Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona nici eu inca nu i-am dat iaurt. i-am pus de cateva ori pe buzite si asa l-a lins, sigur o sa-i placa. oare de cand pot sa-i dau? tu cand ai de gand sa-i dai?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 cum sa nu-l tii in curte? eu daca as sta la casa numai in curte as lasa-o pe Anastasia. cel mai bine este la aer. nici nu mai este nevoie sa iesi pe undeva

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simo, cuscra! really mie chiar imi place sa gatesc( daca ar fi cineva sa spele dupa mine as sta doar sa fac papa), pb mea , ca si la Maria sunt fructele; apropo si eu am boala cu asortatul si la lenjerie si a lenjeriri cu imbracamintea
strumph, tu n-auzi ca spalam vase cand mi-au venit gandurile alea...
yasmy , evident ca am facut salata... iubi a ras jumate cand a ajuns acasa, am facut cu maio facuta de mine si n-am putut manca mi s-a parut prea grea
roxy, pupici
ioana , ma primesti pe mine la cafelutza azi?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

happiness dar si acum incearca sa se ridice de la orizontala in fundulet. ridica, capul cat mai sus si picioarele sa se ajute. in fundulet o pun zilnic si sta bine dar dupa un timp incepe sa se sprijine intr-o manuta si se lasa pe o parte.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, chiar ,cum sa nu-l tii in curte?...Cat era MAria mica mergeam la socrii de miercuri pana duminica si o tineam doar afara( bunica sotului are bolta de vie si e umbra toata ziua) si pe Andra o tineam cat se poate de mult (mai putin intre 11 si 16 ca la soacra-mea n-au apucat copacii sa creasca asa mult...
cami, pup dulce
irinuk, cum e acasa?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dar ce pe fuga mai sunteti azi...si georgyiuli si ioanna

cami fain ca gatesti in curte, nu este caldura aia.... ai facut baie in mare pana la urma?

ailed si eu la fel. eu as gati si cineva sa spele vasele m-am saturat de ele...cand vad ca mancam ceva si apar 10 farfurii in chiuveta...ma apuca nervii. noroc ca mai spala al meu. in ultimul timp l-am cam fentat

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata mamici cu pitici!
V-as ruga pe careva sa-mi trimiteti parola de la picasa sa mai pun niste pozici si sa va mai vad puii marisori.
Raluka chiar ca e greu cu puiut asa mic departe de mami,dar o sa va obisnuiti cu timpul in formula asta.Oricum cand eram noi mici,mai toti copii mergeau de mici la cresa( si ce crese erau atunci) si uite ca suntem bine,destepti si sanatosi.
Miriam este un copil sociabil si foarte adaptabil ar sta cu oricine, dar uneori tot este nevoie de mami(vorba aia mama-i mama,nu ia o pauzare).

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ailed, Roxy masina de spalat vase e de voi, si mie mi-ar place, dar cand oi fi si eu la casa mea. Cat am stat in SUA la inceput nu foloseam masina de spalat vase, dar dupa aceea o foloseam incontinuu. E foarte buna mai ales cand ai invitati si se aduna o gramada de vase murdare.
Super fain sa gatesti afara vara,sa vezi vezi iarba,flori cu Miriam in carucior si cu masina de spalat. As gati asa toata ziua. Mna bun gata cu visele!!!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Cafeluta ii data gata de mult , as mai baga una ca m-am culcat tarziu si trezit devreme Piscoata mea pana in prezent pare ca e intr-o dispozitie buna, da sa nu spun mai mult ca poate acusi incepe iar a urla acum se cocoleste vrea sa faca un pic de nani, sper sa adoarma curand sa mai pot eu sa imi adun gandurile si sa incep a face listute.... I-am bagat o sedinta foto in pijamale acum de dimineata ca tare scumpa mai era asa cu parul valvoi si in pijamale si am spus sa nu ratez ca era si bine dispusa si era atenta la mami la aparat Eu cred ca a inceput sa ii placa la sedintele mele foto, ca sta ca si platita, cum o pun asa sta, daca o strig sa se uite la mine nu comenteaza..ehh, ce mai.. foto model o fac Aseara in pat vorbeam cu Nick si faceam planurile ce si cum sa facem, cati bani ne trebuie, daca ne ajunge bugetu... de astea administrative Mi-am dat seama ca nu rezervasem camera la hotel pentru sofer , deci azi trebuie sa ma ocup si de asta, alta bataie de cap ... eheeee si inca mai sunt cred destule care trebuie facute si nu mi-am dat seama pana acum De dimineata ma dau pe goagal sa vad in zona mea unde gasesc un croitor , am gasit intrun cartier vecin, de ala mai posh=bogat si sper sa rezolv acolo... m-am uitat pe site la ei si cred ca ma ajunge in jur de 80lire modificarea, cel putin, daca nu si mai mult pe langa cat am dat pe rochie si taxe in vama si croitorul acum, ma ia cu rau dar na, asta e ... odata-n viata, nu ?

Na ca nu mai vrea sa doarma, a scuipat suzeta si a inceput a rade si se trage de izmene pai cum pot eu sa ii spun ceva cand e asa de scumpa? Nu ii mai fac morala ca mi-am luat-o peste nas ieri cand s-a suparat si a pus buzita in jos si a plans

Ma duc sa sun la croitoria asta de care va spuneam, poate merg acolo mai tarziu sa mi-o faca, daca or vrea si s-o putea... sper sa o rezolv sa imi iau stresul asta de pe cap

O zi buna si revin mai tarziu cand mai pot si am timp

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce au patit mesajele astea a mele ?
Am vrut sa spun ca vorba aia mama e mama nu-i ia o pauzare.
Ma duc sa mananc si eu ceva ca deja se vad efectele foamei .

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput