Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***341***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, nu ma bag la povesti ca nu mi-am baut cafeaua inca, daaar mie turcu' mi s-a parut un personaj extraordinar, pe mine m-a distrat la culme, moaca, stilul, tot. Avea un umor ciudat, intr-adevar, foarte original: niciodata nu stiai cand vorbeste serios si cand glumeste, ca avea si privirea aia fixa de apucat, dar zau ca era painea lui Dumnezeu, parerea mea:))). Adica io m-am distrat bine de el. Da' poate n-am perceput io bine toate situatiile: ce mitocanii a facut?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Mi-e cam somn, n-am avut chef sa ma trezesc, dar mi-a propus ca incet-incet sa intru in programul de serviciu, ca, daca o iau brusc, tare greu imi va fi.

Ieri a fost un vecin la noi si ne uitam la cursa de 100 de m de la Campionatul Mondial de atletism, iar Usain Bolt a fost descalificat; vecinul, dezamagit, zice: "Ce kkt!" - Andrei, ureche-agera, prinde imediat si incepe sa reproduca prostia la decibeli cat mai inalti. Partea proasta a fost ca pe om l-a pufnit rasul cand l-a auzit pe Andrei, iar astuia mic atat i-a trebuit. Noi n-am ras si i-am zis: Vai, zici "ce pacat!,ce interesant!, apoi am tot repetat "ce pacat!", pana a schimbat si el varianta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Frumoase poze. Pun pariu ca v-ati distrat pe cinste.
Completez si eu lista de "perle". Ieri eram in masina si Vladimir satatea inscaun si eu langa el. Avea in mana o masinuta galbena care avea un numar pe ea. Urmeaza dialogul:
"Bianca, ce scrie aici?"
"Pai scrie 1 si 2. E numarul masinii.'
" 1 si 2. doisprezece"

am ramas masca. Am apucat sa exclamez "Geeeeezz!" Exclamatie pe care Vladimir a repetat-o pana acasa cand vedea ceva ciudat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Frumoase poze. Pun pariu ca v-ati distrat pe cinste.
Completez si eu lista de "perle". Ieri eram in masina si Vladimir satatea inscaun si eu langa el. Avea in mana o masinuta galbena care avea un numar pe ea. Urmeaza dialogul:
"Bianca, ce scrie aici?"
"Pai scrie 1 si 2. E numarul masinii.'
" 1 si 2. doisprezece"

am ramas masca. Am apucat sa exclamez "Geeeeezz!" Exclamatie pe care Vladimir a repetat-o pana acasa cand vedea ceva ciudat.


Bianca, exact asa rationeaza si Andrei; si se duce si la 13, 14...de la 15 incolo nu mai stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neata

la mine e un pic balamuc ca mi-a plecat sefa de productie in concediu si ea e baza la noi in fabrica. astia pe jos se lovesc ca bilele de biliard cap in cap.
asa....eu ce pot sa zic decat ca ne-am simtit excelent si am regretat fiecare intalnire la care nu ne-am mobilizat pana acum sa mergem. si al meu sotz a fost super super incantat si mi-a facut capul calendar ca daca stiam ca e asa mishto de ce nu am insistat sa mergem si pana acum. pai io de unde sa stiu omule cum o sa fie(eh bine si el a uitta ca pana nu de mult nu puteam sa plecam nici o zi din fabrica ca faceau astia numai daramari). acuma mor de ciuda ca nu o sa mai pot merge la urmatoarea intalnire. de abia la vara cred ca o sa am curaj sa vin si eu cu amandoi.
ce mai...ma asteptam sa fie bine dar a fost mult mai mult decat atat, a fost excelent.
turcu' daaa a fost un personaj oricum si moaca lui spune multe.
este incredibil cum poti aduna o gasca de oameni atat de diferiti, din locuri atat de diferite, cu meserii si preocupari diferite, sa ii pui la gramada si sa iasa asa o combinatie reusita.
ghioceii sunt extraordinari, care mai de care mai dulce, toti s-au adaptat excelent si s-au comportat exemplar.
fetele....hmmm...nici nu stiu daca sa o iau una cate una sau nu(mi-e frica sa nu uit ceva important despre fiecare)dar hai sa incerc
avem asa:
novus - o tipa de milioane, organizata, haioasa, matura si echilibrata..o placere sa petreci timp cu ea.
dyanna - o tipa vesela asa cum mi-am inchipuit, calda si o simteai alaturi.
gigelica - super haioasa si volubila, clar nu ramanea masa fara un subiec de discutie daca era si ea acolo
ilinca - o tipa calma si spirituala, te relaxezi usor in preajma ei.
iuca - o fata de treaba care s-a descurcat excelent si cu socializarea si cu alergatul dupa cei doi nazdravani.
chatonel - o super tipa pe care avem mereu senzatia ca o cunosc de o viata.
si acum cele pe care le stiam deja:
anca - mereu saritoare cand avea cineva nevoie de ea si mereu pregatita cu o istorioara sau o gluma ca sa destinda audienta
olga - mereu o prezenta placuta care radiaza energie si chef de viata in jurul ei.
ela - calma si relaxata, genul de om care nu deranjeaza pe nimeni cu nimic niciodata.
gaza - ei, cu ea eu mereu m-am inteles si m-am potrivit. o tipa de gashca, ce mai si tare rau imi pare ca iar pleaca departe.
denisa - o tipa de gasca, volubila, glumeata...o placere
barbatii per global au fost incredibili. toti f bine adaptati, vorbareti si placuti de iti dadeau senzatia ca ne cunoastem cu totii de ani si ani de zile
oricum asta a fost senzatia per global, ca ne cunoastem de f mult timp...si intr-un fel chiar ne cunoastem, dar una e sa ne citim si alta e sa interactionam direct. absolut nimeni cu toane, fitze sau figuri ceea ce este extraordinar pentru o gasca atat de pestritza. bravo noua!
cam asta ar fi, asa...in doua-trei cuvinte, ca ash putea sa ma intind trei zile dar ii las loc ancai sa faca descrieri mai amanuntite
oare am uitat ceva sau pe cineva??? ash fi in stare ca sunt cam zapacita, in plus de asta am scris mesajul asta intr-o ora ca mereu mai apare cineva cu o problema existentiala

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

incredibil
noo, e clar al meu e muzician sau om de litere, pai in vecii vecilor nu ar fi facut el asa un rationament

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Frumoase poze. Pun pariu ca v-ati distrat pe cinste.
Completez si eu lista de "perle". Ieri eram in masina si Vladimir satatea inscaun si eu langa el. Avea in mana o masinuta galbena care avea un numar pe ea. Urmeaza dialogul:
"Bianca, ce scrie aici?"
"Pai scrie 1 si 2. E numarul masinii.'
" 1 si 2. doisprezece"

am ramas masca. Am apucat sa exclamez "Geeeeezz!" Exclamatie pe care Vladimir a repetat-o pana acasa cand vedea ceva ciudat.


mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Helloouuu !!

Inca nu e 12 dar am zis sa va salut ca nu cred ca apuc astazi sa scriu, mai degraba povestesc la telefon ca mi-e mai usor sa lucrez si sa vorbesc (bun eu asta fac toata ziua asa ca nu e greu )

Pisik, intra tu si fa rezumatul la ce ti-am povestit, ok ?!

La noi e o nebuneala de dimineata, a revenit seful din concediu si vrea sa stie tot ce s-a intamplat si ce nu s-a intamplat de ce nu s-a intamplat, etc

Darrr dupa zicea si Aris ma bazez pe Anca sa ne povesteasca cu lux de amanunte intalneala, din punctul ei de vedere desigur acum ca s-a specializat pe interpretari si citit in pietre semipretioase, multumim Chatonel inca o data pt surprizele placute

Revin !!!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

incredibil
noo, e clar al meu e muzician sau om de litere, pai in vecii vecilor nu ar fi facut el asa un rationament
Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Neata,

Frumoase poze. Pun pariu ca v-ati distrat pe cinste.
Completez si eu lista de "perle". Ieri eram in masina si Vladimir satatea inscaun si eu langa el. Avea in mana o masinuta galbena care avea un numar pe ea. Urmeaza dialogul:
"Bianca, ce scrie aici?"
"Pai scrie 1 si 2. E numarul masinii.'
" 1 si 2. doisprezece"

am ramas masca. Am apucat sa exclamez "Geeeeezz!" Exclamatie pe care Vladimir a repetat-o pana acasa cand vedea ceva ciudat.


mama de mic +




stai ca nici cu muzica nu mi-e rusine.
da din picior si bate ritmul foarte bine. In plus cred ca este ambidextru. Nu stiu cum sa imi dau seama de asta. stit voi, ca ziceam cand era mic ca face lucruri cu mana stanga.

ei bine, acum cand canta la chitara canta ca Jimi Hendrix, adica o tine pe partea cealalta si canta cu stanga.

chitara si tobele sunt intrumentele preferate...roackeri mari astia doi. Sa le amenjama undeva un studio unde sa bata de nebuni:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

intalnirea de azi intre mutzu si bona a fost...; vai cat s-au bucurat sa se revada dupa 3 saptamani, mutzu m-a ignorat complet dupa aia, s-a jucat cu ea, i-a povestit, a alergat-o.... nebunie curata; a plecat afara cu ea fara probleme, nu s-a suparat ca nu ma duc cu ei... a fost bestial; eu am ramas astazi acasa, e ultima zi de concediu, si desfac la bagaje cu 2 maini, fac mancare cu 2 maini... si cu restul mainilor fac curat;
asa m-am incarcat cu energie in astea 3 zile de munte.... nici nu-mi mai pasa ca la mare a fost mai aiurea... chiar mi-au ramas chestiile frumoase in minte si aia e!!!
ce zice Aris ca s-a simtit si Pantelis bine.... pai e un tip super simpatic!!!!! nici nu ar avea cum sa nu-i placa in grupuri, e mereu cu zambetul pe buze, vorbaret ... ce sa mai, e "cu lipici". Aris este superba, are un zambet... nu stiu, nu e din buze... e din suflet.... ea zambeste 'cu totul"; si intre ea si sot exista asa un fel de... completare fara cuvinte. De vitamina nu am ce sa zic... m-a fermecat cu totul, vorbeste bestial, e energie curata... si are o mutrita.... eu una nu i-as rezista niciodata la nimic din ce mi-ar cere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

legat de pietrele pe care ni le-a adus chato... eu am ales Serafinitul .. sau el m-a ales pe mine; uitati ce e cu el : Denimta si "piatra ingerilor", este o piatra de iluminare spirituala, excelenta pentru autovindecare. Are un efect purificator pentru chakra inimii , inducand iubirea.; se extrage dintr-un singur loc din lume: Siberia

Mergi la inceput