Strumfi si prichindei iul-aug2011(1)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

bun regasit,

noi am ramas singuri acasa si pot spune ca macar este mai liniste si reusim si noi sa interactionam. mama m-a ajutat f mult, insa ma si oboseste destul de tare cu tot felul de sfaturi si superstitii. nu intru in detalii, ca iar ma enervez. azi noapte mi-a facut o faza, a pus bot ca am vrut sa-l schimb eu pe bebe. azi i-a casunat pe razvan, si nu ii trece curad.

in fine.... as avea si eu nevoie de un sfat, pana reusesc sa citesc din capitolele precedente cand erau pruncii vostri ca al meu (o saptamana). am impresia ca am inceput cu colicii. bebe doarme cam 3 ore, insa dupa ce se trezeste ne chinuim alte 3 ore sa adoarma. in timpul asta face vreo 2 caca si 1 pipi, cauta tzitzi continuu (efectiv sta atarnat de tzitzi aproape 3 ore), si plange fara incetare. se tot chirceste si trage partzuri, sta mai mult cu ochii deschisi.
intrebarea mea este: e normal sa aiba pauze atat de mari intre somnic?

si apoi, bebeii vostri erau asa plangaciosi? (babyblue, raspunsul tau il stiu ) al meu se trezeste plangand, abia reusim sa-l schimbam intre urlete pana il punem la tzitzi.




alex la o sapt dormea aproape in continuu, poate si din cauza icterului prelungit. deci, nu stiu daca noi suntem relevanti.
cat despre plansv ... la fel, nu prea mi-a plans, mai mult acum ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

vai roberta si acum????


florina...crede-ma ca stiu cum e cu mamele.
si Filip plange mult, are zile si zile.

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Laura LA MULTE LUNITE lui Alexandru! Vad ca azi implineste 2 luni!!

Noi am fost la o plimbarica, caci azi e superb afara, nici cald nici rece, numai bine!! Acusi vin ploile alea mari si rar cand o sa mai putem si noi iesi. Asa ca am profitat. Am mers la plimbarici de acasa si pana la shopping centre ul din centrul orasului. Am descoperit un nou parc, cam departe, dar daca nu plictisim de zona noastra om merge si pana acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ireth nice to hear from you!Merci de ideea cu Bonnisan ul. Am sa ma uit sa vad daca exista in farmaciile de aici. Azi cand am fost la doctor mi a mai prescris un infacol, caci il terminasem pe cel dinainte (bine, jumate din el l am varsat intr o seara cand eram chioara de somn si Imi imi ragea cu putere in cap).

Imi pare rau ca puiul tau nu a dormit azi noapte! Ce inseamna hipoxie? Ce anume i s a intamplat la nastere?

Ce ai gatit bun Ireth?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roberta imi pare tare rau de rezultatul ala!!! Te au chemat la spital? Trebuie sa ia masuri imediate o data ce au descoperit asa ceva! Multa sanatate va doresc si tu sa fii tare ca sa treceti cu bine si calm prin incercarea asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

V_Florina, cand Imi era de 1 saptamana avea acelasi comportament ca bebele tau. Nu e nimic de ingrijorare, ei in perioada asta se hranesc mult mult, caci inca mai sunt urme de colostru. Si eu imi amintesc cu groaza de doua seri in care mi a stat la tzate 4 ore!! Deci stai linistita ca e ok.

Da si a mea statea si se uita pe pereti intre papicuri. Dar sa vezi ca in timp se schimba. Oricum, cum zic si fetele pe aici, fiecare bebe e diferit si cred ca toate o dovedim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Imi pare nespus de rau Roberta, nu stiu ce sa zic......Multa putere tie si sanatate micutului Gabriel !

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Roberta, nu-mi vine sa cred! Eu am sperat ca va fi negativ, ca poate nu a avut contact prelungit cu acea asistenta. Si acum ce-i de facut? Va primi tratament? Pot numai sa te incurajez, desi par atat de fragili au o mare putere de refacere

Florina, da, Filip nu le are cu somnul. Eu il tin la san, daca asta cauta, asta primeste, chiar si cate doua-trei ore il tin, mai motaie, mai suge. Cand nu mai vrea sa suga, il plimb in brate, cand cedez, i-l mai dau lu' ta-su si tot asa. Si Eva a fost la fel, tin minte ca au fost seri in care nu adormea si o plimbam cu masina, dar era mai mare, pe la 4-5 luni

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

of Doamne cand sa intru si eu sa vad ce mai fac bebeii vostri ce vad....Roberta imi pare tare rau de ce vi se intamplastiu cuvintele sunt de prisos dar ma rog laDD sa treaca cu bine peste acest hop puiul tau

noi am fost marti la cantarit si....surpriza puiul meu a luat 400g intr o sapt,deci a recuperat,ii dau siLP 2 3 ori pe zi cate 30 40 ml la o masa in special dim un bibe si seara un bibe,peste noapte il alaptez exclusiv..bn imi e si mai comod ca doarme cu mine in pat si doar ma intorc catre el si ii bag titi in gura,si al meu de vreo 2 zile mi a vomat de vreo 3 4 ori dar numai dupa ce a papat LP,apropo si de caca la inceput facea cam dupa fiecare masa acum de 5 zile face cam o dat la 2 zile...citeam mai demult pe la voi de bubite aparute pe fata cu ce le ati dat sa treaca ?ca si al meu are pe toata fata si am observat de ieri ca are cateva si mai sus in caput
urez LMA tuturor sarbatoritilor si felicit noi nostri crestini


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Offf Roberta! Imi pare atat de rau...Si ati trecut prin atatea deja. Ma gandesc ca e bine ca s-a descoperit repede, ca tu oricum te mulgi, si ii vei putea da lapticul tau ca si pana acum, si ca ne vom ruga cu toate pentu voi cum am facut de cate ori am avut probleme!! Plangi daca te ajuta sa te linistesti, iar dupa aia ridica-te, pentru ca Gabriel are nevoie de tine!Noi te imbratisam si suntem aici cand ai nevoie de noi!!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput