INSEMINARE 81

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:

Dankutza imi pare rau sa aud asta. Doamne, de ce se intampla asta???

Si eu imi doresc mai multi copii, cel putin 2. Mi-ar fi placut tripleti...
Poate din doi foliculi, cate unul pe fiecare ovar se va fecunda macar unul...ma bazez pe cel din dreapta unde trompa era sigur permeabila conform HSG. Doamne, ar fi un miracol!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Lauri , te asteptam repede inapoi
Cristina, va fi repede miracol poate chiar acum! Cum te mai simti?

---------------------------------------------------------------------------------
Amana 1 an si 5 luni
IA1 cu dr Bechir nereusita, urmeaza IA2 cu dr Bucur, Doamne ajuta sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:

Andra,
Ma deranjeaza durerea de mijloc, care cred ca e de la rinichi, am probleme, dar o sa beau multa apa...in rest OK. Nu stiu ce sa cred despre urma roz, nu am observat in alte dati inainte de menstra, dar e foarte putin vizibila....ma gandesc ca nidatia de manifesta ceva mai concret. Desi, am citit, doar 20% dintre gravide pot avea urme de la nidatie...
Astept sa vad vineri ce si cum...pana atunci stau si-mi fac o mie de idei...e...nu e...
Noroc ca maine voi fi ocupata si mai uit...nu vreau sa devina stress-ul prea mare.

Tu ce ai mai facut? Mai incerci IA? Sau astepti, ca si mine, sa vezi ce si cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Tu ai facut pe 26 august inseminarea, nu? Vineri ar trebui sa-ti iasa testul, mie mi-a iesit exact la 2 sapt de la IA. Sper sa-mi dai vesti bune
Eu nu incerc pe natural din cauza anticorpilor, mai incerc cateva I.A. daca nu se prinde al doilea bb nu disper. Ii multumesc lui DD pt Amy

---------------------------------------------------------------------------------
Amana 1 an si 5 luni
IA1 cu dr Bechir nereusita, urmeaza IA2 cu dr Bucur, Doamne ajuta sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

Buna fetelor!V-am urmarit indeaproape chiar daca nu am mai scris.Ce sa va spun ,sunt in a 10-zi de la IA.Ma simt bine.Nu am decit o sensibilitate la sini si un nod care mi se plimba din stomac pina in git.Poate sa fie orice.Imi e si frica sa sper ca poate fi ceva.Stresul e din ce in ce mai mare.Cristina -astept si eu cu nerabdare rezultatul tau si sper din suflet sa fie pozitivVa pup fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Mari_dom, ce mai faci? Cum esti?
Dankutza, daca a fost o data va fi si a doua oara. Eu asa incerc sa ma imbarbatez pe mine Cezara ce ti-a zis? Cand incepeti iar IA-urile?



Ea nu mi-a zis inca nimic, dar eu o sa le reincep, numai dupa ce ne "reparam" un pic. Prefer sa stau 3 luni pe tusa si sa umblam pe la medici sa ne facem iar niste analize si consulturi, sa bagam niste "branci", poate si un HSG [emoticon careia ii tremura chilotii], niste rugaciuni la Sf Spiridon si poate reusim. Acum suntem caz de fiv. SI eu fiv nu fac. AM zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina.ela

Dankutza imi pare rau sa aud asta. Doamne, de ce se intampla asta???

Si eu imi doresc mai multi copii, cel putin 2. Mi-ar fi placut tripleti...
Poate din doi foliculi, cate unul pe fiecare ovar se va fecunda macar unul...ma bazez pe cel din dreapta unde trompa era sigur permeabila conform HSG. Doamne, ar fi un miracol!!



Cezara nu mi-a putut da nici o explicatie. Mi-a zis ca atunci cand s-a combinat ovulul cu spermatozoidul, s-a intamplat "ceva" la nivel genetic, care nu tine de ea.

Intotdeauna mi-am doarit 3 copii. MA bucur tare ca am deja unul, dar inca mai sper sa mai fac unul.

Tripleti nu sunt de dorit pt ca este o sarcina foarte grea cu risc mare de avort. MAi bine, cate unul pe rand, ca sa te bucuri de fieacre clipa seprat si practic de 2 ori. Parerea mea, pam pam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:

Buna seara

Va anunt esecul cu nr. 2. Gata, ma las de IA anul asta. Deci nu mai scriu nimic pe forum. Nu am ce...
Dar o sa urmaresc ce mai faceti voi.


Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Cristina.Ela,
Chiar mi-as fi dorit, din suflet, sa fii tu cea care va sparge gheata si alunga dracovenia asta de ghinion care nu ne da pace la nici una!!
Imi pare rau , rau de tot, pentru nereusita si iti doresc ca tratamentul sa dea rezultate cat mai curand , iar tu sa ne anunti aici, intr-o luna, doua ca ai un bebic in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Cristina imi pare foarte rau,dar nu tb sa-ti pierzi speranta pana la urma o sa reusim .
Fetelor o sa parasesc acest subiect dar nu de tot pt ca o sa fac FIV.
O sa mai trec pe la voi sa vad ce faceti pt ca eu aici m-am simtit ffff bine am gasit sprijin , intelegere si puterea sa o iau de la capat de fiecare data pt ca voi ati fost extraordinare si m-ati ajutat mult
Sensibila sa ma stergi de pe prima pagina.
O sa va tin la curent .

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput