Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(73)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

gabiv - ce fata mare ai! sa fie intr-un ceas bun inceputul scolii
sanatate inlincai; noi suntem pe final cu raceala; mai avem muci inca, dar macar am scapat de febra.
are dreptate dr ta; eu am abuzat de batistuta bebelusului; am folosit-o si de 5 ori intr-o zi, ca se sufoca de la mucisori si am vazut apoi firisoare de sange in nas;
am lasat-o mai moale cu bb acum; o folosesc doar seara, inainte de culcare; in restul zilei bagam humex la greu;

simo - hai mama inapoi, ca da lumea in sciatica de la atata tras de sfori

sanatate multa bebe de aditza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

mai chiar sunt cretini medicii astia, auzi de la rosu in gat la infectii luate de la mama, mi se pare incredibil... iar de farmaciste ce sa mai spun si astea sunt o specie la bataie cu medicii, uneori se cred chiar mai destepte decat ei si te iau si la misto cand te duci cu vreo reteta de la un medic...offfffffff



Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Copilul meu se uita la gaura de la usa (unde ar fi trebuit sa fie o clanta) si rade de se sufoca. Si mai trage si cate o palmuta la usa din cand in cand, sa sublinieze extazul.

Mai, copilul asta nu stie sa rada. Zgomotul pe care il scoate seamana cu dresul vocii cand esti ragusit, combinat cu un carait de greiere si un croncanit de cioara... Combinat cu mersul crab-titrez, ce rezulta? Mami e de vina, ca nu invata copilul. Trebuie sa ma apuc de mers in patru labe, ca de ras ii rad toata ziua. si tot nu se prinde nimic de el.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata! Scriu repede ca am o tona de treburi...

Multumim pt urari! Pupam si noi cu drag toti bebelusii nascuti pe 2

GABI, da, tortul e in faceri. Va arat mai incolo. Cand ai timp, povesteste-mi un pic cum a fost cu intoleranta la lactoza. Daca ai mai zis, sorry, sunt senila. Ce emotii cu Ioana!!! Sanatate Ilincutei!

Of, of, ADITZA, mi-e groaza de spitale numai cand aud! Sper sa scapati repede-repede si bebe Mihai sa fie bine!

MAYANE, esti delcioasa! Retete am scos eu pe blog cam din primele 50 de capitole (cel putin, nu mai stiu exact) din odisee, apoi m-am plictisit...

Ma duc la bucatarie ca doarme Cata un picut. Revin.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

am salvat eu p undeva toate retetele de la odisee. le caut si le trimit p mailu comun.

Mayane asa si nati. toata lumea rade injuru ei, ea scoate niste sunete de nu sti dc rade sau face altecva.

am pus pilaful la facut, i-am pus si 2 felii mici de ciuperci, am fiert si niste carnita de vita. acu astept sa vad dc ii place sau nu.

alaltaieri a mancat borcanas cu orez legume si vita si l-a ras in 5 min. sa vedem dc am si eu acelasi succes




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

nu stiam de ce a refuzat tot azi, dupa ce ieri a fost ok- dinte nr 5 crapa! un incisiv central, sus
camiliaaaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Ocsanica nici ea nu mai stie ce sa creada. ceilalti i-au zis k e rosu rau in gat cu infectie. la budimex cica e doar un pic rosu, dar nu e nimic grav.

astept sa imimai dea un semn cand poate sa vb si sa aflu mai multe.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

tocmai mi-a dat mesaj ca a plecat la medlife.acolo statea mult si bine dupa dr de garda si nu facea nimic. sper sa rez macar la astia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Bebelu, in cartea mea zice ca ciupercile pot fi introduse intre luna a opta si a noua... si ca sunt o sursa buna de vitamina B2 si potasiu.

Copilu meu a adormit la mine in brate in fotoliu, in timp ce vorbeam la telefon. Ma miram ca sta asa cuminte lipit de mine si cand ma uit la el, avea ochii inchisi.

Am si eu o intrebare, copii vostri cate mese solide au pe zi? Eu ii dau doua mese de solide. Dimineata in jur de ora 11 fructe/iaurt/branzica/cereale in diverse combinatii, iar seara legume in diverse combinatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

bebelu, vroiam sa-ti spun... mai bine sa dea un ban in plus sa incerce si la o clinica privata. Si astia sunt tot cu mentalitate de Romania, dar poate are noroc si o lumineaza cineva.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput