mai!!!!

Daca aveti storcatoare de care sunteti multumite... v-as multumi din suflet pt sugestii!!

Pupicei..


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua!

Multumesc mult fetelor pt cuvinte!
Si cum am promis merg sa descarc pozele de pe aparat si apoi sa le descarc pe contul comun.
Revin cat pot de repede...

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Am pus pozele promise!


Merg ca a ajuns sotul in pauza de masa!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

happy da cum se trateaza?
ii dai doar de febra
si atat?
cu regularitate sau doar cand face febra?
andrei cat timpm a avut si cum s-a comportat?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Pe bubitze se da cu mixtura mentolata si ptr febra Nurofen la 8 ore.
El a facut o forma mai complicata de varicela, cu plagi mai putine dar mai mari si ptr a evita suprainfectarea lor, un medic de la Medlife ne-a dat un preparat cu antibiotic sa-i da pe ele, tinut in casa minim 2 sapt, ptr ca sist imunitar e slabit, ca lupta cu varicela si exista risvul sa culeaga si alte boli, plus fara facut baie ca se inmoaie plsgile si cad cojile si o luam de la capat cu facut coaja etc.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput