Sezatoarea canadiana (215)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pucku

Citat:
citat din mesajul lui maru

io vizionat, dar nu vin la gaseala, na!




nici eu

maru cum mai esti? ce face Andrei?

Corina , Stephanie si Yann Edward + Totoku

"I nourish myself by saying no, when I mean no, and yes when I mean yes. I know what I want.""



Puckule, sunt mai bine, Andrei incepe clasa a 11!!!! cand am imbatranit?
cumva mi-ai dat un ghiont pe FB?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Eu votez Boccacino pe Ct. Vertu, poate ne-au uitat aia :))

Pup,
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

azi am inceput clasa intii. eu am avut emotii. el, nu.
poate pt ca mi-am adus aminte de tigancile din coltul strazii care vindeau flori, crizanteme, crini si garoafe. eu am cumparat "flori in punga" de la superstore. de profesoarele care aveau bratele pline de flori (iar robert a fost azi singurul copil care i-a dus flori profesoarei), imi aduc aminte de camasile apretate si de copiii imbracati frumos, de bentitele imaculate si de pantofii cei noi. cred a am fost asa dezamagita pt ca am avut cu ce sa compar....
fir-ar !! mi-e dor de zilele alea.....

MULT SUCCES TUTUROR INVATACEILOR !!!!!


WII e ieftin acum pt ca apare o alta varianta de craciun, unde ca accesoriu ai tableta, cu care joci acasa si o iei si cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

Citat:
citat din mesajul lui Pucku

Citat:
citat din mesajul lui maru

io vizionat, dar nu vin la gaseala, na!

Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


nici eu


maru cum mai esti? ce face Andrei?



Puckule, sunt mai bine, Andrei incepe clasa a 11!!!! cand am imbatranit?
cumva mi-ai dat un ghiont pe FB?

Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


da da da astept acceptul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Anda, gandeste-te ca sunt altii care au inceput clasa 1-a de 3 zile, si au avut si teme :)
Si copiii si parintii.

Bafta multa, voi parca ati inceput maternelle, nu, clasa a-1 propriu zisa.

Eu compar clasa-1-a a lui Victor din Ro cu buchetul de flori mai mare decat el, imbracat la camasa si papion, si tricoul cu 'No homework' pe care l-a purtat aici in prima zi.
Mi-a promis ca tricoul asta nu il ia la examen.

Emotiile de un nou inceput sunt si acolo si aici.

A, si vroiam sa ii zic Mihaelei de termosuri.
Eu incalzesc 2 termosuri in fiecare dimineata.

O zi buna,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Buna fetele mele dragi, Am mai intrat saptamina trecuta, am rezistat asezata pe scaun 10 minute sa va scriu si la sf mi-a dat eroare ca nu eram logata. Efectiv imi venea sa pling, nu am mai avut puterea sa reiau mesajul.

Multumesc ptr gindurile bune! Pot spune ca de abia acum dupa fu..king 2 luni de zile incep sa ma simt bine. Adica pot merge fara durere (mare), sta pe scaun citeva ore, si alaltaieri am urcat si la volan un pic- la ducere ca la intoarcere n-am mai putut.

MRI a aratat hernie de disk pe baza larga care a prins nervul sciatic- de unde si amorteala labei piciorului drept.Am fost 4 sapt la chiropractor, apoi am mers la alt tip care face Active Release Technique, care face masaj pe muschi direct. Inca mai merg si acum la el,la un moment dat ma banuia de piriform sindrom, anyway se pare ca nu a fost asta.
La spital la neurochirurg am trimis de acum 4 saptamini pe fax actele , nu m-a sunat nimeni. Halal sistem canadian, ma gindesc ca poate au constatat ca nu sunt asa rau-de operatie si de aia nu s-au grabit sa ma sune.

Am avut in vizita din Ro o buna prietena, azi pleaca si suntem amindoua triste.Unde am si stat acasa am petrecut f mult timp impreuna si ne-am inteles ca doua surori. M-a ajutat si cu treaba prin casa f mult.
Am fost impreuna la Qc si Niagara.Eu am fost drogata sa pot face fata, dar se pare ca asta m-a ajutat sa sparg nodul mare de muschi incordati pe care ii simtea tipul la mine la coapsa.

Vroiam sa va zic si voua de un super site sa va inscrieti www.travelzoo.com. Sunt oferte saptaminale de last minute. De acolo am luat hotelul ptr Niagara.Cind am ajuns acolo am vorbit singuri, am luat un junior suite la Marriott, etaj 15 am vazut cascada pe geam, camera cu bucatarie, salle a amanger, 2 camere, dormitor cu 2 paturi queen, baie cu jacuzzi, sufragerie cu semineu, canapea, tv plasma (2) si apartament pe colt. adica aveam 3 pereti din geamuri, Si am platit pe noapte $300 cu taxe incluse, Cum am impartit la 2 familii am avut super pret. Ah, si micul dejun inclus. Pe usa camerei era postata rata zilnica $1299 plus tax.

Sper sa revin la munca saptamina viitoare, profit de long weekend sa mai monitorizez cum ma simt ca am si ups si down-uri ca sa ma pot incumeta la volan la drumuri lungi.

Si sper din tot sufletul sa vin la intilnire ca mi-e tare dor de voi.
De fapt de ce nu mi-e dor acum....de munca, de condus, nu mai spun de gym.Dar trebuie sa uit gymul ptr cel putin inca 4 luni. Anyway nu am nevoie, am slabit in astea 2 luni cum mi-am dorit de mult, dar nu doresc nici la dusmanii mei asa metoda.


Au inceput si copii mei ieri scoala si au avut teme din prima zi.In Ro cica dupa 2 saptamini de abia se striga catalogul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Dana imi pare bine ca te simti mai bine si ca ai reusit sa ajungi la Niagara !!!!

cgeam cumparat un termos. Merge cand ii pun legume fierte. Dar cu paste mi-a murdarit toata geanta cu sos.... Chiar voi cum spalati gentile? E vreo solutie ceva care scoate petele interioare? Ca nu o sa cumpar cate o geanta pe saptamana
Nu stiu ce a fost in capul meu, dar eu nu m-am pregatit psihic si la problema mancatului . Cred ca gradinita m-a invatat prost. Credeam ca are asta asigurat la scoala O sa aiba cand o sa fie serviciul de traiteur. Dar nu manaca tot ce e acolo pe lista..... Acum trebuie sa ma obisnuiesc si eu cu ideea pachetelului.
Macar am economisit cam o ora pe zi cu transportul. Nu eu, sotul. Dar e o usurare cand mergi pe jos pana la scoala....

De restaurant eu zic pas din start. Imi vin parintii si nu prea pot sa imi iau liber pentru ei....

By


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

podeanu, si pe aici lumea tot asa mult sta pt o operatie,dureaza luni de zile. cei mai instariti sar granita.

cge, lectii????? in canada? . fi-miu nu are lectii inca, dar tin minte ca dupa vreo 2 zile de kindergarden a venit cu nu mai tin minte ce tema...

sanatate multa !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anda Panda

podeanu, si pe aici lumea tot asa mult sta pt o operatie,dureaza luni de zile. cei mai instariti sar granita.

cge, lectii????? in canada? . fi-miu nu are lectii inca, dar tin minte ca dupa vreo 2 zile de kindergarden a venit cu nu mai tin minte ce tema...

sanatate multa !!!



www.dropshots.com/panda" target="_blank">POZE + FILMULETE



Anda nici gind de asteptat ptr operatie, eu doar am trimis pe fax MRI si trimiterea si asteptam sa ma cheme doar la appointment..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

chiar ma intreba fi-miu azi cind eram in drum spre casa "mami, tu ce ti-ai dori?". invariabil ii spun ca imi doresc sanatate. "ok" zice, "si ce altceva iti doresti ? numai atit?"
ii spun ca da, pt ca daca esti sanatos le poti face pe restul. am avut senzatia ca am raspuns fara sa gindesc, insa acum imi dau seama ca de fapt.. am avut dreptate.
poate poti sa te apuci sa inveti sa cinti la pian sau sa inveti spaniola.... of... nu stiu ce idei sa iti mai dau, ca bine nu pot sa te fac, dar ma gindesc ca iti poti gasi o ocupatie care sa iti mai faca timpul sa zboare .....

Mergi la inceput