Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Mai, da cate v-ati bagat la cafea azi, cand dau eu espresso nu va place eh las`, ca nu va mai dau eu nimic si sa nu va prind ca cereti

Eu acasa cu piscoata pana pe la pranz, daddy e la Batman live show la arenele O2 avea bilet cumparat de prin aprilie, de cand s-a anuntat showul si nu ptea lipsi el domnu ca deh, are acusi 40 ani si el tot cu batman cica a citit reviewuri foarte bune despre show, eh pentru el, ca eu cand vad prin casa reviste numai cu batman si fel de fel de desene genul asta ma ia cu rau , nu mai are leac...asa ramane pana moare, parca il si vad bunicut pe la 80 ani citit revistele de desene cu batman In aprilie exact dupa ce nascusem avea bilet la Doctor Who si a fost si l-a vazut, eu am stat acasa cu fata, acum la fel, el la spectacol si eu acasa cu fata, deh... i-am spus, cat de curand imi iau si eu bilet la filmul cu Strumfi si ma duc singura si il las acasa cu fata acum nu mai e problema, ca e mai mare si se intelege cu ea daca il las cu ea dar cand era de cateva zile/sapt si avea colici nu cred ca s-ar fi descurcat daca eu plecam aiurea, dar las` ca mi-o veni si mie randu si il taxez eu pentru asta Na , eu rad acum, ca nu ma doar pe mine ca stau singura cu fata, de parca nu as sta tot timpul singura cu ea acasa, dar as fi vrut sa petrecem impreuna in weekend, dar il inteleg si pe el, ca trebuie sa mai iasa sa se relaxeze, si eu la fel, dar nu avem cu cine sa lasam fata sa putem merge impreuna si pe mine porcariile lui de filme si desene gen Batman sau Doctor Who nu ma pasioneaza deloc, chiar ma streseaza ca se uita la tv la prostiile astea si are prin toata casa numai reviste cu prostiile astea, sa nu mai spun ca e abonat si ii vin in fiecare saptamana nu stiu cate reviste genul asta ...eh ce sa ii faci, boala grea, fiecare cu "pasarica lui" altii sunt inebuntii dupa o echipa de fotbal la varsta lui, dar el nici sa nu auda , nu ii place ...cred ca mai degraba as fi acceptat sa se uite la fotbal la tv decat la prostiile de sf uri cu Doctor who si batman

Pe la pranz ies iar in oras, ne-am dat intalnire pe Oxford street dupa ce iese el de la showul ala, sa stea el cu fata sa o plimbe si eu sa ma uit prin magazine dupa ce mi-a mai ramas de cumparat , nu multe chestii dar de folos, gen ciorapi lungi albi, ceva bijuterii de pus la gat si urechi.. de astea de efect asa si macar am barbatu dupa mine si plateste el, ca eu mi-am tocat toti banutii acum 2 zile la shopping

Eu despre diversificare nu ma bag ca nu ma pricep, si nici nu vreau sa imi bat capu acum ca dupa ce oi reveni din ro , la inceput de oct o sa incep si eu ca pe 2 oct o sa faca piscoata 6 luni, o sa trebuiasca sa ii iau scaunel si restul de recipiente etans de pus la congelator si lingurite si castronele si ce ne-o mai trebui ca nu-mi mai dau seama acum hhh babetele de plastic , esentiale... primordiale as spune ca de nu am ce freca la pete

Ma duc sa pun piscoata sa faca un pic de nani si eu ma bag in dus dupa aia sa fiu fresh cand se trezeste ea sa ii dau papa , s-o imbrac si sa iesim in centru sa ne intalnim cu daddy pentru o sesiune de shopping

Weekend frumos si cu soare va doresc si Madutzei multa distractie si sa rupa papucii in doua de la atata dans

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Da, se intampla sangerare la sterilet.Stai linistita , nu te alarma decat daca devin mult prea abundente.Ar trebui sa si dispara in doua trei zile.

Referitor la pastila de slabit, nu pot pt ca alaptez.Ba mai si mulg ce nu suge moaca, si il dau la biberon
Asa ca mai asteptam...si adoptam metoda strumph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

stau la o cana cu laptic si va citesc

strumphitza gata, nu mai am porcheria spaniola, ce bine ca s-a terminat

ally nu pot sa cred ca tocmai pediatra ti-a recomandat borcanelele din comert. dupa parerea mea alea-s niste porcarii, nu-s naturale deloc, deloc.
am cumparat si eu unul si am comparat cu cel facut de mine. nici pe departe gustul nu este acelasi. ala se simte clar ca are si alte adaosuri prin el. eu nu voi cumpara asa ceva, decat intr-o foarte urgenta situatie si atat.

pisuc multumim de informatiile de la moasa. chiar ma interesa si pe mine faza cu apa. mie pediatra mi-a zis ca inca nu este cazul sa-i dau apa deoarece ea suge dupa masa si intre mese, destul de mult.

miki eu zic ca sunt mai ok cele de pe piata si carnea proaspata decat cele din borcane. alea-s cu mai multi aditivi ca sa se pastreze...
eu stau si ma intreb....cum rezista pe rafturile din supermarketuri atatea borcanase la temperatura aia de acolo....acasa daca fac din aceleasi ingrediente se strica in 3 ore, isi schimba gust,culoare...alea n-au nimic.

ralunka dar nu mai stiu daca ai zis...de ce trebuie neaparat sa te intorci acum la servici? nu mai puteai sta macar pana la 1 an? este tare rau asa. asa cum zicea si pisuc, la cresa intra in contact cu alti copii, boli...cred ca cu o bona ar fi mai sigur.

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

xeo vii la Rasnov/ pai o sa fii la cativa km de mine. distractie placuta. ce plimbareti mai sunteti.

ally si eu tot asa prefer, sa fac papica si s-o tin de pe-o zi pe alta la frigi. nicidecum la congelator. deocamdata gatesc zilnic. mai incolo o sa fac pentru 2 zile. doar altceva n-am de facut, nu?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza spor la cumparaturi (stiu ca o sa ai)


ieri i-am dat Anastasiei laptele muls in biberon sa vad ce face cu el, il bea? asta proba pentru cand ramane cu mama ca cand mergem la nunta. atata a mai molfait biberonul ala....dar de baut nema, habar n-are sa traga din el cred a uitat de cand era mica
cum sa fac sa bea si din biberon? daca n-o sa bea cum o sa-i dea mama laptele? cu lingurita?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Xeo..multumesc mult pt raspuns...O sa urmaresc cat sunt de dese..deocamadata am avut si ieri si azi un pic...
Ma intreb cum o fi la menstra..

Sper sa nu fac vreo complicatie..ar fi culmea,dupa ce ca abia l-amn pus si mi-a fost si tare frica...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heello

mada, sa aveti o zi minunata si distractie maxima!!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Roxy, aceeasi emotie am si eu, ca maine suntem la o nunta, si tare am impresia ca voi veni la 6-7 sa-l alaptez... (e nunta "de zi"). Vom vedea, va tin la curent

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Roxy, Pisuc, legat de biberon ... totul tine de perseverenta. Cand unui bebe ii este foarte foame mananca el si din biberon. Depinde si de bebe... Dar daca nu vreti sa va stiti copilasul foarte agitat probabil ca o sa veniti sa i-l alaptati :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Eu nu stiu ce sa mai fac sa scad productia de laptic :( Am avut astazi niste sani beton din cauza ca Vladut nu s-a mai trezit noaptea trecuta sa suga. A trebuit sa mulg cat sa imi detensionez sanii. In ultima vreme se trezea iarasi noaptea sa suga. Sper sa reusesc intr-o saptamana sa reglez productia. Parca ma vad cu pompa dupa mine la servici
Legat de sfaturile pe care mi le-ati dat, cred ca o sa mergem pe bona. Sper sa nu ma insel asupra persoanei pe care o alegem. Of, decizii, decizii ...

Mergi la inceput