INSEMINARE 81

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Felicitari Eva graviduta!

Doamne, ce bine ca s-a spart ghinionul si avem in sfarsit o graviduta! Din februarie nu am mai avut garvidute pe aici!

Poti sa-mi spui de ce analize obligatorii ai avut nevoie la HSG?



Alexa ma bucur ca esti optimista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

EVA, FELICITARI!!!

In sfarsit, avem o graviduta. Cred c-am citit postarea ta de la final catre inceput, ochii imi tot fugeau catre cuvintele magice "SUNT INSARCINATA" si nu mai saturau sa LE vada.

Gata, s-a spart ghinionul! Chiar si fara inseminare, ai deschis drumul. Multumim pentru asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Eva, draga mea, sa-ti dea dzeu sarcina usoara si la termen, bebe sanatos si voios!!! Ai vazut ca Dzeu e mare, exact cand nu te asteptai :))
Buna, fetelor, am facut si eu pe 13 septembrie (marti, 13) o inseminare la Cezara. Luni pe 12 aveam folicul de 19,4 si endo de 10, mi-a facut pregnyl. Inseminarea a fost la 8 seara, proba proasta, A+B 10 mil, si dupa preparare 11 mil, ovulatia avusese loc. Am ajuns acasa iar cea mica avea dintii sparti, buzita la fel, cazuse. Apoi la cateva zile am avut o suparare mare, nu am mancat si nici nu am dormit cateva zile. Vineri mi-am facut o beta cu rezultatul 12, credeam ca este de la pregnyl, am repetat luni si valoarea crescuse la 70. Fericire maxima, doar ca luni am avut febra, ieri am inceput sa tusesc, iar pe la 8 seara mi-a aparut o eruptie pe corp. Am ajuns la Sanador la spital, mi-au pus o perfuzie cu Algocalmin ca sa scada febra, pt ca cica nu ar lasa embrionul sa se dezvolte. Sunt foarte speriata, nici nu va puteti da seama prin ce trec, sper sa fie un luptataor bebele meu. Cred ca am avut imunitatea scazuta de la nedormit si nemancat :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Trebuie sa fie bine, Andra!
A venit toamna si incepe sa curga cu bebei.
Ce ti-au zis de eruptie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Gata! A venit si vremea nostra, sper sa fie numai teste pozitive de acum incolo. Felicit#259;ri, Andra! Imi dau seama prin ce treci acum, dar trebuie sa fie luptator bebe cel mic. Pt linistea ta ai putea sa mai repeti beta sa vezi exact cum stai. Banuiesc ca pana la prima eco mai ai putin de asteptat. Tin pumnii sa fie totul bine.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

Andra- o sa vezi ca bebele tau este un luptator si o sa fie bine pina la final .Felicitari si multumim ca in sfirsit s-a spart ghinionul.ALEXA-acelasi tratament mi-a fost recomandat si mie.Oare si tu tot la dr Moisa mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_dom spune:

Alexa-mie nu mi-a fost la fel de usor la histero.nu stiu daca ai citit celelalte mesaje.Concluzia este ca trebuie sa repet luna viitoare si histerosalpingografia si histeroscopia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Lauri, nu au stiut ce sa zica de eruptie, oricum vad ca acum abia se mai vede, aseara eram rosie ca focul.
Alexa, am repetat astazi beta la medlife, am intrebat si de un dermataolog, dar nu era disponibil. Cu beta oricum nu ma linistesc pt ca unei fete de pe alt forum ii crestea normal si totusi nu a avut embrion, foarte trist. Pana nu il vad eu la eco peste 2 saptamani ca este bine nu am cum sa stau calma.
Mari, iti multumesc!
Fetelor, va pup pe toate si va doresc sa va aduca Dzeu cat mai repede bebeii mult asteptati! Sa-mi dati vesti bune, am mare nevoie! :*:*:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Si noi avem nevoie de vesti bune de la tine, Andra.

Incerca sa-ti revii cu ceaiuri si metode traditionale. Daca ai nevoie de ceva si nu gasesti, posteaza aici. Matusicile samburelului tau de-abia asteapta sa-ti sara in ajutor.

Doamane ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Andra FELICITARI, SARCINA USOARA SI UN BEBE SANATOS!Trebuie sa ai incredere ca totul o sa fie bine.



PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput