Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (175)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Rodyka-ce scumpa e Isa cum papa si doarme

Am un mic catarator m-am dus la baie si cand m-am intors l-am gasit pe masa...avem o masuta de sticla cu scaunele sub ea...a tras scaunul s-a suit pe el si de acolo pe masa Antonia era cu mine in baie altfel credeam ca l-a urcat ea

Crissy-La multi ani fericiti !!!arata tare bine prima pagina

merg sa-i imbrac iesim putin in parc

de Cris2010 mai stiti ceva?nu a mai scris demult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

M-amk binedispus cu Isa de dimineata, nu ar lasa papica pentru somn, dar nici somnul pentru papica.

Vlad s-a culcat la 3 azi noapte, s-a mai trezit la 6, apoi la 9 de tot. Aseara pe la 11 si ceva cand s-a trezit s-a dus sotul la el, dar cand am vazut ca e 12 juma, copilul tot nu doarme, sotul la 6 dimi se trezeste, am mers eu la el. Deci radea intruna!!! il puneam pe burta si ii ziceam foarte, foarte serioasa, aproape pe un ton certaret sa se culce, el radea. se foia, ioi, ca nici nu vreau sa imi amintesc.

Rodi, ti-l trimit pachet.

Al meu nici in masina nu doarme, am multi km de facut pana sa adoarma.

Nu stiu daca ii ies ultimele 4 masele, ca in gura lui nu ma pot baga. De vazut nu vad nimic.

Nici nu stiu cum si cand ne mutam dincolo, la clubul scutecelor. Nici nu am apucat sa vb cu Crissy...

Of, eu imi doresc sa fie un pic mai usor decat anul asta, sa am putere si intelepciune sa stiu sa il cresc, sa ma bucur mai mult de el.

si pe cand sa trimit mesajul, sa ma pregatesc de mers in oras, vad ceva mesaj cu restartarea serverului.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, mamici

haideti la , mi-e ciuda pe mine ca m-am trezit asa devreme . dar la amiaza am un truc (nu tine mereu, dar macar o data pe luna e bine): las jaluzelele de tot si fac noapte in camera, o culc pe Isa la amiaza, tati doarme si el o jumate de ora, poate ma pacalesc singura si dorm si eu . asta daca nu-mi gasesc ceva de facut...

crispro, cum/cat a dormit Vladut? dar tu?

edit: acuma vad ca ai postat in timp ce eu scriam . asa e, n-ar fi lasat Isa mancarea pentru somn, dar dupa 4 ore de balaceala, deja nu-i mai stateau ochisorii deschisi. ai vazut cum rupea cate-o bucatica mica din chec s-o bage in gura? no, de obicei o baga pe toata, dar atunci nu mai stia ce face

deci nu stie nimeni cand/cum ne mutam la scutece


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Helo, heloo my sweet girls......

Va salut pe toate. Eu abia acum am reusit sa intru, nu stiu ce sa fac mai intai sa va citesc sa aflu cum fu MI, sa vad pozici, sa va salut. Ei si na...am zis sa va salut si apoi printre picaturi vreau sa va citesc si sa vad poze. Vreau sa aflu noutati, cum fu intalnirea, cum fura delfinasii... MMM...abia astept sa va citesc.

Copii sunt la plimbare cu bunica in parc, eu am pus de o ciorba si intre timp o sa stau pe DC. Va pup si revin cand va citesc la zi.


AAAAAA, tre sa ma laud..... Riana in sfarsit mergeeeee. Uraaaa. Din we de cand a stat la mama a inceput sa plece singurea si am luat-o acasa "mergatoare", hahahahahahah...uraaaaaa.

Byeeeee....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata...offf ce repede au trecut cele 365 de zile...trecem la o noua etapa care sper sa fie plina de lucruri frumoase si de sanatate

Bambo,Eladeea bine ati revenit...am vazut pozele...aratati f.bine iar delfinasii sunt superbi

Crissy la multi ani inainte si multa sanatate si fericire

Cris mami poate o fi avut si Vladut o noapte mai agitata...te cred ca ai pleca in lume...lasa ca vine mama ta si poate te mai odihnesti

Rody Isa e mortala in clip...am ras cu lacrimi...o dulcica

Sa va zic ca Antonia cand mi/o da mama la telefon incepe sa planga cand ii vorbesc...oare imi cunoaste vocea si ii e dor de mine?...cu altcineva nu face asa...de abia astept sa mi/o aduca

Eu azi iar am de umblat...in fiecare zi am avut cate ceva de facut...abia astept sa treaca si nunta asta...duminica dupa nunta luam si motul Antoniei...o sa fiu zombi zilele alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Mara a dormit de la 9 aseara pana azi la 10.. Cu pauza de lapte la 6.
Cristina eu nu stiu cum rezisti, sincer. Eu pana acum faceam crize. Stau cam prost cu rabdarea. Macar nu l-ai filmat si tu? Daca tot facea spectacol

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

pentru RIANA UMBLAREATA!! felicitari!!!

am dat iar in boala prajiturilor, dar daca le vad ca arata asa bine si-s usor de facut, plus ca mi-e pofta de ele, tre sa le fac!! azi am pus ochii pe prajitura rapida cu branza dulce


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Vazut poze frumoase de Eladeea,cred ca a fost foarte
relaxant concediu.arati fb

Alice,a crescut Mara,e tare dragalasa.si tu esti tot
piesa.

Paula,da-i cu fenistil.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Am pus pozele de la MI pe prima pagina pana le vede si paula, am dat copy/paste la mesajul lui crispro

crissy sunt, nu mai intru cu id meu

Am salvat o gramada de linkuri la poze, sa vad cand imi fac timp sa le vad pe toate. Deocamdata doar pe ale Roxanei le-am vazut.

bambo, daca iti spun ca esti frumoasa, oare cat de deplasat si ciudat suna?

uff, nu mai stiu ce am citit

ainotna, da, Bea e cea care urca scarile (la fel si Eva Dianei). Acum prefera sa le urce in picioare, dar daca nu e nimeni sa o ajute, se descurca si singura. O sa-ti dau reteta de catina cand te vad pe mess. Nu e mare filosofie cum ma asteptam, se amesteca cu miere si se da/tine la frigider. Poate de asta e fermentat, ca nu a fost tinuta la frigider.

Si ieri a mai facut Beuta mea cativa pasi, noi toti o aplaudam, apoi am vazut-o cum se clatina, ne-am repezit toti 3 sa o prindem, nu am reusit niciunul, ca ne-am incurcat unul pe altul, Elise si-a sucit si ea un deget si a plans si ea, B. a cazut si s-a lovit de dulap dar fara urme.

bumble, deci V. o tine tot intr-o cazatura...

crispro, nu stiu ce sa zic de somnul lui Vlad... Poate te ajuta ramonavlas cu vreun sfat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

La multi ani, senty_mary!

Fenistil ne-a recomandat si noua pediatrul (pt Elise, pt piscaturile de puric)

Mergi la inceput