Strumfi si prichindei iul-aug2011(1)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Fetelor pe mine si acum ma doare rau spatele,zona lombara...este ceva cu ce as putea sa ma dau???

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)


Ai Putea incerca ceva pe baza de plante, cum este Artiglio. Insa nu stiu daca are vreo contraindicatie in alaptare. Pe prospect nu scrie nimic.

Cele pe baza de diclofenac nu sunt recomandate.

Incearca sa faci niste exercitii pt spate.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida


IMPORTANT!!!!

Fetelor, am incercat in putinul timp ce l-am avut sa schitez o stafeta.
Am facut un document in contul de Gmail - se numeste "stafeta catre strugurasi". Va rog din suflet sa cititi, sa veniti cu pareri, imbunatatiri, comentarii, corecturi... Daca chiar am dat-o-n bara, please scrieti voi ceva care sa nu ne faca de rusine si sa ne reprezinte. Ca neuronii mei stingheri mai mult de-atat nu cred ca pot

Si spuneti-mi va rog daca am inteles bine: mesajul asta se posteaza de catre noi din userul comun de iulie_august, la fetele de septembrie-octombrie, fix pe 31 august (maine) la ora 00.00?

Daca e asa, va rog eu sa il puneti una dintre voi cele din Romania, ca eu cu diferenta de fus orar mi-e teama ca ratez momentul, si ar fi pacat.

Va pup, va doresc noapte buna si somn suficient!


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"






n-am mai plans de mult ...
tare, tare frumos. mie imi place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ana, nu am mai incercat cu slingul, astept sa devina piticul cooperant, deocamdata sta la mine-n brate de azi de dimineata, si la wc am mers cu el. O sa-i trimit Dianei fotografii (pe mine ma destabilizeaza si sotul, care sustine ca nu sta bine copilul), iar daca nici asa nu merge ma voi duce la o intalnire LLL si ma las pe mana fetelor de acolo.

Burtocika, exact asa patesc si eu cu Eva, nu adoarme pana nu vin eu sa o tin in brate

Crisspy, ce dulce e RazvanMi se pare mai frumos ca baiatul sa fie frate mai mare, Protector cu cea mica. La noi, parca vad ca Eva o sa-i faca lui Filip codite, fundite si unghiile cu carioca

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Rammy ce bine ca ai mai dat un semn? Cum sunteti? Sunteti bine?

Anca si ai mei sunt super fericiti cand Petru zambeste la ei !

Miha, cum adica are o radacina de dinte?Are un dintisor iesit din gingie sau...cum?

Esti plangacioasa?...De asta o fi si Filip al meu asa plangacios si mamos(tatos)? Ca este pesti? si socrul meu era tot pesti, si era taaare plangacios !

Noi am fost la mare dupa botez, sapt trecuta. Vaccinul trebuia sa i-l facem ieri, dar daca este bolnavior, am lasat pt sapt viitoare.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






noi suntem bine Gabiriel a crescut mult are 4,6 kg acum, am avut probleme mari cu colici a urlat sarcul cateva zile si nopti de am inebunit de frica nu mai stiam ce sa ii facem dar i-am schimbat laptele si acum e bine , mai are crampe dar insemnificative pe langa ce era inaite. in rest tot pe langa casa cu el mai mult in brate ca deja s-a invatat :)
sanatate mult la Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

salutari si de la noi!
rammy, imi pare bine ca ai sccris



CORRRRRY, de abia acum ti-am vazut si eu piticii. Maaaaama ce draguti sunt, frumosi foc...iti vine sa ii mananci


Dya, eu am LP in casa, mama a fosloit odata cand am pelcat eu si nu i-a ajuns laptele lasat de mine, a mai papat Filip vreo 20 ml ca nu i-a palcut


eu nu mai pot de tuse, mama ei de tuse...imi vine sa mor de ciuda, tusesc de imi sar plamanii din piept. Beau sirop de brad, ceaiuri, sug vit c cu propolis, halls si bomaboane pe baza de chimen f bune pt gat si tot nimic. Vineri merg la medic, sper sa fiu mai bine pana atunci

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Buna dimineata si de la noi!

Mai fetelor de-ati sti ce ma bucur ca va place stafeta! Sunteti voi tare dragute, ca poezia nu imi pare cine stie ce, am avut asa emotii cu ea!

Acum mai ramane sa se ofere cineva ca la 12 fix la noapte sa o posteze strugurasilor, cu userul nostru de iulie.
Ia sa vedem cate fete au bebelusii somnambuli?


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana
eu nu mai pot de tuse, mama ei de tuse...imi vine sa mor de ciuda, tusesc de imi sar plamanii din piept. Beau sirop de brad, ceaiuri, sug vit c cu propolis, halls si bomaboane pe baza de chimen f bune pt gat si tot nimic. Vineri merg la medic, sper sa fiu mai bine pana atunci


Betty, noi doua am scris in acelasi minut, doar la cateva secunde distanta, ce haios!!!!!

Citeam de gatul tau, imi pare rau ca inca doare, si eu tot sirop de brad am in frigider, e cel mai bun pt asta...deci sfaturi ce sa mai iei din pacate nu am :( Multa sanatate, poate se sperie gatul de idee si nu mai ajungi la doctor


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ilida, la noi va fi 4 dupa masa -ora 00 a Romaniei, eu pot sa imi pun telefonul sa imi aduca aminte.



Krissyyyyyyyy!!!!

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

ilida, la noi va fi 4 dupa masa -ora 00 a Romaniei, eu pot sa imi pun telefonul sa imi aduca aminte.






am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Bine v-am gasit in casa noua. Eu nu am avut net ieri , iar azi din pacate , am facut un alt drum la spital ..... S-a descoperit o infirmiera bolnava de TBC la maternitate si ca urmare toti copii nascuti din februarie pana in iulie au fost chemati pentru analize.
Va dati seama ce frica e in inima mea , deja au fost gasiti 34 de copii infectati.Doamne ajuta-ne sa fie bine Gabita..............
Astept cu sufletul la gura sa ma sune cu rezultatele...
In rest, despre parturi.. eu le-am colegat cu alimentatia mea , pt ca nu tot timpul sunt urat mirositoare
Gabriel creste , rade , gangureste , este vioi din ce in ce mai mult timp pe zi , dar si cand plange , apoi plange nu se incurca
Azi mi s-a rupt inima ce plangea saracutul cand l-au chinuit sa ii ia sange.. si acum suspina prin somn . I-as gaza pe toti din spitalul ala .. cum e posibil sa ai focarul de infectie chiar in inima spitalului , si unde , la MATERNITATE !!!.
aS AVEA MAI MULTE DE SPUS DESPRE ACTIVITATEA NOSTRA FRUMOASA , DAR IN ALTA ZI , POATE DUPA CE PRIMESC REZULTATUL ANALIZEI , SPERAND CA VA FI NEGATIV..............

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput