Strumfi si prichindei iul-aug2011(1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi cred ca ti se umple sufeltul de bucurie cand vezi cum da din picioare si zambeste. Mie cred ca o sa mi vina sa plang de fiecare data. Eu fiind in zodia pestilor, plang din orice, va dati seama ce o sa plang cand o s o vad ca zambeste si gangureste!!!

Cand ati fost la mare? Aici se fac vaccinuri la 2 luni si as vrea s o duc la piscina dupa ce face vaccinurile!! Ii place tare mult apa piticii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roxibarbu felicitari pentru increstinarea Alexiei si mai ales bucura te de programul incredibil pe care il are!! Ce norocoasa esti!!!

Vreau si eu sa te adaug la pagina mea de facebook. Pe mine ma gasesti in Facebook cu Mihaela Hegarty. Poate ma adaugi tu, sau imi dai id tau, cum ti e mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Dya, pentru ca tot ai deschis subiectul burtii, eu personal inca mai am foarte pronuntata linia aia si abia astept sa se duca. In legatura cu burta, da si eu am colacei peste colacei, nimic nu mai e ca inainte si cand ma apas pe burta parca simt organele care s au deplasat unde nu trebuie. M am suparat tare si acum, colac peste pupaza sunt in pofta cum nu am fost toata sarcina. Am incercat sa evit Tiramisu pe perioada sarcinii din cauza alcoolului si acum mananc cate o cutie mare de tiramisu o data la doua zile, uneori chiar si zilnic. E naspa tare!! Nu stiu de ce!!
Sper totusi sa trec si peste asta!! O sa revenim noi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Rammy ce bine ca ai mai dat un semn? Cum sunteti? Sunteti bine?

Anca si ai mei sunt super fericiti cand Petru zambeste la ei !

Miha, cum adica are o radacina de dinte?Are un dintisor iesit din gingie sau...cum?

Esti plangacioasa?...De asta o fi si Filip al meu asa plangacios si mamos(tatos)? Ca este pesti? si socrul meu era tot pesti, si era taaare plangacios !

Noi am fost la mare dupa botez, sapt trecuta. Vaccinul trebuia sa i-l facem ieri, dar daca este bolnavior, am lasat pt sapt viitoare.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mamutz
Ce mamica norocoasa esti tu!! Si Imi a mea adora plimbarile in aer curat si cum timpul pe aici e aiurea tare (nu s mai mult de 23 grade - na, vara englezeasca!!) o scoatem de fiecare data cand nu ploua!! Cel mai mult ii plac plimbarile cu bunica din Wales, din Cardiff. Ei au o caravana la malul marii si de fiecare data cand mergem acolo, bunica o scoate la plimbare!! Tare ii mai place!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi comic tare clipul ala de la nunta!!! M am mai descretit si eu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi, da pur si simplu i se vede cum rasare dintisorul din gingie. Asa s a nascut. Sotul meu, toata sarcina mi a zis ca port un extraterestru in burtica si dupa ce Imi s a nascut i am zis: 'Na, vezi, daca i ai zis extraterestru, acum uita te, are un degetel in plus si s a nascut si cu un dintisor!!'

la Filip plangaciosul. Dragul de el! Cam asa suntem noi pestii.

Ma duc repede la doctor sa i puna solutia pe buric si revin cam in 2 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

ILLIDANU MAI AM CUVINTE..MA ALATUR SI EU CELOR CARE AUFOARTE FRUMOASA POEZIA

ANAEMI nu esti singura si Ianis al meu plange in masina cand il pun in scoicavrea numai in brate la mami

Referitor la gimnasticaa la cat timp dupa cezariana pot sa fac abdomene??

LAURA ESTI BINE..CE MAI FAC BAIETII ??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Fetelor pe mine si acum ma doare rau spatele,zona lombara...este ceva cu ce as putea sa ma dau???

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Hello,

Am citit numai ultimele pagini si alea pe repede inainte, asa ca imi cer scuze daca nu mentionez pe toata lumea.

Dya noua din maternitate ni s-a recomandat lapte praf Hipp organic, cica ar fi apropiat de cel matern si foarte usor de digerat.

Anamaria sanatate lui Petru si felicitari pt parametri.

LMA celor care serbeaza azi lunite.

Noi suntem bine, sugem la tzitzi, suzi o arunca...d'astea. In schimb am incercat sa ma pompez si nu iese nimic, insa matza trage si eu chiar am lapte. Am o pompa Avent manuala si una electrica si nu iese la nici una din ele...e vreun secret si nu stiu eu? Ma enerveaza ca eu din ianuarie ma intorc la munca si as fi vrut sa ma mulg si sa-i las laptic de la mine peste zi iar noaptea sa continuam cu alaptatul.

Razvi e un scump...o imbratiseaza, o mangaie pe manutze, pe nasuc...in schimb nu-i place cand plange, are impresia ca ii facem noi ceva si o doare.

Ieri seara stateam cu matza in brate si a venit si ne-a imbratisat pe amandoua si si-a pus capul pe burtica surioarei. Cand a intrat mami in camera i-a zis pa, aratand spre surioara ca e a lui.

Va pup

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput