FIV Dr. D ALBU 41 bv Cami pt cele 3 minuni

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Rammy, m-ai impresionat pana la . Bravo mamico...meriti aplauzele noastre.
Ai fost puternica iar acum te bucuri de minunile tale .


Aristica, eu sunt cu o saptamana mai devreme ca tine.
Sa dea Dumnezeu sa fie bine pt noi toate aspirantele de toamna

Va pup pe toate fetitele frumoase si cu burticute


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Rammy, mai mamica viteaza, m-a busit plansul instant cat iti citeam randurile...si de emotia finalului fericit, dar si de resimtirea emotiei celeilalte, mai putin placute, prin care ai trecut, pana sa ai bebelusii in brate. Asta da destin, sa se schimbe in cateva ore macazul...atat de brusc ..si atat de radical...
Bine ca bebeii si tu sunteti toti bine, asta e cel mai important!
Fetita, imi poti spune la ce doctor ai nascut la Filantropia? Eu sunt in perioada de cercetari si cautari la cine sa nasc, decizia o voi lua saptamana viitoare ,cand ii voi cere sfatul si d-lui dr Albu, dar m-ar ajuta enorm sa stiu si din experientele voastre.
Rammy, apropo de situatia aceasta cu cezariana si nasterea naturala,in functie de ce fac cei de la Filantropia distinctie intre cum sa nasca o pacienta, la Corry s-a permis cezariana. Poate nu erau puiutzii ei intorsi, gata sa se nasca, si de aceea sau mai sunt si alti factori la mijloc? Sa ma lamuresc si eu.
Pup fata viteaza si bebelusii!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

12+ cu 2

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Multam fain, fetelor. Citeam povestea lui rammy si chiar ma gandeam ca dupa histero, o chestia d-asta mi-ar mai trebui. oricum, rammy, felicitari pentru cei doi prunci!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladydy32 spune:

felicitari rammy pt bebei , sa fie sanatosi sa ti traiasca .
am si eu o intrebare cele care stiti . de ce nu a putut o primi dr Albu sa nasca cu dansul ? eu nu mai inteleg nimik .
adika eu tot la dansul sunt si daca nu sunt locuri acolo chiar de el este medicul meu ma trimite in alta parte ? adika nu voi naste cu el ? mi se pare total absurd , eu tot pe cezariana merg si daca mi s ar intampla asa sa ma trimita cine stie unde as innebuni , mai ales sotul .sincer eu nu inteleg cum adika nu te a primit rammy . cine a mai nascut cu dr Albu imi poate explica si mie ca tare sunt nelamurita si in acelasi timp revoltata pt ca nu mi se pare normal sa se intample asa ceva .
va multumesc si abia astept sa inteleg .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

felicitari inca odata rammy, sa-ti traiasca puii, sa fie sanatosi si sa ca aduca numai bucurii

camercam..., ceva vesti? Despre closcuta ce a clocit 3 pui, stie cineva ceva??

E liniste la MF perioada asta. Oare au fugit toate fetele la clinicile acceptate de minister in subprogram?
Va ic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

RAMYY TE PUP ,SI TE IMBRATISEZ INCA ODATA,ESTI MAMICA EROINA SI PT MINE ,STI CIT TE ADMIR !
FETELOR MI-E NU MI-A VENIT NICI ACUM CICLUL ,CE MA FAC ............AM 37 DE ZILE DE LA CHIURETAJ .........AS FACE UN TEST DAR NU CRED CA AS FI RAMAS INSARCINATA ,PT CA AM FOLOSIT PREZERVATIV ,CU EXCEPTIA UNEI DATI DAR AM ZIS EU .........CA NU AM CUM SA RAMIN AVIND IN VEDERE CA ERAM UNDEVA PRIN A 25 ZI DE LA CHIURETAJ .............CE MA FAC ,SINCER IMI ESTE FRICA DE TEST .........DACA MA RAMAS ..................NU ESTE OK ..................!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Multumesc mult dragele mele
Si sper ca niciuna sa nu treaca prin asa situatie. Nu pot sa spun ca totul a fost horror, pt ca intalnirea cu acest medic a fost cel mai bun lucru care mi s-a putut intampla.

Anastasia – medicul se numeste Popescu Florin si iti spun sincer, este extraordinar. Daca vrei si te intereseaza iti voi da nr lui de telefon.
Distinctia intre nasterea naturala si cezariana habar n-am, draga mea cum o fac. Oricum din cate am inteles de la fetele de pe aici dl dr Peltecu face cezarienele, iar daca nu esti pacienta dansului sau daca nu ai vreo problema cu sarcina, slabe sanse sa nasti prin cezariana aici, cica….politica spitalului….aiurea.
Eu, iti dai seama, fiind “filu nimanui” in aceea zi, putin le-a pasat de cererea mea.
Plus ca dl dr Albu nu are nici o putere de decizie aici, eu l-am sunat atunci si i-am spus despre ce este vorba dar, din acest pct de vedere nu putea sa ma ajute cu absolut nimic.
Eu nu-l pot invinovatii, noi stiam situatia de la bun inceput, stiam ca riscam un pic stand doar la Medlife, stiam ca exista posibilitatea, avand gemeni sa nasc preatur si nu mi-am facut nici un plan de rezerva. Deci nu-l pot condamna, il stimez ca si pana acum si stiu ca este un medic etraordinar. Oricum Dumnezeu nu m-a abandonat deloc in aceea zi si nu am trecut prin suferinta marii majoritati a fetelor de pe aici, care au fost puse sa nasca natural, le tin ore in sir in travaliu si dupa aceea vazand ca nu se poate, le baga la cezariene. Este crunt….

Ladydy – nu stiu daca ti-a spus Albu…, dar la Medlife se poate naste numai daca ai peste 35 de sapt. In cazuri exceptionale poti sa nasti intre 33-35 de sapt, dar numai daca neonatologul este de acord. Daca el spune NU, Albu nu are nici o putere, te livreaza la Filantropia. In cazul meu neonatologul nu a fost de acord cu toate ca intrasem in sapt 34, pt ca deja mai aveau o pereche de gemeni si nu mai aveau loc, cel putin asta a fost explicatia lui. Habar n-am daca a fost adevarul sau nu, nici nu mai conteaza, cert este ca trebuie sa ai un plan de rezerva daca vrei sa nasti la Medlife. Iar planul de rezerva sa includa un medic care sa nu-ti promita la inceput cezariana iar in ultimul moment sa-ti spuna ca nasti natural (politica spitalului), asa cum am inteles ca se mai intampla.

Deci, dragele mele, invatati din experienta mea si aveti grija de voi.
Va pup pe toate Corry…pupici multi, Anastasia, Angelica, Tinuta, Cami, Artistica, Ladydy, Cameram, Qiao, Lumimar, Samira……scuze, daca am omis pe cineva, VA IMBRATISEZ CU DRAG PE TOATE


rammy, mamica fericita de 2 baietei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

rammy,felicitari!!!
bine ca s-a terminat totul cu bine.
recuperare grabnica si bebelusi cuminti si papaciosi.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

felicitari inca o data Rammy, raman la pararea mea ca nasterea naturala e mai buna, mai ales dc bebelusii sunt mici, numai 2 kg ca ai tai si a durat numai 3 ore jumate. Poate-mi conving si eu medicul de la Polizu sa nastem natural daca vin si fetele mele asa pe nepregatite ca baietii tai. Apropo,epiziotomie ti-a mai facut fiind asa micuti?

rammy, eu cred ca nu te-au primit la ML pt ca nu au resuscitare pt nou nascuti si sarcina avea numai 33+ sapt si erau riscuri

ladydy, anastasia, eu sincer recomand tot spitalele de stat Filantropia, Polizu, Municipat, tocmai din motivul de mai sus, resuscitare nou-nascuti, ceea ce spitalele de private nu au si dc ai ceva probl cu sarcina aproape de nastere tot la stat te trimit. Oricum la Polizu au rezerve private la 60-80 eur/zi cu conditii f bune, mai dai 3000 la doctor, asistente, anestezist, neonatolog si te trateaza bine si iesi f bine si per total, fata de 10-13.000 la ML; parerea mea, fiecare face cum crede ca e mai bine pt el.


23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladydy32 spune:

am inteles fetelor , dar imi poate recomanda si mie cineva un dr bun la spitalele mentionate? ca eu nu stiu si nu vreau sa merg la cineva care habar nu am cum este si cat de profesionist este .
dar clar eu nu aleg nastere naturala deci si asta ar fi o problema ca vreau din start cezariana si nimik nu mi poate schimba decizia .
astept fetelor sa mi dati si mie nume de dr ok care fac cezariana . pup si multumesc mult

Mergi la inceput