INSEMINARE 81

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Aruam, am facut acum 2 ani histeroscopie la medlife. Acum vreau si eu sa o repet, dar dr Moisa mi-a spus ca e f ocupata si o sa fac cu alt medic, Andreea Vultur probabil luna asta. Daca vreau neaparat cu ea, trebuie sa mai astept. Am citit pe net numai lucruri bune despre dr. Vultur asa ca o sa merg pe mana ei.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

Aruam, am facut acum 2 ani histeroscopie la medlife. Acum vreau si eu sa o repet, dar dr Moisa mi-a spus ca e f ocupata si o sa fac cu alt medic, Andreea Vultur probabil luna asta. Daca vreau neaparat cu ea, trebuie sa mai astept. Am citit pe net numai lucruri bune despre dr. Vultur asa ca o sa merg pe mana ei.
MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt


MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Aruam si mie imi era teama ca dr Moisa nu o sa fie de acord cu histeroscopia, dar am sunat-o sa-i spun ca vreau sa facem si a crezut ca era totul stabilit. Eu am lasat-o sa creada asa....
MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

Fetelor si mie d-na dr.MOISA tot pe d-na dr. Vultur mi-a recomandat-o ,am sunat-o si mi-a zis ca este f.ocupata si nu poate luna asta de aceea am ajuns la dr.Enache.Acum astept sa-mi confirme programarea.SPER SA FIE BINE PINA LA FINAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Maridom imi pare rau ca nu ai reusit luna aceasta,dar trebuie sa reusim noi pana la urma.
Tie ti-a recomndat Moisa sa faci hiteroscopie sau vrei tu?
Alexa tu de ce vrei sa o repeti nu a iesit bine cand ai facut-o data trecuta?
Ai facut-o cu anestezie ?




PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Fetelor ce se intampla daca momentul cel mai adecvat pt IA cad duminica ? Se face mai inainte si deci sansele de reusita scad considerabil ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Aruam, am facut-o acum 2 ani si a iesit bine. Numai ca de atunci am pierdut 2 sarcini, si la niciuna nu am facut chiuretaj. Dupa a 2-a sarcina pierduta mi s-a modificat menstruatia si vreau sa fiu sigura ca e totul in regula. data trecuta am facut-o fara anestezie. Durerile au fost ceva mai intense decat cele de la ciclu, dar suportabile.

Claris, cam toate cilnicile fac IA duminica. Eu am facut si duminica.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Multumesc ca mi-ai zis,deci in nici un caz daca nu vor fi conditiile ideale nu voi permite sa imi faca mai devreme
Cam la ce dimensiuni ale foliculilor ati facut pregnyl?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anioana2002 spune:

Buna fetelor..

Astazi am ajuns si eu in sfarsit la doctor...mi-a spus sa iau closty de luna viitoare in zilele 3-7 dar nu mi-a spus nimic de ecografie de monitorizare...eu stiu ca e cam periculos sa iei hormoni fara sa fii monitorizata asa ca m-a cam dezamagit...
m-am enervat si mi-am facut programare la cezara pt luna viitoare ca am auzit multe lucruri bune despre ea de la voi...asa ca o sa ma alatur si eu grupului de fete care se duc la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

Aruam-mie mi-a recomandat dr. Moisa endoscopia,zice ca am un polip endometrial si ca tb scos.Dupa cum v-am mai spus astept programarea si apoi sa vedem ce o mai fi.Tu am inteles ca tot cu dr.Moisa te tratezi,mergi la cabinet sau la Giulesti?

Mergi la inceput