Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

ally da, ii facem interventia pana la urma, am asteptat cat am asteptat, limbuta si a mai dat ea drumul dar nu de tot si il vad ca nu poate sa o scoata din gurita :( asa ca pe 28 septembrie e ziua "cea mare". am emotii dar cu siguranta totul o sa fie bine!

pisuc ma bucur mult k iti place blenderul, si eu sunt incantata de el, de cand am inceput pasatul supei il folosesc zilnic si imi place la nebunie, e foarte usor de folosit si curatat, mai mare placerea! cat despre programul lui petru nu ai de ce sa iti faci probleme, daca iti aduci aminte luca avea un program complet paralel cu cel 'ideal" si chiar imi faceam probleme la inceputul diversificarii daca o sa treaca la programul "rational" fara probleme. a functionat din prima zi. petru vad ca se incadreaza mult mai bine decat luca, as ca si la voi sunt convinsa ca o sa fie simplu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello si de la noi!

Offfffff... sint cam necajita , iar avem probleme cu somnul de vreo 3 zile ca tot intreba Strumphy, acum nu numai ziua ci si noaptea ... se trezeste la 1:00, la 2:30, la 4:30, la 5:30 si la 6:30 si apoi nu mai adoarme azi abia la 15:00 am reusit sa o adorm si nu spun cum a urlattt pana atunci ea urla si eu plangeam cand o vedeam ca am clacat

Ma tot uit in gurita ei si nu vad nici un semn ca ar iesi vreun dintisor nu e gingia rosie sau inflamata, nu se vede nimic alb, nu se simte nimic, nu baleste sau roade pumnii mai mult ca de obicei nu stiu ce sa mai cred....

Revin mai tarziu daca nu s-o trezi dupa ce pap si eu ceva ca n-am mancat nimic pe ziua de azi.




Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

am venit si noi de la plimbarici, schimbat bebelina dulce, dat papica si acum somnic. s-a innorat si cred ca o sa dea si o ploicica. dar este nesperat de cald.
acum mananc un Joe Big bb_yasmi tie iti place asta? ca si tu esti cu Joe.
chiar, ce combinatie ai facut cu numele. imi place
eu inca nu i-am dat galbenus, mai astept vreo sapt asa.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Offf...........


S-a trezit

Cred ca o iau razna.....



Vroiam sa o intreb pe Alina cum mai e Luca, si-a revenit cu somnul ca parca si el incepuse a se trezi des noaptea? I-a dat vreun dintisor?



.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina te felicit si eu pentru casuta. este mare realizare.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki supica si orice ii dau, cu lingurita ii dau. cu biberonul nu vrea nimic, nici macar lapte. sa vad de la mama o sa bea laptele din biberon cand mergem la nunta. cum zicea madutza, ca de la mine nu bea dar de la altcineva da.
supica este asa mai piure. de fapt este ca un piure subtiat, nu il fac chiar gros.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza si la noi este 'maimutica' printre alintaturi ca sta agatata de noi cand o luamm in bratica exact ca o maimutica
ii mai zicem bulz, bulzic, maraici, buzita mica, iubire mica, dulceata, scumpici, grasunici, pulpita, cheliuta(ca inca nu i-a crescut mult par), blondina lu' mami si lu' tati....ohoooo asa de multe sunt... ii zicem cum ne vine pe moment, asa draga ne este incat scoatem niste alintaturi atunci pe loc......de nici nu-ti imaginezi.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ziua buna dragelor!
eu chiar sunt de dat la rubrik dispatritii misterioase
off nu mai am timp de nimic. m-au coplesit treburile astea si nu se vede nimic din ce fac
uneori zic ca odata cu inceperea scolii lui stefy ma mai dezaglomerez si eu..dar ea micutza nu ma incurca cu nimic
maidegraba rsora sa care m-a terminat cat e treaza e un zimbet si un chiot toata ziua si nu sta nici calare nici in picioare , vorba aceea
ma gandesc serios la un tarc sau ceva sa o tin la patrer ca nu pot face nimic cu ea

v-am mai citit seara tarziu ,dar cand dadeam sa scriu se azea fata...asa o bafta aveam...m-am si enervat intr-o seara ca i-a cazut suzi fix cand terminasem si eu un capitol jumate de citit si vroiam sa va scriu
acum doarme in carut lannga mine

despre ea ce sa va zic...e ok...adica mucoasa, da ne trece noua si asta....doarme seara de la 21.30-6.30
manca bine, da nu i-a in greutate....are meniu de manechina....sa va zic sice si cum papa asta ca tot ati vb voi acum
6-6.30 lp 120+1cupa de cereale....dar uneori manaca doar 90ml (aviz Cami)
9.30-10 piure de fructe (nu prea-l agreaza indiferent ce combi eu si uneori ii mai pun si puine cereale sau lp .ne cam ia 30 minute sa papam intre 12o-160ml....)azi a avut morcov cu nectarina...apoi pe la 10.45 pana la 120ml lp si adoarme uneori pana la 13halta data doar 40-50 minute spre dezamagirea mea
13.30-14 piure de legumne....pe asta il manancaindiferent de combinatie cu mare pofta..pt 160-200ml nu ne ia mai mul de 10-15 minute la masa....la maxim o juma de ora 120mllp si dragem pe dreapta la fel ca dimineata..adica ori 40 minute ori 4h
in piure pn ori lp ori putine cereale...dar si gol il acepta
combinatiile sunt intre dovlecel +cartof,dovlecel+morcov , dovlecel+rad de patrunjel, cartof cu morcov, dovlecel cu fasole verde
cand bag leguma noua tin cont ca abia peste 4 zile sa am altceva nou in meniu
pe lista am sa introduc branzica si carnitza
am zis chiar daca nu a luat iar bine in greutate sa nu ii dau astea inainte de 6l
18h 150ml
21.30 150ml +cereale....nu mai vrea lp cu multe cereale si la cantitatea de lp ii pun doar 2 cupe
eu ma declar multumita de cum papa si de ea in general
e cuminte si e dezvoltata comform cartii....la nazdravanii si la lungime

va pup..am vazut si pozici...frumosi fluturasi si schimbati mult de tot...ma bucur pt realizarile lor
imi e dor de vb cu voi
simo tot zic sa te sun...off timpul asta....
ma duc sa intind rufele
degetul e bine..sunt ciuntita rau la unghie..din cauza asta zic eu ca am mai ramas cu unele treburi in urma...ca nu prea puteam cu manusa si evitam treburile care necesitau bagatul in apa..dar tot mi-a cpt si o sa imi ramana aiurea rau de tot unde mi-a zburat unghia
bine ca nu mi-a luat buricul degetului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

cami pune i laptic si in legume.branzica de la cat timp se da ca nu mai stiu...

fetele cu bebei diversif cat de des papa bebeii?? al meu are mese tot la MAXIM 3 ore!! nu ar trebui o pauza mai mare??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



eu nu stiu ce sa-ti zic aici ca Anastasia are 3 mese mari si late deocamdata. dimnineata , pranzul si mai dupa masa cereale cu lapte. si in rest alaptat la cerere, adica si la o ora cateodata. dar regula este de 2-2,5 ore.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally eu iau iaurt Covalact si Bifidus de Prodlacta. am zis ca incerc si Napolact dar am uitat sa iau

chiar fetelor, la voi sunt lactate de Prodlacta? este o firma de lactate renumita si sunt curioasa daca se gasesc si la voi.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput