Strugurasi S-O11 - HAI Theea, Nati! (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

oana, eu am plecat si cu 10 kg in plus
deci o sa am peste 20 de dat jos

lapte in tzatzuri n-am sunt moi.

35+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Neata greierasi!!!
Felicitari Matza , Bine ai venit pe lume Kate Rina,multa sanatate si recuperare rapida...

Alyana stiu k nu conteaza dc mi.au aparut cateva vergeturi si ce conteaza este sanatatea piticeilor si a noastra k restul se rezv (prin microdermaabraziune cateva sedinte sau laser - cadou de la sot)
Noi am dormit destul de bn doar de 3 ori am fst la ”toilet”

a nascut si rammo79 28 august- 34 de saptamani, epidurala- baietetii au 2100 g natural acum am vb cu ea gata m-au cuprins emotiile si sunt decisa sa nu mai fc absolut nimic repaus total la pat si plus k nu au primit.o la medlife k nu a vrut neonatologul si au trimis o la filantropia




Mai vroiam sa scriu cate ceva dar am ramas cu gandul la ramona si imi e frica sa nu mi se intample si mie asa

32+ Unde.s 2 puterea creste CEZARIANA 28.sept.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Michella, pai schimba semnatura!

May , eu zic sa intrebam mamicile din odisee cu cate kg in minus au venit din spital. cred ca o sa ne linistim.

felicitari Ramo pt strumfi!!!

Oana 36+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

BV Rammo

35+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena2706 spune:

Am cerut si eu accept pe grup. Poate ma primiti si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

may ai pm.

37+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Elena ai citit si pe prima pagina? Daca da,probabil ca ai vazut si ca sunt doar trei persoane care pot da accept pe grup, dintre care doua sunt internate,iar a treia probabil nu este online . Mai ai putina rabdare ok ?
Rammo felicitari,asteptam vesti de la tine .



Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

am raspuns, camady

35+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

A nascut Jade!!!

Mesaj de la Jade:

"3200gr, 49 cm, ora 10, cezariana, dupa 12 ore de pretravaliu. Mai multe detalii maine, acum sunt varza."


Bravo fetita! Ma bucur mult ca s-a sfarsit chinul pentru tine!!!

Yuhuuuu

35+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

salutare mamici si burtici !!!

de cand am ajuns acasa de la maternitate ma tot chinui sa termin de citit din urma si am ajuns abia la cap 104. daca o sa continue nasterile in ritmul asta nu o sa mai apuc sa va felicit tot incercand sa recuperez capitolele. :))) asa ca ....

FELICITARI PROASPETELOR MAMICI !!! sunteti minunate, curajoase, felicitari pt comorile voastre si multa sanatate si liniste va doresc !!!!!!

burticilor CURAJ ca va vine randul !!! haideti cu bebeii la termen sanatosi si norocosi !!


noi am sarbatorit ieri prima saptamana de viata a galustii noastre iubite! imi pare acum ca o avem de o viata pe bebelina, desi nu a fost simpla adaptarea. SUNTEM FERICITI !!!

luni ne-am externat pe la pranz. ne-au asteptat ai nostri cu floricele, cu tortulete, cu cadouase si eu ... am plans. daaaaaaaa daaaaaaaaa am plans de mi-a sarit camasa de pe mine. m-am inchisi in dormitor cu bibi si am plans. normal ca i-am transmis si ei, a plans si ea... gata-i circul. :))) eh in fine, musafirii au plecat, dar s-au intors in zilele urmatoare si a fost totul mai bine. plansul a fost de la teama + aglomeratie prea mare in casa + o tona de hormoni.

a continuat plansul si in zilele urmatoare ... in special datorita furiei laptelui peste care, fac o cruce mare ca la romani, zic sarumana am trecut (cel putin momentan) . mi-a fost alaturi sotul - fara el cred ca o luam pe campii.

am papat lapte praf primele 5 zile, apoi tituca + noaptea cate un bibe de 30 ml lapte praf, acum speram ca am scapat de tot de laptele praf. marei ii place tituca f mult, rade, chiar hahaie, cu tita in gura prins somn ... e o dulceata!!!

desi pare putin lucru, ne-am obisnuit si cu pampersii nu mai am emotii si nici nevoie de ajutor sa ii schimb.

am fost vineri la pediatru - e totul bine - bibi e bine, sanatoasa. am uitat sa zic ca am plecat din maternitate cu un stenter ( edit: stentor ) nazal (fornaia din nasuc de parca era gripata, avea mucusori multi dar transparenti) datorat tuburilor de aspiratie de dupa nastere. ne-a facut zile fripte 2-3 zile - a trebuit sa ii tragem mereu mucii cu batistuta bebelusului + Serimar. acum nu mai e nevoie, pare a se fi rezolvat problema. la pediatru am primit urmatoarele sfaturi: dat fiind faptul ca avem 27-28 grade in casa sa o imbracam doar intr-un body cu maneca scurta, fara caciula, sa o scoatem afara, sa renuntam la laptele praf, sa luam Vitamina D3 zilnic, sa nu o ungem cu uleiuri de baie pana nu implineste macar 1 luna.

acum ne confruntam cu puchinei la un ochisor si cu bubitele de la caldura. OFFFFFFFFFFF !!! speram sa treaca tare imi mai e mila de ea.

ma intorc la citit din urma aventurile voastre. va pup !!!



Lori fericita mamica cu bibi MARA - 20.08.2011 ora 14:25 !!!

Mergi la inceput