Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor
apar si eu!
Minunat la nunta ieri, pe terasa Palatului Bragadiru, foarte frumos si classy; am dansat muuuult de tot, si ne-am simtit tare bine. La 8.30 am fost pana acasa, joaca, laptic si la 9.30 Petru s-a culcat de noapte, pana azi la 8 dimineata! (vrusese sa pape doar 50 ml LP de la mama cu bibe, si nu prea avusese chef de somn toata dupa-masa...) Asa ca apoi parintii s-au intors la nunta pana la 1 noaptea! Tare tare bine, si culmea ca azi sunt f fresh.
Strumphi, eu as merge cu ea si la un dermatolog la Bucuresti, crezi ca ai timp? daca vrei ma pot interesa cine e bun. Ca asta e avantajul Romaniei totusi, doctori buni si acces destul de rapid in Bucuresti.
Cami, nu stiu ce sa zic, greutatea e f buna, pare intr-adevar ca papa putin insa... Poate e doar o faza trecatoare insa!
Scrish sanatate multa!

Pupaturi tuturor


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

hello fete.

AM mai scris la un moment dat un mesaj urias si l-am pierdut ca nu ma logasem cum trebuie
Ally ms de intrebare. SUntem ok, doar ca in lipsa de timp..vesnica noastra problema..Ultimele pregatiri de scoala, am niste emotii mama-mama. Ai mei fiind fara masina acum i-am tot dus de colo colo sa rezolve cu acte si alte chestii...Dar sper in 2 sapt sa aiba alta masina.L-am vazut pe gimnastul tau in pozici. E nemaipomenit! Un voinicel.Si asa si arata. CHiar ma gandeam ca eu pe al meu nu prea-l las la orizontala asa, ca nu am timp de el...asa ca puiul sta doar in funduletz cum il tin eu..Ce fain ca papa legume asa bine Edy...EU parca regret ca a cunoscut intii gustul fructelor ca nu prea se omoara dupa legume. Maninca ff putine...
Happy, Miki, soramea cumpara mereu pui coccoricco, se pare ca nu are porcarii in ei..eu insa nu prea ajung sa iau..
Miki, ma bucur ca nepotica e bine. Da, DUmnezeu e mare!
Cami, vaccin usor...si noi avem poimiine.Ooof..
Strumpf, sper sa fie ok piscoata si sa se rez cu tratamentul primit. Cu perlele..da, se zice ca ar fi lacrimi, dar eu zic sa nu te iei dupa chestiile astea..prostii.
roxy, ce-a crescut Anastasia si ce frumoasa e!tu mai apuci sa faci sanii asa plini? Eu nu, bea Arsenie tot mereu, seara suge de cateva ori chiar, ziua mai mereu...si chiar dc sta 2-3 ore fara, sanii tot nu ajung sa tipe...
felicitas, de ce nu incerci s-o pui iar la san?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara...

Nu va mai spun de ce nu intru..caci stiti!!!

Maine vreau sa ii dau lui David suc de morcov,sa vedem cum reusim,parca vad ca nu o sa vrea deloc...Nu am inca storcator si o sa incerc cu tifonul...Poate rezolv problema cu storcatorul numai ca tati nu are timp sa mearga cu noi la market..este foarte ocupat cu serviciul...

Vreau sa incep cu 2 lingurite si sa cresc progresiv cu cate 1 lg/zi pana la 6 zile,ce ziceti??Este ok??Si dupa 6 zile bag piersica sau marul...

Am emotiiiiiii

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

madutza_bra felicitari pentru povestea nasterii Catalinei de pe prima pagina pe DC o puteti vedea www.desprecopii.com/info.asp?id=3340" target="_blank"> AICI

Nu inteleg de ce totusi apar pozele andreei la povestea madutzei ?? s-au amestecat povestile cu pozele? sau cum ? eu nu inteleg ?

Andreea pe tine moderatorii te-au intrebat sa le dai poze sa puna pe site cu povestea ta si au copiat povestea madutzei sau invers sau ...cum???

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

ce faceti? v-ati trezit?

ally ce bine ca Edy papa cu pofta. Anastasia a papat parca mai bine la inceput decat acum. nu stiu ce nu-i place la supica. ieri i-am bagat si carnita de curcan, asa buna a iesit, ce n-a mancat ea am mancat eu.
nu stiu ce sa-i fac sa-i placa si ei mai tare, sa pape cu pofta.


bb_yasmi ce scump este Lucas, cred si eu ca i-a placut la strand, statea ca boierul pe sezlong asa cald este la voi, de strand? la noi s-a mai racorit.
mie imi place tare mult freza 3 si 4. sunt beton

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza saracuta Sophia.... asculta si de medicul asta si vezi daca ii trec. si mergi si in tara cand vii, cum a zis si pisuc

cami cum nu mai bea lapte? poate este ceva trecator, totusi. cu greutatea mi se pare ok.

simona da, cu toate ca si Anastasia suge mai toata ziua, in alea 2 ore tot se umplu sanii si ii mai mulg cand am chef. si cum nu prea mai am.....eu as vrea sa mulg surplusul sa nu scada lapticul.
stii ca eu ziceam ca incep cu legumele? ei bine doar ziceam si eu i-am dat fructe si acum nu se omoara cu legumelel deloc. nu stiu ce sa-i fac. ce solutie ar fi sa pape mai cu pofta.
dar sunt cea mai fericita daca am laptic suficient si bun si asta este, sa bea laptic, o manca ea si legume mai incolo.


miki asa ma bucur ca nepotica ta este bine. tare, tare ma bucur. sa creasca mare si sanatoasa

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor are ceva daca ii dau Anastasiei numai supa cateva zile, fara fructe? insist cu legumele mai tare si ii dau fructele peste cateva zile dupa ce ii intra supica in reflex

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

roxy la noi zilele trecute au fost 34 grade!!!

cami, de ce nu incerci sa ii dai mai mult pireut daca asta papa. dai laptele cu cereale in bibe daca asa vrea. sari peste reguli si da i sa pape cum vrea ea doar sa pape.

merg ca se trezeste buburuzu' meu


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata...

Felicitari Madutza pt aparitia povestei pe prima pagina!!!!

Astazi cred ca stam in casa,este cam innorat si nu vreau sa risc sa neprinda ploaia pe drum...

Va intrebam si eu de sucu de morcov..sa ii dau 1 lingurita sau 2 lq la inceput???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely eu i-am dat din prima mai mult. am vazut ca bea si ii place, i-am dat. i-am dat vreo 10 lingurita, asa. poti sa-i dai ca n-are nimic.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput