Mamici si copii din Arges (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor!
ce ati facut in week? eu nu f multe, am avut niste prieteni in vizita in fiecare zi, in rest treaba, curatenie. astazi am prog de facut mancare, iar piticii raman pana la 16 la gradi. soacra a plecat la tara pt 2-3 luni, cica nu s-a hotarat cat va sta.
am inteles ca de marti se va schimba vremea, se raceste peste tot si chiar vin ploile in sud.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetele.
Ralu nu da bataie ca bucataria e gata, iar baia mai are doar probleme de design. Pot sa bag o tigara.
Mirela ciudata soacra cu statul la tara.
In week-nd curatenie si aranjat din lucruri. V-am zis ca mai am de luat din partea cealalta?
Fug spre casa.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna! la noi deja au inceput micile probleme cu gradi. si nici nu i-a trezit devreme cum ii trezesc eu de obicei.
rebeca ieri nu a facut nani la gradi pt ca fetita de langa ea nu a lasat-o in pace. cum inchidea ochii venea peste ea in pat sa o trezeasca, o misca si o intreba permanent "te-ai culcat?" motiv pt care toata dupa-masa a fost f nervoasa, iar seara a apucat-o plansul din orice. pana si la desene cand se uita plangea, i se facea mila de pasarile si animalele din desene si plangea cu hohote. al 21 am bagat-o la nani, iar astazi i-am zis sotului sa le spuna educatoarelor sa nu o mai puna langa fetita aceea de ieri.
rares a fost bine, a dormit la gradi, insa a mai facut si prostiute si l-a certat d-na. cica s-au intepat cu creioanele, el si cu un alt baietel. in schimb l-a laudat ca este un copil bun, istet, comunicativ si sa nu il lasam "moale", sa insistam la el cu invatatul pt ca are fond bun. in schimb astazi l-a lasat plangand la gradi ca el nu vrea sa ramana la nani, ca pe el nu il ia somnul, ca el nu mai vrea sa faca nani la gradi niciodata si ca sa il lum la 12. nu avem probleme cu ramasul acolo la lecti sau altceva decat sa nu il lasam la somn. insa daca soacra mea nu este acasa si nu stiu cat va lpsi ce sa fac?! ca l-as fi luat acasa daca avea cu cine sa stea. eu sper sa se obisnuiasca repede, pt ca nu are incotro! pana vine soacra de la tara vrea-nu vrea trebuie sa stea la gradi.
maine am sedinta la rebeca si joi la rares.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela si eu aud textul cu somnul de vreo 2 ani, da ea zice ea aude ca in general nu am ce sa-i fac.Las ca se obisnuieste.
Ce repede aveti sedintele. Si la noi urmeaza si ma gandesc la cotizatii si buzunarul e gol

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

pai sa stii ca si mie mi-e groaza de cotizatii si "cotizatii". nu cred ca vor scadea sub 150lei/pers pt fondul clasei, plus cadoutzurile de rigoare, dar ce sa faci, trebuie sa joci in hora daca ai intrat, nu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

hello...hello...
Am asa o lene...si un somn.Noi in weekend am avut targ in centru, am ajuns acasa tarzior si inca sunt in urma cu somnul.
Codrin merge la scoala 19 in gavana, prof. inv. Dascalu. L-am inscris la afterschool dar incepe de pe 1 oct. Acolo nu au fondul scolii, se da fisa aia de 2% din impozit, pentru scoala. Fondul clasei putin 10 lei/an.Dar m-au terminat caietele speciale.Plus uniforma, cravta,camasa, pantofi, tricou alb...mai multe.
Diana inepe gradi pe 3 oct.Ramasesem pe dinafara dar s-a dus al meu sot peste ele.Din vara au trecut-o pe Diana pe lista si m-am bazat pe ele, si pe 12 oct cand am sunat sa anunt ca merge pe 3 oct cica nu e inscrisa si sa nu o mai duc. Bleah..pana la urma s-a rezolvat. Fondul clasei 100 lei.Si vedem ce mai urmeaza. Dar noi suntem tare multumiti de gradi.
Muraturi am pus doar gogosari. Si in congelator capia si cateva vinete.Si ardei gras tocat pt mancare.Si mai am niste morcovi.
Raceala fuse si se duse..dar am ramas cu o tuse de magar.
Va pup...pe maine.

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La noi cred ca va fi cva anul trecut:250 lei pt recizite +30 lei lunar pt ajutorul de educatoare si consumabile.
Sorana bine ca ai scapat de raceala.
Io decat vibete, ardei copti si dulceata am si sper sa reusesc saptamana asta niste gogosari, printre starans bagaje si aranjat.
Am trecut sambata prin centru da nu te-am vaut. S-a uitat fiemea la inele si agrafe, erau parca 3 sau 4 tareabe.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Au fost mai multe...4 corturi. POate ca nu ne stim si de aia nu m-ai vazut.Eu am fost pe partea cu terasa..nu pe partea cu mall-ul.Si si-a luat ceva?

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

hello mamici
ne alaturam si noi voua daca ne primiti
Dana Mihaela ma cheama 28 ani din pitesti,am un baietel Robert Nicolas de 1 an si 8 luni.abia acum am vazut acest subiect.va pup,sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

neatza fetelor!
danutza bine ai venit printre noi! sa ne povestesti mai multe despre tine si despre piticul tau. presupun ca esti inca in crestere copil, nu? sau te-ai reintors la serv si el sta cu vre-o bunica/bona?
de fapt cam asta facem aici, povestim zilnic sau fiecare cand are fiecare dispozitie, despre experianta de a fi mama, despre nazbatiile piticilor si multe altele. fiecaruia ce ii trece prin cap si ce vrea sa impartaseasca...
sorana cum ai a fost la expozitie? ai vandut ceva? iti scoti cheltuiala si timpul pierdut macar? bine ca ai rezolvat-o cu diana cu gradinita. ce nasol sa te trezesti pe dinafara si sa iti zica sa iti gasesti altundeva loc. super naspa. cat despre scoala eu ma ingrozesc deja de ce va urma. sa imi dai si mie rel pt scoala 19. acolo vreau sa il duc si eu pe rares. la after scool unde anume l-ai dus? si cat platesti pt asta?
anca, dar mult rau se plateste la tine la gradi. mie 250lei/copil pt fondul clasei si echizite mi se pare enorm de mult! si cum adik 30lei/lunar pt ajutorul de educator? ce naiba inseamna asta? platiti voi suplimentar un om care sa se ocupe de copii alaturi de educatoare?


Mergi la inceput